Wpis z mikrobloga

Cześć. Załatwiałem ubezpieczenie dla ojca poprzez Rankomat.
TL;DR
Zawarłem umowę, ale składka nie została nigdy opłacona, więc ochrona ubezpieczeniowa nie rozpoczęła się. Moje pytanie, czy w takim wypadku wciąż muszę wypowiedzieć umowę, czy zostanie ona automatycznie anulowana? Obawiam się jakichś ukrytych opłat.

Przyzwyczajony do wygody w UK zacząłem od porównywarki, a jedyna, jaką znam to reklamowany Rankomat. Pierwsze zdziwienie gdy ceny nie zobaczę po podaniu potrzebnych danych na stronie, trzeba dzwonić. Drugie zdziwienie, gdy na stronie zobaczyłem licznik odliczający od 26 sekund w dół, gdy czas minął, telefon zadzwonił. Trzecie zdziwienie to podanie jeszcze raz tych wszystkich danych co na stronie - tylko po to, aby uzyskać kwotę ubezpieczenia. W sumie rozmowa bardzo miła i profesjonalna. Czwarte zdziwienie to fakt, że muszę wypowiedzieć obecną umowę ubezpieczenia osobiście - nowy ubezpieczyciel tego za mnie nie zrobi, wtf? No i ostatni zonk to fakt, że nie mogę zapłacić kartą przez telefon. Umowa zostanie wysłana mailem wraz z danymi do płatności internetowej.
Po zakończeniu rozmowy ojciec się wkurzył, mówi że on sobie pójdzie do miasta i zrobi to 'po ludzku', że to wszystko mocno skomplikowane i on tak nie chce. Zostawiłem to po jego woli, bez płacenia i liczę na fakt, że umowa po prostu nigdy nie nabierze mocy prawnej i zostanie po prostu anulowana.
Coś mnie jednak tknęło: czy mój ojciec nie będzie miał z tego tytułu niespodzianek typu zaległa płatność itp?
Obecna umowa została po prostu przedłużona u poprzedniego ubezpieczyciela.

Z góry dziękuję za informację.

#ubezpieczenia #oc
  • 2
  • Odpowiedz
@papapapuga kazda umowe oc musisz wypowiedziec- reguluje to kodeka cywilny,a dokladnie artykul 6. Co do umowy zawartej na odleglosc- masz 30 dni na odstapienie od oc,od daty Startu polisy. Oczywiscie,za te dni skladke musisz oplacic. Inna sprawa,ze jak wyraziles zgode- polisa jest zawarta. Musisz pisemnie odstapic.
P.s rankomat to gowno i #!$%@? oszustwo
  • Odpowiedz