@maze: Owszem, zdarzają się, miałem okazję poznać kilka osób w realu. Analogicznie takie samo pytanie zadajesz na wykopie, licząc na to, że tu siedzi więcej poważnych okultystów ;-) Subreddit occult ma 130 tysięcy użytkowników.
Ewentualnie zostaje Ci jeszcze occultforum, korzystałem z niego gdzieś w okolicach 2004 roku (aczkolwiek dokładnie nie pamiętam, pamięć może mnie mylić), nie wiem jak teraz trzyma formę i czy dalej jest dostępne stare archiwum. Kiedyś były
  • Odpowiedz
@DIO_: jest taka ciekawa historia o parze spirytystów którzy przywoływali różne byty. kiedyś poczuli obecność bytów, które były takimi właśnie małymi istotkami i porozumiewali się z nimi. jeden z tych malców chodził za nimi
spotkali się z r.l. hubbardem który natychmiast zauważył tę istotę i zapytał czym jest ten malec
oni nigdy tych gnomów vel koboldów nie widzieli na oczy tylko czuli ich obecność a hubbard ponoć zauważył go natychmiast
  • Odpowiedz
Ten Ankh-sztylet użyty w filmie The Hunger (1983) z Bowie, to zrobili specjalnie na potrzeby filmu, czy to rekwizyt z ezoshopu był? Pytam bo widzę, że Ciszak ma w zasadzie kopię tego modelu w ofercie - tylko różni się kształtem ostrza. Uwagę zwraca opis.
https://firmaciszak.pl/amulety-i-talizmany/egipskie/klucz-nilu-ze-sztyletem.html

#okultyzm #ezoteryka #goth #gothmoda #kino #film #bowie #thehunger
y.....o - Ten Ankh-sztylet użyty w filmie The Hunger (1983) z Bowie, to zrobili specj...

źródło: comment_mdZOVDul1kcAgaSCtZ45yYmewBYnx83Q.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W jakiej pozycji medytujesz?

  • Stojąc 0% (0)
  • Siedząc na krześle 6.9% (4)
  • Siedząc na ziemii/podłodze 36.2% (21)
  • Leżąc 25.9% (15)
  • Inna 5.2% (3)
  • Chodząc/biegając 12.1% (7)
  • Kilka z powyższych 13.8% (8)

Oddanych głosów: 58

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@1125lol: przedstaw dowody na te wydumane tezy. Myślę, że to kolejna odsłona tego co amerykanie określają mianem 'snake oil', kolejna iteracja bzdur dawniej zwanych religią sprzedawanych masom by nie buntowały się i nie zabiły przypadkiem swoich właścicieli. Tylko teraz to się nazywa new-age i pokrewne. Skoro chrześcijaństwo czy islam słabo się sprzedają to trzeba im wcisnąć kolejne mity o reinkarnacji, światach 2.0, 3.0, transcendentym umyśle, kwantowe mambo dżambo.
  • Odpowiedz
Stworzenie Boga ingerującego na usługach korporacji i państw było przepowiedziane przez Biblię!

majsterV2 - Stworzenie Boga ingerującego na usługach korporacji i państw było przepow...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gniję ilekroć widzę w jakichś ezosklepach szałwię białą importowaną z USA "do kadzenia". Jakby w tym kraju nie stosowano od wieków w tym samym celu masy rodzimych roślin - tak w tym krajowej odmiany szałwii, ale też piołunu. Len też swe zastosowanie ma tu i ówdzie. No ale o tym przecież hamerykańscy Guru nie piszom. O tym, że są 10 razy tańsze już chyba nawet wspominać nie trzeba...

#okultyzm #
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Austin Osman Spare

Jako aneks do tego co kiedys napisalas @pani_doktor_od_arszeniku na temat przymiotow artysty, ze w jego naturze lezy bycie bidokiem, smutasem i nieszczesnikiem...noi bezrobotnym co najwazniejsze :), tak sobie pomyslalem o Austinie Osmanie Spare. Jeden z moich ulubionych artystow, na ktorego wystawie w Londynie mialem okazje byc pare lat temu kiedy mieszkalem jeszcze wtedy na poludniu Anglii. Zarabiscie rokujacy gosc, najmlodszy artysta, ktorego prace pokazano na Royal Academy. Poswiecil
teflonzpatelnimismakuje - Austin Osman Spare

Jako aneks do tego co kiedys napisala...

źródło: comment_9aoBVlocPHwcnAEWi4zNFem3ww6rPFDm.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to zapatrujecie się na kwestę czakr? Na necie anglojęzycznym jest sporo flejmu na temat czy oryginalnie to koncept czysto abstrakcyjny stworzony na potrzeby praktyk jako punkty do wizualizacji i tak ponoć są w oryginalnej literaturze tantrycznej przedstawione, czy też czakry istnieją w ramach ludzkiego ciała realnie. Gdzie to pierwsze ma być oryginalnym konceptem, o to drugie wykrzywieniem konceptu przez zachodnich ezoteryków, którzy mieli tendencje do bardzo ignoranckiego i powierzchownego podejścia do
  • 36
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yamnichek_pyesio: Według mojej wiedzy jest na odwrót czyli tradycyjnie hindusi uznawali czakry za realnie istniejące ale nie w ciele fizycznym tylko na głębszym, subtelniejszym poziomie istnienia.Pomimo że tantry były pisane językiem bardzo symbolicznym to interpretacja że to są symbole do medytacji jest, jak mi się wydaje, bardzo współczesna i pochodzi od obecnych instruktorów jogi.
Koncepcja czakr może pochodzić z doznań i obserwacji joginów odczuwających zachowanie się energii (prana) podczas medytacji.Następnie
  • Odpowiedz
@yamnichek_pyesio: Użyłem analogii z wiatraczkiem bo takie porównania dla nas współczesnych ludzi są bardzo czytelne.Całkowicie zdaję sobie sprawę że starożytni postrzegali świat inaczej niż my.Jeśli piszę “energia” nie mam na myśli energii w fizyce czy zjawisk elektrycznych.

przywiązanie terminu energia do qi/prany/chi to europejski wynalazek.


Wydaje mi się że starożytne cywilizacje dalekiego wschodu miały swoje terminy odpowiadające słowu "energia" (oczywiście nie w sensie fizyki współczesnej) i te terminy tłumaczymy na nasze
  • Odpowiedz