Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
eeelo, dostałem pismo od Ergo Hestii (niby xD) że mam nie oplaconą składkę OC. Tylko że wszystko opłaciłem, ostatnia wleciala we wrześniu na kwotę 428,50 i od kwietnia mam OC kupione w Benefii. I teraz najdziwniejsza rzecz - na piśmie co dostałem jest inna kwota (480 bodajże) i inny numer konta xD już nie mówiąc że OC było od MTU ergo Hestii. To jakiś scam?

#oc #samochody #ubezpieczenia
  • 16
@lanekrasz: musisz wypowiedzieć umowę w Hestii jak najszybciej stosując odpowiedni artykuł ustawy. No chyba, że chcesz mieć 2 x OC. Kwotę za okres ochrony w EH będziesz musiał opłacić mimo wszystko.
@AlNeri: Oświadczam, że wypowiadam z dniem ………………………, umowę ubezpieczenia w
firmie ………………………….. ponieważ zawarłem/-am na okres od dnia …………….
do dnia ………………. ubezpieczenie na mój pojazd w firmie ……………………………
W przypadku gdy przysługuje mi zwrot składki, proszę o przekazanie jej na następujący
nr rachunku ………………………………………………………………………………...
(jeśli mam podwójne ubezpieczenie OC – podstawa prawna art. 28a ustawy*, dotyczy
tylko umowy wznowionej z mocy ustawy)

rozumiem ze o to chodzi? W sumie jak
Tak art. 28a o ile to Ty wykupiłeś polisę rok temu a nie kupiłeś pojazd z tą polisą. Jak pojedziesz do placówki EH to pewnie Ci pomogą i załatwią temat :-)
@lanekrasz: skoro mowa o kwietniu, to minęło około 2 miesiące, więc nie będzie tak źle, wypowiedzenie z art 28a i zapłacisz składkę proporcjonalnie do świadczonego okresu ochrony (w przybliżeniu 2/12 czy tam 1/6 składki, o którą ścigają)
swoją drogą co to za porównywarka sprzedała benefie?
@Jestem_Tutaj: mfind, z rankomatu ucieklem jak zobaczylem jakie skladki mi proponują, na mfind znalazlem benefie za 500 zl (!) na rok

jestem ciekaw czy jutro w placowce dam rade zalatwic zeby wlasnie zaplacic te max 200 zł czy jednak poleci za całe pół roku
czy jednak poleci za całe pół roku


@lanekrasz: jeśli jest to umowa wznowiona automatycznie, to bez obaw - wypowiesz ją
swoją drogą gdzie te zielonki @mfind? może byście się tak łaskawie skontaktowali z klientem i mu pomogli żeby nie musiał się dodatkowo fatygować?