Wszystko
Najnowsze
Archiwum

@AndrzejStrzeblinski przejdź na jasną stronę mocy: http://kursy.szukajacboga.pl
@bitcoholic: czarna moc też jest potrzebna :D Jak wybrał czarną to niech sobie robi co chce :D Na Końcu wygrywa biała.
- 34
#channeling #mistycyzm #okultyzm #paranormalne #teoriespiskowe #nikolatesla
Autorski tag #alternatywneteorie
Kolejna część różnych alternatywnych teorii pochodzących z channelingów. Poprzednia.
Autorski tag #alternatywneteorie
Kolejna część różnych alternatywnych teorii pochodzących z channelingów. Poprzednia.
źródło: comment_qRWnxlUpruayfTf7LisTIh4s6e6yLF3W.jpg
Pobierz@damianooo5: wrócił król! Damiano dzięki za wpis, długo kazałeś na siebie czekać:) jak zawsze- interesująco.
- 2
@SLyer: Bez przesady z tym królem. Ja jedynie przekazuję w skróconej wersji to co ktoś inny przekazuje.
#okultyzm #magia #paranormalne
Ktos tutaj mial do czynienia z Abaddonem, Apollyon, Aggelos?
https://www.google.co.uk/amp/s/vkjehannum.wordpress.com/2016/07/03/abaddon-apollo-sauructonos/amp/
Ktos tutaj mial do czynienia z Abaddonem, Apollyon, Aggelos?
https://www.google.co.uk/amp/s/vkjehannum.wordpress.com/2016/07/03/abaddon-apollo-sauructonos/amp/
@maze: Owszem, zdarzają się, miałem okazję poznać kilka osób w realu. Analogicznie takie samo pytanie zadajesz na wykopie, licząc na to, że tu siedzi więcej poważnych okultystów ;-) Subreddit occult ma 130 tysięcy użytkowników.
Ewentualnie zostaje Ci jeszcze occultforum, korzystałem z niego gdzieś w okolicach 2004 roku (aczkolwiek dokładnie nie pamiętam, pamięć może mnie mylić), nie wiem jak teraz trzyma formę i czy dalej jest dostępne stare archiwum. Kiedyś były
Ewentualnie zostaje Ci jeszcze occultforum, korzystałem z niego gdzieś w okolicach 2004 roku (aczkolwiek dokładnie nie pamiętam, pamięć może mnie mylić), nie wiem jak teraz trzyma formę i czy dalej jest dostępne stare archiwum. Kiedyś były
- 1
@AndrzejStrzeblinski: Zwracam honor, faktycznie
- 1
Komentarz usunięty przez moderatora
@DIO_: jest taka ciekawa historia o parze spirytystów którzy przywoływali różne byty. kiedyś poczuli obecność bytów, które były takimi właśnie małymi istotkami i porozumiewali się z nimi. jeden z tych malców chodził za nimi
spotkali się z r.l. hubbardem który natychmiast zauważył tę istotę i zapytał czym jest ten malec
oni nigdy tych gnomów vel koboldów nie widzieli na oczy tylko czuli ich obecność a hubbard ponoć zauważył go natychmiast
spotkali się z r.l. hubbardem który natychmiast zauważył tę istotę i zapytał czym jest ten malec
oni nigdy tych gnomów vel koboldów nie widzieli na oczy tylko czuli ich obecność a hubbard ponoć zauważył go natychmiast
Długo sądziłem, że chrześcijańska wicca to największy możliwy oxymoron, dzisiaj sobie uświadomiłem, że ateistyczna wicca jest prawdopodobnie jeszcze większym.
#okultyzm #ezoteryka #religia #magia #paranormalne #wicca #chrzescijanstwo #ateizm #rozkminy
#okultyzm #ezoteryka #religia #magia #paranormalne #wicca #chrzescijanstwo #ateizm #rozkminy
@yamnichek_pyesio: Wbrew dosłownemu rozumieniu tych słów bardzo wielu ateistów i agnostyków zostaje Wiccanami.
Ten Ankh-sztylet użyty w filmie The Hunger (1983) z Bowie, to zrobili specjalnie na potrzeby filmu, czy to rekwizyt z ezoshopu był? Pytam bo widzę, że Ciszak ma w zasadzie kopię tego modelu w ofercie - tylko różni się kształtem ostrza. Uwagę zwraca opis.
https://firmaciszak.pl/amulety-i-talizmany/egipskie/klucz-nilu-ze-sztyletem.html
#okultyzm #ezoteryka #goth #gothmoda #kino #film #bowie #thehunger
https://firmaciszak.pl/amulety-i-talizmany/egipskie/klucz-nilu-ze-sztyletem.html
#okultyzm #ezoteryka #goth #gothmoda #kino #film #bowie #thehunger
źródło: comment_mdZOVDul1kcAgaSCtZ45yYmewBYnx83Q.jpg
Pobierz- 2
@yamnichek_pyesio: ale ładny, ale cena ;_; panie znajde taki na aliexpress za 7zł
@yamnichek_pyesio: piekny ten wisior
- 1
@yamnichek_pyesio: ja medytuje cały czas...
konto usunięte via iOS
- 0
@ciezka_rozkmina: Jeśli chodzi o poduszki, to polecam taką: https://sklep.joga-joga.pl/poduszka-do-medytacji-moon-standard-p1423 Chyba, że możesz polecić coś innego?
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
- 2
@1125lol: przedstaw dowody na te wydumane tezy. Myślę, że to kolejna odsłona tego co amerykanie określają mianem 'snake oil', kolejna iteracja bzdur dawniej zwanych religią sprzedawanych masom by nie buntowały się i nie zabiły przypadkiem swoich właścicieli. Tylko teraz to się nazywa new-age i pokrewne. Skoro chrześcijaństwo czy islam słabo się sprzedają to trzeba im wcisnąć kolejne mity o reinkarnacji, światach 2.0, 3.0, transcendentym umyśle, kwantowe mambo dżambo.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@Zwanek: ja mam bekę. Długo szukałem co może wpienić oba środowiska jednocześnie i oto doznałem Oświecenia po ich reakcjach.
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Stworzenie Boga ingerującego na usługach korporacji i państw było przepowiedziane przez Biblię!

Gniję ilekroć widzę w jakichś ezosklepach szałwię białą importowaną z USA "do kadzenia". Jakby w tym kraju nie stosowano od wieków w tym samym celu masy rodzimych roślin - tak w tym krajowej odmiany szałwii, ale też piołunu. Len też swe zastosowanie ma tu i ówdzie. No ale o tym przecież hamerykańscy Guru nie piszom. O tym, że są 10 razy tańsze już chyba nawet wspominać nie trzeba...
#okultyzm #
#okultyzm #
@yamnichek_pyesio: albo jakies tajemnicze buddyjskie, z dalekiego wschodu xD
@yamnichek_pyesio: Panie, co tam jakaś szałwia, w USA to sprzedają przedmioty wykonane z ludzkich kości do rytuałów ;-)
https://www.luciferianapotheca.com/collections/human-bone-ritual-tools
https://www.luciferianapotheca.com/collections/human-bone-ritual-tools
Wyjaśniło się co robią demony w przerwach między przywołaniami.
#okultyzm #blackmetal #humorobrazkowy #heheszki
#okultyzm #blackmetal #humorobrazkowy #heheszki
źródło: comment_IpFqmnAsj06wx166l2ilh9TEfgwUOiRT.jpg
Pobierz- 0
@teflon_z_patelni_mi_smakuje: czy Goya też?
@pani_doktor_od_arszeniku: jak na romantyka przystalo ;) tez, ale to w sumie juz ostatnia epoka w ktorej artysci poza tym, ze uznawani byli za specjalistow od samobojstwa(bo potem jak wiadomo sama partanina), to jeszcze poswiecali sporo uwagi okultystycznym watkom. Ale juz nie pamietam ze studiow czy Goya umarl w biedzie jako syllogoman przygnieciony ciezarem wlasnej sztalugi ale chyba nie.
3
Serce w Próżni: to, co wyczuwamy, a czego nie wiemy. Etap #2: Postczłowiek.

Rasa ludzka posiada niesamowitą zdolność dostosowania się do otoczenia, dzięki czemu na przestrzeni tysiącleci byliśmy w stanie przetrwać niemalże każde warunki pogodowe, kataklizmy, niewygody i traumy. Niefortunnie, nasze naturalne instynkty mogą też odwrócić się przeciwko nam, bo pod pewnymi...
z- 1
- #
- #
- #
- #
- #
- #
Austin Osman Spare
Jako aneks do tego co kiedys napisalas @pani_doktor_od_arszeniku na temat przymiotow artysty, ze w jego naturze lezy bycie bidokiem, smutasem i nieszczesnikiem...noi bezrobotnym co najwazniejsze :), tak sobie pomyslalem o Austinie Osmanie Spare. Jeden z moich ulubionych artystow, na ktorego wystawie w Londynie mialem okazje byc pare lat temu kiedy mieszkalem jeszcze wtedy na poludniu Anglii. Zarabiscie rokujacy gosc, najmlodszy artysta, ktorego prace pokazano na Royal Academy. Poswiecil
Jako aneks do tego co kiedys napisalas @pani_doktor_od_arszeniku na temat przymiotow artysty, ze w jego naturze lezy bycie bidokiem, smutasem i nieszczesnikiem...noi bezrobotnym co najwazniejsze :), tak sobie pomyslalem o Austinie Osmanie Spare. Jeden z moich ulubionych artystow, na ktorego wystawie w Londynie mialem okazje byc pare lat temu kiedy mieszkalem jeszcze wtedy na poludniu Anglii. Zarabiscie rokujacy gosc, najmlodszy artysta, ktorego prace pokazano na Royal Academy. Poswiecil
źródło: comment_9aoBVlocPHwcnAEWi4zNFem3ww6rPFDm.jpg
Pobierz- 2
@pani_doktor_od_arszeniku: na szczescie nie zarabiam malujac, dzieki Pani Doktor za wiare we mnie. Najlepsze sa albumy Austina, z ksiazek mam tylko a book of satyrs.
https://archive.org/details/BookOfSatyrs
kurde lubie jego twarze, super rysowal
https://archive.org/details/BookOfSatyrs
kurde lubie jego twarze, super rysowal
źródło: comment_0SkuQmlo9JdqqJFjku0KUyqE5MPGJo3g.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
@Miguerim: dobrze, ze znajduja sie tacy kabalofile jak ty, ktorzy ex cathedra wprowadzaja wiele cennego do dyskusji jeszcze przy tym symptomatycznym rozsierdzialym tonie, nawet zabawnym bym powiedzial.
@teflon_z_patelni_mi_smakuje ja nawet nie jestem znawcą kabały
Liznąłem trochę
Liznąłem trochę
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Jak to zapatrujecie się na kwestę czakr? Na necie anglojęzycznym jest sporo flejmu na temat czy oryginalnie to koncept czysto abstrakcyjny stworzony na potrzeby praktyk jako punkty do wizualizacji i tak ponoć są w oryginalnej literaturze tantrycznej przedstawione, czy też czakry istnieją w ramach ludzkiego ciała realnie. Gdzie to pierwsze ma być oryginalnym konceptem, o to drugie wykrzywieniem konceptu przez zachodnich ezoteryków, którzy mieli tendencje do bardzo ignoranckiego i powierzchownego podejścia do
@yamnichek_pyesio: Według mojej wiedzy jest na odwrót czyli tradycyjnie hindusi uznawali czakry za realnie istniejące ale nie w ciele fizycznym tylko na głębszym, subtelniejszym poziomie istnienia.Pomimo że tantry były pisane językiem bardzo symbolicznym to interpretacja że to są symbole do medytacji jest, jak mi się wydaje, bardzo współczesna i pochodzi od obecnych instruktorów jogi.
Koncepcja czakr może pochodzić z doznań i obserwacji joginów odczuwających zachowanie się energii (prana) podczas medytacji.Następnie
Koncepcja czakr może pochodzić z doznań i obserwacji joginów odczuwających zachowanie się energii (prana) podczas medytacji.Następnie
@yamnichek_pyesio: Użyłem analogii z wiatraczkiem bo takie porównania dla nas współczesnych ludzi są bardzo czytelne.Całkowicie zdaję sobie sprawę że starożytni postrzegali świat inaczej niż my.Jeśli piszę “energia” nie mam na myśli energii w fizyce czy zjawisk elektrycznych.
Wydaje mi się że starożytne cywilizacje dalekiego wschodu miały swoje terminy odpowiadające słowu "energia" (oczywiście nie w sensie fizyki współczesnej) i te terminy tłumaczymy na nasze
przywiązanie terminu energia do qi/prany/chi to europejski wynalazek.
Wydaje mi się że starożytne cywilizacje dalekiego wschodu miały swoje terminy odpowiadające słowu "energia" (oczywiście nie w sensie fizyki współczesnej) i te terminy tłumaczymy na nasze






















Zachęcam do lektury 80. tekstu do
źródło: comment_XOQxR7y7w9FS7Tq9M8I5lDzQ8RteFbhl.jpg
Pobierz