@Texit: po roku odzyskasz, chyba że bedziesz miał kolekna,szkode z AC. Co do przechodzenia zniżek z AC NA OCto musisz spytac swojego ubezpieczyciela, generalnie udzielą Ci pelnej informacji o kosztach.
  • Odpowiedz
  • 0
Miałem kolizję nie z mojej winy i do wymiany mam błotnik, maskę, zderzak i felgę tomason tn1, czy ubezpieczenia mi wymieni tą felgę na nową czy zwróci pieniądze? Komplet kosztował 3000zł i odkupiłem je od kolegi, ale nie ma on faktury za to, tylko ma potwierdzenie na allegro że je kupił, jak to działa z tymi ubezpieczalniami? Muszę mieć jakiś dowód żeby wymienili tą felgę?
#allegro #motoryzacja #
Czartu - Miałem kolizję nie z mojej winy i do wymiany mam błotnik, maskę, zderzak i f...

źródło: comment_wuXfE6FlutNQw90LJPgGD29BZHLzjSY3.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Jak to możliwe, ze na polisie OC są inne dane niż w dowodzie rejestracyjnym? Oglądałem dziś samochód i tak miał.
#oc #motoryzacja
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ubezpieczenia #oc
Co jesli wypozyczalnia samochodow oferuje mi samochod zastepczy z oc sprawcy kolizji segmentu nizszego niz moj rozbity? Moge domagac sie auta tej samej klasy?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
Miruny pomocy
Kupilem w srode auto sciagniete przez handlarza z Belgii i dzisiaj je zarejestrowalem u siebie w wydziale komunikacji.
Handlarz w sobote tydzien temu wykupil ubezpieczenie na miesiac ( na te belgijskie blachy). Czy to ubezpieczenie jest jeszcze wazne? Tesciu przed chwila dzwoni ze gapa jestem i ze powinienem dzisiaj oc kupic bo to jest nie wazne. Myslalem ze ubezpieczenie jest na auto a nie na tablice... Dobrze myślę? Czy jutro
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wonzki: wygląda to tak: ubezpieczenie krótkterminowe nie będzie widoczne w bazie UFG, ale jest ważne. Dla świętego spokoju wykup jak najszybciej normalne ubezpieczenie, ponieważ od momentu zawarcia umowy na krótkoterminowe OC zmieniły się numery rejestracyjne i została przeniesiona własność auta a to oznacza, że np Policja może się czepiać, choć pewnie nikt Cię nie ukarze. Jedyny problem w twojej sytuacji leży w tym, że za jakiś czas UFG (z racji
  • Odpowiedz
@wonzki: kupuj od razu ubezpieczenie na siebie. Ja nie jeżdżę samochodem, dopóki tego nie zrobię (oprócz przyjazdu od sprzedawcy). Po zmianie tablic idę jeszcze raz do puntu ubezpieczeniowego i zmieniam nr rej. na umowie ubezpieczenia.
  • Odpowiedz
Jeśli korzystam z ubezpieczenia auta przez YU! i mam je w Ergo Hestii, kończy się za tydzień i dziś wykupiłem nowe ubezpieczenie również tam, na to samo auto i w potwierdzeniu otrzymałem info iż będzie automatycznie przedłużone od 19.07, to czy muszę wypowiadać i tak obecne ubezpieczenie?
#ubezpieczenia #oc #kiciochpyta
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest ktoś tu z Ergo Hestii? Nie zjechało mi z konta kasy i anulowała się cykliczna opłata. Napisali, że przekalkulują, a ja chce po prostu żeby dalej była cykliczna opłata w kwocie jak dawniej. #ubezpieczenia #oc
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale mnie wkurzyli w #link4...
Otóż robię sobie kalkulację składki, wychodzi mi przyzwoita oferta. Zgadzam się na nią, wypełniam dane, już mam przechodzić do płatności, a tu jeb! Zweryfikowaliśmy Twoje dane w UFG i skłamałeś... bo miałeś jedną szkodę w sierpniu 2016.
Nie przypominam sobie nic takiego, ostatnie bum było w 2015 i to w zasadzie dość kontrowersyjna współwina.
Oczywiście składka skoczyła x2, zrezygnowałem, klikam w #axa, od razu
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krpablo: Współwina, pomimo tego że otrzymałeś odszkodowanie to dalej szkoda widoczna w UFG, niezależnie od tego na ile % byłeś winnym.

BTW. Zweryfikuj czy na pewno na polisie z axy masz tą szkodę uwzględnioną - ich kalkulatory są strasznie zabugowane (szczególnie na rankomacie - wystarczy że po wybraniu oferty i przejściu na stronę axy, cofniesz się ekran wcześniej i zobaczysz że np współwłaściciela zmieniło Ci na kierowcę który nie trafi
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@fromasz56 nie do konca rozumiem. Ewentualna kontrola przychodzi a osoba tam mieszkajaca potwierdza, ze tam pomieszkuję, i co teraz?

btw, od 11 lat kupuję OC i nikt nigdy nic nie sprawdzał...
  • Odpowiedz