Jak przechowujecie w bazie danych nazwy plików/zdjęć? W flask-sqlalchemy jest array, ale tylko dla postgre. Może zmienić listę nazw na string i tak przechować? Potem przy odczycie bym tego stringa na listę znowu zmienił. #python #naukaprogramowania
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wtedy przy 10 zdjęciach jest 10 "instancji" takiej tabelki (czy 10 wierszy, bo to chyba tak działa ;p). Zastanawiałem się właśnie czy jest sens robienia osobnej tabeli tylko dla nazw zdjęć, bo przy wyszukiwaniu będzie robiło query kolejnej tabeli.


@SalsaDeAmigo: będzie jedna instancja z listą zdjęć. Robisz SELECT path FROM photos where product_id = ? i zwraca Ci listę zdjęć. Teoretycznie mógłbyś próbować haczyć to i robić tekstem w tabelce
  • Odpowiedz
Stale rosnące koszty pracy programistów, co już teraz doprowadza do utraty konkurencyjności zarówno firm polskich, jak i ulokowanych w Polsce oddziałów zachodnich firm.

Ograniczony dostęp do pracowników – rozwiązaniem byłoby stworzenie ‘programu wprowadzającego’ dla osób chcących się przebranżowić i rozwijać zawodowo jako programiści.

Innym palącym problemem są też stale rosnące koszty pracy programistów, co już teraz doprowadza do utraty konkurencyjności zarówno firm polskich, jak i ulokowanych w Polsce oddziałów zachodnich firm. „W
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Drew: @Ragnarokk: No co wam powiem, pracuje w zachodniej firmie, otwierany biuro nearshore i cos, Bułgaria czy Rumunia to ok połowa kosztów tego co w PL a jakościowo jest tak samo. Aczkolwiek to głownie wina opodatkowania pracy, firma ma głupi kaprys ze chce uczciwe umowy o prace.
  • Odpowiedz
Kurde Mirko pomóż, bo ja tępy chyba jakiś jestem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mam kawałek JavaScripta:

$.getJSON(url, function(data) {
mapper1.addData(data);
test2222 = data.features[1].properties.id
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@pionierx a jeszcze jak mogę potruć gitarę ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Bo jest to co chciałem, osiągnąłem to, lecz mam tą funkcję $.getJSON z ustawionym setInterval - i jak łatwo się domyślić, ten tekst co przechodzi z poprzedniej funkcji on się powiela i tak sobie rośnie rośnie i jest go coraz więcej ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Gdzie muszę dorzucić (już w tej drugiej
  • Odpowiedz
Dzień dobry Wykopowicze! ( ͡º ͜ʖ͡º)

Czy wiecie, że wczoraj wieczorem pojawił się nowy odcinek kursu "Nowoczesny C++ od podstaw" od Wojtka Razika? ( ͡ ͜ʖ ͡)

Dzisiaj Wojtek porusza temat pętli, sprawia że groźne komentarze stają się jeszcze groźniejsze
CppPolska - Dzień dobry Wykopowicze! ( ͡º ͜ʖ͡º)

Czy wiecie, że wczoraj wieczorem p...

źródło: comment_Ik94R7pud5NIusZFaoeLP0FaG0dah6T6.jpg

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nazywanie języka z 1983r. nowoczesnym ;). C# jeszcze można powiedzieć, że jest nowoczesny, C++ to dobry ale nie nowoczesny język


@Plotkova99: Tesla nie jest nowoczesnym samochodem, samochody powstały w 1886 roku....

C++ cały czas się zmienia, to że powstał dawno temu nie ma znaczenia. Gdyby język nie był rozwijany i powszechnie używany, wtedy zrozumiałbym narzekania.

Prawdą jest, że C++ nie wszędzie ma zastosowanie - używa się go głównie tam, gdzie
  • Odpowiedz
Pisanie aplikacji webowych w #java bez wykorzytania springa co polecacie? jawa web launcher chyba się już wcale nie używa?
Nie chcę pisać kolejnej desktopowej appki w jfx, a na springa jestem za słaby
#java #naukaprogramowania
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jak maven wykonuje testy jednostkowe i integracyjne a potem wrzuca repo zdalne to tak naprawdę jest to continuous integration tylko zamiast wpisania git commit i czekania na magie jenkinsa wpisujemy mvn deploy i widzimy błędy od razu?

Czy Gitlab CI powiela niektóre funkcjonalności Jiry i Githuba i nie jest sam z siebie strikte serwerem CI tylko kombajnem?

Czy analizę statyczną kodu lepiej robić z poziomu IDE (np. Checkstyle jako plugin) czy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lewo: Jak się uprzesz to użyjesz do CI skryptów w VBA, odpalanych w Excelu. Tylko po co? Co w tym jest continuous? W jaki sposób gwarantujesz, że to co budujesz, jest tym co każdy inny może zbudować, a nie jakaś tymczasowa zmiana na Twoim komputerze? Dla mnie takim gwarantem jest kontrola wersji. Są narzędzia zrobione do tego celu i warto z nich korzystać. Kto będzie utrzymywał takiego potworka jak Tobie
  • Odpowiedz
@Lewo: gitlab to repo gita. Stawianie go po to, żeby użyć ci do innego repo gita brzmi co najmniej karkołomnie.

W gitlab pull request się nazywa merge request.

Ja przyjmuję taki schemat testowania: testy jednostkowe bez zasobów systemowych czy zewnętrznych - jak najwięcej, testy integracyjne z socketami, bazą, plikami - mniej niż jednostkowych, testy komponentowe z odpalonym serwisem - raczej mało, testy całosystemowe, gdzie odpalam cały system - jak najmniej,
  • Odpowiedz
Wyrywam już sobie włosy z głosy... W jaki sposób zuploadować kilka obrazków w flasku? Widziałem kilka rozwiązań na stacku, ale nigdzie nie ma "form", ani modelu do sqlalchemy. Przeglądam docsy sqlalchemy i niby jest ARRAY, w którym mógłbym trzymać nazwy plików, ale to działa tylko w postgresql. Po kiego ch*ja są takie docsy flaska jak z tego nic nie można zrobić?! #python #naukaprogramowania
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DarkShad:

1. Pamiętaj, że najważniejsze są: praktyka, wytrwałość i fun.
2. Wybierz technologię od której zaczniesz naukę. Ja polecam zacząć od JavaScriptu. Wchodzisz wtedy w świat web developmentu (tworzenia stron www i aplikacji mobilnych). JavaScript obecnie daje Ci duże możliwości.
W sytuacji gdy interesuje Cię praca przy korporacyjnych projektach, zainteresuj się Javą.
A jeżeli ciekawi Cię świat big data czy sztucznej inteligencji zacznij od Pythona (też fajny język
  • Odpowiedz
#naukaprogramowania #python

Cześć Proszę powiedzcie mi co zle robię ?
W skrócie
Z macierzy wyciągam kolumnę z której robię kolejna macierz ( aby później do niej dodać wiersze i robić inne operacje) następnie próbuje zmienić jedna wartość w macierzy ale przyjmuje tylko 4 znaki czyli tyle ile było w komórkach na początku
Czemu nie da się wpisać więcej niż 4 znaki ? i co zrobić by się dało wpisać ?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#naukaprogramowania #sql

Mam tabelę Pracownicy(imie, nazwisko) i mam wyświetlić zmodyfikowane nazwiska pracowników, w których 6 liter podmieniam na literę "x" np a "A" "b" "B" i "c" "C".
Jest jakaś wygodna funkcja, żeby obsłużyć to jedną linijką? Mógłbym 6 razy użyć REPLACE, ale chyba mam to zrobić z pomocą jednej komendy...
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

A co tam, #chwalesie

Amazon Web Services sponsoruje i promuje mój konkurs z analizy logów dla AWS DeepRacer.
Prezentacja na konferencji O'Reilly AI poszła dobrze, a dzień później była prezentacja na Twitch.
Powoli się już szykuję na re:Invent, choć nie nastawiam się na jakiś oszałamiający wynik - większość energii poświęciłem na wirtualne wyścigi i budowanie społeczności.

#aws #machinelearning #naukaprogramowania #programowanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czołem Mirki.
Chwilę mnie tu nie było ale obiecuję, że wracam do regularnych publikacji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Napisałem dla was nowy kurs o Oracle Flashback i oto link: Wstęp do Oracle FLASHBACK

Dla tych którzy o tym, nie słyszeli to technologia pozwalająca przeglądać dane wstecz oraz sprawdzać co się z nimi działo. Mówiąc bardziej obrazowo, kolejnym razem jak zrobisz delete na tabeli produkcyjnej i zatwierdzisz ją commitem nie będziesz musisz szukać nowej pracy
dzik_pl - Czołem Mirki.
Chwilę mnie tu nie było ale obiecuję, że wracam do regularny...

źródło: comment_zTOLYwtc4p9TaOf1JL7QhRgLPm05dLEb.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy jestem obecnie kierowcą MPK ale zarobki są bardzo kiepskie a praca mnie w-----a. Stąd pomysł aby zapisać się na jakiś kurs programowania i zostać #programista15k. Czytałem że najwięcej zarabia się na stanowisku "senior developer", czy mając 35 lat nie jestem za młody? aha i czy są jakieś kursy które szkolą na konkretnie to stanowisko? Wszystkiej które znalazłem to coś w stylu "java developer" albo "python developer" a ja
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bardzo dawno nie robiłem w Pytongu i zastanawia mnie jedna rzecz.
Mam kod...

class DBI:
....def __init__(self, name: str, age: int):
........self.name = name
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@farmaceut Pamiętaj że type hints w pythonie działają inaczej niż w innych językach.

W innych językach działają jak filtr rzucający wyjątki.

W pythonie type hints są całkowicie ignorowane przez interpreter, istnieją tylko po to aby dać informacje programom do sprawdzania poprawności typów jak np mypy.
  • Odpowiedz
@wisinia: Jestem prostym człowiekiem, widzę dobry content daję plusa ( i dodaję do ulubionych!) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Radio zapowiada się genialnie dzięki!
  • Odpowiedz