Dostałem dzisiaj rachunek z PGE, a tam taka ciekawostka jak na obrazku.
Ładnie Polaków dyma kochany socjalistyczny związek republik europejskich.

49% za wydumane przez niemców opłaty za emisję CO2, za ich dobre samopoczucie płacimy my.
A pachołki z POPIS nie potrafią wybudować elektrowni jądrowej od 25 lat (bo tyle rządzą wspólnie).

#fotowoltaika #oze #energetyka
Djelon - Dostałem dzisiaj rachunek z PGE, a tam taka ciekawostka jak na obrazku.
Ładn...

źródło: oze

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
I jeszcze historyczne spojrzenie na temat... ciekawe kto z EU tak mocno wpłynął na globalne ocieplenie... może jakieś reparacje by się przydały, skoro wtedy nie płacili za emisje CO2 xD
Djelon - I jeszcze historyczne spojrzenie na temat... ciekawe kto z EU tak mocno wpły...

źródło: oze3

Pobierz
  • Odpowiedz
Widać już efekt włączenia do systemu nowej elektrowni gazowo-parowej w Gryfinie o mocy 1,4 GW. W sumie mamy 5,5 GW mocy w elektrowniach gazowych, więcej OZE można upchnąć w system bez redukcji w wietrzne i słoneczne dni. "W lipcu konieczność takiego nierynkowego redysponowania jednostek wytwórczych przez operatora pojawiła się podczas 3 dni. W sumie ograniczono generację 23,0 GWh energii elektrycznej (z czego 17,7 GWh z dużych instalacji fotowoltaicznych i 5,2 GWh z
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marek-pikador: A nie miała też tutaj wpływu zmiana na rynku bilansujacym, przez co energia jest jeszcze droższa gdy jest jej mało i jeszcze bardziej ujemna gdy jest jej za dużo? Zmiana weszła w połowie czerwca
  • Odpowiedz
@toszamono montuj PV i kupuj EV najpierw, w przypadku wiatru za kazda kWh wyjdzie sporo drożej niż z PV więc jesli poziom dofinansowania jest ten sam to lepiej najpierw montować pv
  • Odpowiedz
Od pewnego czasu kolejny raz słyszymy o końcu fotowoltaiki , tym razem z powodu planowanego nowego podatku. Różni blogerzy i Youtuberzy kolejny raz straszą kompletną nieopłacalnością fotowoltaiki ku uciesze grupy ludzi która nie zdecydowała się na montaż własnej elektrowni. A jak będzie w rzeczywistości, kto straci, a kto może spać spokojnie, wyjaśnię za chwilę.

https://www.youtube.com/watch?v=rh7209ZV0YQ

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt zmian w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych, który przewiduje nową definicję „budynku”. Zmiana ta
telchina - Od pewnego czasu kolejny raz słyszymy o  końcu fotowoltaiki , tym razem z ...

źródło: Fotowoltaika podatek 24r

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach