@fotograf_warszawiak: W praktyce da się wystawić taką polisę, jednak zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych (art. 27) i ustawą o działalności ubezpieczeniowej (art.3 ust.1 pkt28 lit.c) możesz ją wykupić dopiero po zakupie pojazdu.
  • Odpowiedz
@fotograf_warszawiak: Generalnie polisę 30-dniową można kupić tylko jeżeli pojazd jest zarejestrowany, a większość aut z zachodu to wyrejestrowane pojazdy. Nawet jak wykupisz OC na 30 dni w Polsce, w razie kontroli policji będziesz miał problem bo poruszasz się pojazdem niezarejestrowanym w żadnym kraju. Jeżeli chcesz wracać na kołach najbezpieczniej jest wykupić niemieckie tablice zjazdowe.
  • Odpowiedz
@Gr888: no to niestety normalna opłata. Weź jako współwsłaściciela mamę, tatę, brata - kogoś kto ma prawko dłużej i zniżki. Wtedy będziesz miał taniej ubezpieczenie, a tobie też zniżki będą lecieć.
  • Odpowiedz
kilka dni temu robiłem kalkulację na rankomacie - wyszło mi 1030 zł

dzisiaj odświeżam z maila linka i wyszło 1400 zł ponad

XD

to
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AaBbCcDdEeFf tak. Ja w grudniu placilem ostatnia rate ktora mialem zaplacic do 11.12 i tego dnia ja zaplacilem, a tydzien pozniej mialem kolizje i sie ubezpieczyciel sadzil ze bylo opoznienie i moze byc lipa, ale gdy pokazalem ze przelew robilem 11.12 to bylo git.
  • Odpowiedz
@djocznik Ja mam wkład 20% i wykup 15%, więc rzeczywiście nieco korzystniejszy układ z powodu większej wpłaty początkowej. Ale nie zaszkodzi pocisnąć dalej. Napisz na forum-kredytowe.pl, użyj fmleasing.pl i zobacz co Ci tam zaoferują.
  • Odpowiedz
Cześć Mirko,
W tamtym roku w listopadzie sprzedałem samochód i zapomniałem wycofać ubezpieczenia, i teraz gdy sprawdzam na ufg.pl po rejestracja h to widnieją dwa ubezpieczenia(kupujący miał kupić swoje i tak zrobił, ja miałem wycofać i zapomniałem).
Samochodu też nie wyreejestrowalem. OC na tamten samochód jest do końca lipca.
Co mam zrobić żeby się nie przedłużyło?
Czy mige ot tak sobie wypowiedzieć ubezpieczenie po takim czasie?
Jak to zrobić? Jestem współwłaścicielem z mamą a jej nie mogę
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rasjanek20: tak naprawdę nie potrzebujesz do tego mamy. Samochód miał dwoch właścicieli wiec na umowie powinno być dwoje sprzedających (Ty i mama) i wasze dwa podpisy.
Co do ubezpieczenia ważne żeby ten skan przesłać przed końcem aktualnego ubezpieczenia. Wtedy nie przedłużą. Zbycie pojazdu musisz sie dowiedzieć bo prawdopodobnie jest opcja listowna z tego co pamiętam. Wskazówek udzielą Ci telefonicznie w wydziale komunikacji
  • Odpowiedz
Miałem stłuczkę, sprawca ubezpieczony w PZU. Po kolizji auto sholowane do mnie na posesję, bo było już późno i nie miałbym jak dogadać się z żadnym warsztatem. Przyjechał rzeczoznawca, dostałem kosztorys (żenująco słaby zresztą). Postanowiłem odstawić do ASO na naprawę bezgotówkową. Teraz w PZU mi mówią, że przysługuje mi tylko jedno holowanie i jak już zużyłem to sam mam sobie zorganizować wycieczkę do warsztatu na własny koszt. Swoją drogą mówią mi też,
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@zapalsobiekota pytam się jakie CPU chcesz kupić a ty niegrzeczne się do mnie zwracasz. Jaki troll? Pytasz się czy na chodzeniu które masz możesz podkrecac ryzena ale nie podajesz którego.
  • Odpowiedz
Do której godziny ważna jest polisa #oc ? Mam w kwitku że okres ubezpieczenia jest od 28/06/2018-27/06/2018, czyli jak rozumiem OC jest ważne do godziny 25:59 27.06.2018?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miałem przez rok OC w You Can Drive, teraz kończy mi się kolejny rok, tym razem w AXA. Axa przesłała ofertę przedłużenia, która średnio mi pasuje cenowo, ile wpisać zniżek w rankomacie/mfind? 20%? Ciemny jestem totalnie w tej kwestii. W jaki sposób jest to w ogóle weryfikowane między ubezpieczycielami?
#ubezpieczenia #oc #samochody
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki, mam problem z ubezpieczeniem oc. Sprawa wygląda tak że we wrześniu zeszłego roku oddałem ojcu samochód z polisą aktualną do maja tego roku i nie zgłosiłem tego do ubezpieczalni. W maju dostałem propozycję odnowienia którą normalnie opłaciłem, a w czerwcu ojciec sprzedał auto. Dopiero po tym zgłosiłem darowiznę do ubezpieczyciela. Dostałem teraz telefon od nich że chcą mi zwrócić składkę którą zapłaciłem za przedłużenie i twierdzą że od maja samochód nie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mial ktos z was wyplacana kase z AC za gradobicie i ile dostaliscie w jakiej skali ilosci wgniotek? Bo u mnie sam dach to ok 100 wgniecien. Dodam ze lakier oryginalny.

#samochody #oc #ac #motoryzacja #pytanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach