Cześć. Załatwiałem ubezpieczenie dla ojca poprzez Rankomat.
TL;DR
Zawarłem umowę, ale składka nie została nigdy opłacona, więc ochrona ubezpieczeniowa nie rozpoczęła się. Moje pytanie, czy w takim wypadku wciąż muszę wypowiedzieć umowę, czy zostanie ona automatycznie anulowana? Obawiam się jakichś ukrytych opłat.

Przyzwyczajony do wygody w UK zacząłem od porównywarki, a jedyna, jaką znam to reklamowany Rankomat. Pierwsze zdziwienie gdy ceny nie zobaczę po podaniu potrzebnych danych na stronie, trzeba dzwonić. Drugie zdziwienie, gdy
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mirki przedłużyłem oc nierozważnie i opłaciłem a dopiero za 1,5 mieisaća start - moge odstapic od niego tak jak normalnie 14 dni przez neta? #oc
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zgłosiłem szkodę z OC sprawcy (Compensa), naprawa bezgotówkowa w ASO. TU wysłało mi swój kosztorys, dzisiaj zdałem auto do serwisu.
Chciałem załatwić samochód zastępczy na czas naprawy od Compensy i niestety odbiłem się od ściany - twierdzą, że nie mogą dać mi zastępczego dopóki nie dostaną kosztorysu naprawy od ASO. ASO rozkłada ręce i mówią, że najszybciej za 3 dni będą w stanie wysłać.
Mogę coś z tym zrobić, czy pozostaje czekać
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@marek-ochocki
Hej,
Zalezy od TU. Zazwyczaj rekalkuluja juz na dane nabywcy.
Jak masz dodatkowe ubezpieczenia- Acznnw,assistance czy cos to pamietaj,ze nalezy Ci sie zwrot za niewykorzystany okres.
Zawsze to jakas dycha na koncie( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@miroslaw75: jak u Ciebie się nic nie zmieniło od zeszłego roku to powinna składka przy wznowieniu być delikatnie niższa, ale to nie oznacza, że gdzieś indziej nie będzie jeszcze lepiej. Odezwij się na pw, policzę.
  • Odpowiedz
Mirki #pomocy stłuczka z winy sprawcy, czyli naprawa z czyjegoś #oc wypłata środków proponowanych przez ubezpieczyciela czy naprawa w warsztacie wskazanym przez ubezpieczyciela?
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nosz kur#a mać z pierolonymi oszustami! #oc #ubezpieczenie #samochody #motoryzacja #januszebiznesu @mfind potrzebna pomoc bo szykuje się afera(oby nie). Miałem OC do 10.05.2019 kupiłem tak wszystko jak ma być cymes no i za kilka dni przychodzi pismo ,ze stary ubezpieczyciel automatycznie sobie przedłożył bez mojej zgody bez niczego. No to heja do agenta i on złozył wypowiedzenie umowy ale za te
a-lexis - Nosz kur#a mać z pierolonymi oszustami! #oc #ubezpieczenie #samochody #moto...

źródło: comment_KDt67fwhLQFndseQuuTAzZZG1NLMb7Af.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 4
@a-lexis wypowiedzenie możesz złożyć dzień przed końcem umowy, jak nie wyślesz to z automatu się przedłuża i musisz złożyć troszkę inne wypowiedzenie inaczej z lekka napisane i tyle Jak można nie ogarniać tak podstawowych sprawa w życiu, nikt cię nie wydymal nikt nie oszukał tylko sam sobie jesteś winien
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Mirki, w drodze do pracy miałem stłuczkę i potrzebuję pomocy z szacunkową wyceną przed rozmową z rzeczoznawcą ubezpieczyciela. Jechałem ok. 30km/h drogą główną (Medweckiego, Kraków). Z podporządkowanej (Orlińskiego) wyjeżdżała do skrętu w lewo pani, która mnie nie zauważyła. Dostałem w lewe tylne koło. Uszkodzenia to zarysowane nadkole i felga. Pani własnoręcznie spisała oświadczenie, zrobiłem zdjęcia uszkodzeń, zdjęcie dowodu rejestracyjnego, sprawdziłem czy mnie nie oszukuje na dokumentach i sam się
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki, w drodze do pracy miałem stł...

źródło: comment_91qQmIcsBCh7yEFH1vlI4pysRKwgJoaC.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Tymcio: Niedawno sam przechodziłem coś podobnego i od razy mówię, że Ci współczuję. Po pierwsze NIE ZGADZAJ się z poczatkową wyceną, to są grosze w porównaniu do tego, co rzeczywiście wychodzi potem w naprawie (mnie puknęła też w krk złotówa w bok przy zmianie pasa- pierwsza wycena przez telefon to 700 zł za lakierkę i pracę lakiernika- skończyło się na ponad 13 tysiącach (sic!), bo auto względnie nowe i drzwi i
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Mirki, w drodze do pracy miałem stłuczkę i potrzebuję pomocy z szacunkową wyceną przed rozmową z rzeczoznawcą ubezpieczyciela. Jechałem ok. 30km/h drogą główną (Medweckiego, Kraków). Z podporządkowanej (Orlińskiego) wyjeżdżała do skrętu w lewo pani, która mnie nie zauważyła. Dostałem w lewe tylne koło. Uszkodzenia to zarysowane nadkole i felga. Pani własnoręcznie spisała oświadczenie, zrobiłem zdjęcia uszkodzeń, zdjęcie dowodu rejestracyjnego, sprawdziłem czy mnie nie oszukuje na dokumentach i sam się
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki, w drodze do pracy miałem stł...

źródło: comment_BSE7PyJtZjl9An6YcO6SlDgiJjCGKvUT.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemano, w wakacje zdaje prawko i wybieram już powoli jakieś fury, takie pytanie czy jeśli kupie auto z wykupionym długim OC np. na 10 miesięcy to będą mi robić jakies rekalkulacje albo inne bzdety? czy ew. rekalkulacje różnią się cenowo od tego gdybym po prostu sam kupił sobie OC? na ile pieniędzy mnie te głupie państwo może wyruchać?
Warto dodać ze jestem nowym kierowcą przed 18.
#oc #ubezpiecznia
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RETOVSKEJ wyruchaja Cię. Wystarczy że sprzedający zgłosi do ubezpieczalni sprzedaż(co musi zrobić) i wtedy przychodzi przekalkulowane na Ciebie. Najtaniej wyjdzie dopisać jako współwłaściciela ojca/matke kogoś kto ma długo prawko i zniżki. Wtedy będzie liczyło się zniżki współwłaściciela-zwyzki młodego kierowcy.
Ja za swój pierwszy samochód tylko na siebie płaciłem 2600/rok a jak dopisalem ojca jako współwłaściciela wyszło 1800
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dostałem wezwanie z #ufg do udowodnienia opłacenia składki #oc za auto, które sprzedałem jakieś 6 lat temu. Nawet nie wiem czy mam jeszcze te wszystkie umowy i pisma. Kogoś p------o w tym urzędzie.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@whitewolfik: Więc tak... Umowy trzymasz tak długo, jak dana umowa obowiązuje, czyli w przypadku ubezpieczenia jest to rok, w którym ubezpieczenie obowiązuje. Dowody zapłaty itp trzymasz 3 lata. Ważniejsze dokumenty (np do rozliczenia PIT) trzymasz 5 lat i bodajże jest to prawnie uregulowane. Odpisz, że mają walić się na bambus.
  • Odpowiedz
#ubezpieczenia #oc #aviva Czy to jakiś żart? Miałem pierwszą w życiu stłuczkę z OC.
Teraz Aviva podniosła mi OC z 542 zł na 4914 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) w 13-letnim focusie. Śmiać się czy płakać?
Mam więc jedną szkodę z OC a żona współwłaścicielka niby dwie (tą moją ostatnią i swoją w innym aucie sprzed kilku lat).
Pewnie tylko chcą się
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@atomic77: ale zdajesz sobie sprawę, że w momencie opuszczenia Avivy szkoda magicznie nie znika i inne ubezpieczalnie też będą ją brały pod uwagę? Niemniej 5k to trochę za grubo brzmi - trzeba przyznać
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: Ja wiem że szkoda itp. i spodziewałem się. ale inni proponują mi 700-1000 zł, mbank 600 nawet proponuje za OC a Aviva 4914. Ale ubezpieczam u nich 3 auta (dwa nowsze z AC), dom i nawet na życie chyba u nich mam, od 15 lat bez szkód z wyjątkiem tej ostatniej.To mnie dziwi, że chcą się mnie pozbyć. W czerwcu kończą mi się akurat wszystkie ubezpieczenia i zarobiliby na
  • Odpowiedz
  • 1
Hej mirki i mirabelki, nawiązując do mojej sprawy
https://www.wykop.pl/wpis/41228517 postanowiłem wysłać gościowi wezwanie do zapłaty wraz z kosztorysem napraw, wysłałem mu polecony na adres który był przez niego podany na oświadczeniu szkody którą wyrządził, ale okazało się że gość jest tam tylko zameldowany ale tam nie mieszka (mieszkają tam jego rodzice którzy oczywiście nie odebrali poleconego i leży awizo a sprawca nie chce odebrać poleconego bo byłby to kolejny dowód w sądzie),
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@magiol Masz adres do warsztatu, jedz i wręcz mu to osobiście. Całą sytuację nagraj, przy okazji poinformuj go o tym że sprawa itd. dać to nic nie da, ale może coś powie w nerwach obciążającego, dupochron będziesz miał
  • Odpowiedz
@Plaben nie ma czegoś takiego jak zniżki dla Mireczków :) natomiast jeżeli chcesz Mireczku to mogę Ci policzyć składkę w kilku firmach, jak coś to pisz na priv
  • Odpowiedz
W dużym skrócie:

2 miesiące temu gość wjechał mi w tył auta i rozpieprzył je, wepchał mój przód, w auto które stało przede mną.
Szkoda całkowita, w tym samym dniu zatrzymała się pomoc drogowa i zaproponowali mi holowanie wozu, parking na auto plus samochód zastępczy. Podpisałem cesje na parking, i dokumenty takie żebym dostał od nich auto zastępcze(oni chyba brali je z wypożyczalni). przez miesiąc czasu jeździłem autem zastępczym, do momentu w którym kupiłem
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Moja dziewczyna wymusiła pierwszeństwo na parkingu i uderzyła delikatnie w jadący samochód. W obu autach delikatne wgniecenia i pęknięcia w zderzakach. Poszkodowany się spieszyl więc wziął tylko numer telefonu i zdjęcie dowodu osobistego. Teraz po 2miesiacach dzwoni i informuję że naprawa kosztowała go 1500zl i musimy mu to zwrócić. Wydawało mi się, że szkoda powinna być pokryta z OC? Pomóżcie bo nie mam pojęcia co robić
#oc #ubezpieczenia
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach