#php #naukaprogramowania

Ma problem już na finiszu mojej małej apki.Nie działa mi na hostingu.Tak jak by w ogóle pliku index nie mógł się wczytać.W debugerze nic nie ma i plikach na serverze nie ma loga.Dałem też w controlerze try i dumpa i tez ten sam błąd się wyświetla.Mogę to jakoś zdebugować ?

hosting atwebpages.com

https://prnt.sc/vp116z
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Sądzicie, że w wieku 50 lat nadal będziecie programować? Ja sobie tego nie wyobrażam. Jak mam być wtedy lepszy niż świeży student, skoro moja wiedza będzie przedawniona? Gdzie ja wtedy znajdę czas na doszkalanie, własne projekty? Szykuje się kolejna szara strefa.. Ja wychodzę z takiego założenia, żeby do 30 dobić do zarobków > 15k (jestem w 60% drogi), by zapewnić sobie jakiś pasywny dochód, np. w nieruchomościach, bo pewnie 2 mieszkania z
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@becvvv: A to już nie możesz się rozwijać? To co umiesz teraz to pauza i koniec? W Polsce to jest względnie nowa gałąź, natomiast jak popatrzysz na zachód to masz wielu programistów 50+. Popatrz sobie na konferencje i wiek prelegentów. Przecież po 50 ludzie normalnie myślą, rozwijają się itd., często są mega specami w danej dziedzinie.
  • Odpowiedz
@becvvv: W Polsce jeszcze wszystko przed nami, ale pracowałem i pracuję sporo z Amerykanami. I powiem Ci, że ogarniają. Niektórzy ludzie mają i 60+ i gada się z nimi całkiem spoko. Zupełnie inna mentalność. Fakt, że u nas ludzie zamieniają się w dziadów po 50 to kwestia mentalności, a nie możliwości. Miałem przypadek w jednej firmie, gdzie gość przeszedł na emeryturę i wrócił po pół roku bo mu się nudzi
  • Odpowiedz
@Najkon: Dziękuje za Twoją opinię, ale proszę uważać z taki oskarżeniami, żadna z opinii nie jest fejkowa, po prostu nie wszyscy chcą udostępniać swoje dane publicznie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smalczyk1: mają wg opcję remote połączenia?

We are sorry about that. But, as a free web host, we do not provide remote MYSQL connections.

Więc pewnie tylko localhost wewnątrz ich sieci

Więc musiałbyś postawić ssh tunel pewnie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@smalczyk1: no to musisz poczytać doca - może inny port, może inne uwierzytelnienie, może trzeba dać https albo wręcz wprost http, może jakieś certyfikaty wchodzą w grę - generalnie szeroki temat, ale na tej stronie, która udostępnia db, powinno być to opisane
  • Odpowiedz
Hej #programowanie!
Mam skrypt w bashu, który wywołuje program pythona , który na końcu czeka na naciśnięcie q, żeby się zakończył. (python działa w tle). Po uruchomieniu procesu pythonowego bash wypisuje mi jego pid a potem wywala mi błąd: eoferror when reading a line. Jak mam to zrobić żeby wywołać na luzie skrypt w bashu, sprawdzić np. htopem proces a potem zakończyć działanie pythona?

#programista15k #programowanie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@smalczyk1: Nie wiem skąd te pliki mp3 się biorą, ale jeśli chcesz je serwować przez stronę internetową, to muszą być udostępnione przez serwer www
Czyli nie mogą być sobie gdzieś w w katalogu użytkownika (C:/Users/ktos/pli.mp3),
tylko powinny być przez http, czyli coś w stylu http://localhost/public/audio/plik.mp3 - oczywiście fizycznie plik musi tam być gdzie masz pliki serwera, tak, żeby ten url zwracał dany plik.
  • Odpowiedz
@Yakooo: to prawie to samo, ale maven automatyzuje znacznie więcej rzeczy niż CMake.

Główna różnica jest taka, że każdy projekt w mavenie musi mieć podaną grupę, nazwę i wersję, oraz od jakich innych mavenowych projektów i w jakich wersjach zależy. I są w necie repozytoria (ale możesz też założyć lokalne) w których są trzymane skompilowane pakiety podzielone w ten sposób (np. pl.tell.me.more:zajebisty-projekt:1.2.0).

Dzięki temu jak chcesz dodać bibliotekę do projektu w javie
  • Odpowiedz
private readonly int _something = 12;
powyższe vs przypisanie wartości w konstruktorze. Są między tym jakieś praktyczne różnice? Jeśli nie, to jak przyjęło się to robić?

#naukaprogramowania #csharp
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@Goglez taki zapis trochę bez sensu, najlepiej zrobić to const. W readonly zwykle używasz do
a) wartości dynamicznych (w zależności np. od argumentów konstruktora)
b) typów danych, które nie mogą być const.
  • Odpowiedz
@Yahoo_: @WielkiElektronig: Taki zapis może mieć znaczenie, jeżeli something miałoby mieć domyślną wartość, która może zostać nadpisana przez konstruktor. Na przykład w klasie, która posiada kilka konstruktorów albo w konstruktorze, który posiada jakąś logikę. Wtedy something początkowo ma wartość 12, którą można zmienić na inną.

@Goglez: To tylko zapis, w rzeczywistości ta wartość zostanie nadana zmiennej dopiero w konstruktorze, więc to nie ma żadnego znaczenia.
  • Odpowiedz
@agsbajahs: Diks jest zawiedziony.
Przecież na mimie każdy chętnie udzieliłby Ci konsultacji i pokazał jak rozwiązywać dane zadanie poza tymi dwoma, które trzeba rozwiązać samodzielnie. Nikt nie chce pomagać na pw bo każdy sam trafił na problemy na różnych forach, których rozwiązań szukał i okazywało się, że ktoś dał rozwiązanie na pw. Wiedzą trzeba się dzielić a nie utrudniać do niej dostęp.
  • Odpowiedz
Mam klasę Player, która ma property _group i są w niej przechowywane referencje do członków grupy, a getter group zwraca _group i this. Grupa musi wiązać obiekty w obie strony i tutaj pojawia się problem circular reference. Jest jakaś możliwość, żeby pozbawić instancje zwracane z gettera właściwości _group?
#naukaprogramowania
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@smalczyk1: drugi sposób powinien działać, o ile znajduje obiekt (sprawdź co siedzi w tym $user). Pierwszy sposób - brakuje first() po where, a update powinien przyjmować tablicę atrybutów ['name => 'noweimie']
  • Odpowiedz
Jak zostać Programistą?
Co trzeba umieć, żeby dostać pierwszą pracę jako programista?
[Przykładowa Aplikacja]

Już w środę 25.11.2020 o godzinie 19:00 przeprowadzę darmowe szkolenie, podczas którego dowiesz się:
✅ Czego oczekują pracodawcy od Junior Developerów.
StormITpl - Jak zostać Programistą? 
Co trzeba umieć, żeby dostać pierwszą pracę jak...

źródło: comment_16061290199bRGH393DRwz8c7SMUz5ig.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pętlę forEach, w każdej iteracji wykonuję zapytanie asynchroniczne do bazy, tworzę z danych obiekt i dodaje do listy. Po wykonaniu pętli chcę wykonać metodę, która potrzebuje wypełnionej listy. Metodę okalającą pętlę zrobiłem async, ale .then na niej nie działa i metoda uruchamia się jeszcze na pustej liście. Jak zaczekać na wykonanie się całej metody?
#naukaprogramowania
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Thiocomaster: jak napiszesz używając akumulatora typu Promise.all to powinieneś mieć metodę która wykonuje zadanie na bazie danych i zwraca promise obiektu z danymi. Zbierasz wtedy wszystkie promisy do jednej listy i z promise.all czekasz aż wszystkie zwrócą i będziesz miał w wyniku listę z obiektami z danymi. Możesz też kontrolować czy chcesz żeby wywaliło error przy błędzie
  • Odpowiedz
NTFS:

Maksymalny rozmiar pliku to:

Teoretycznie: 16 EB – 1 KB (2^64 B – 1 KB)

W implementacji: 16 TB – 64 KB (2^44 B – 64 KB)


Skąd
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Goglez: Często to jest taki hack. Podobnie masz z adresami pamięci we współczesnych systemach operacyjnych, gdzie masz N górnych bitów przeznaczonych na numer strony a dolne 64 - N jest adresem w stronie. Tutaj zapewne jest podobnie. Zwyczajnie nie było potrzeby implementować tak dużych zakresów, ale sam FS teoretycznie je obsługuje. Więc jak zaczną się pojawiać takie problemy, to poprawi się implementację i będzie si.
  • Odpowiedz
potrzebuje jakiegoś kompendium wiedzy i zebrania wszystkiego w jedną całość

@Edelner: No nie wiem. Imho potrzebujesz zacząć jakiś swój własny większy projekt, i na bieżąco szukać rozwiązań problemów na jakie w nim natrafisz. Na tym mniej więcej polega praca programisty. Nauczysz się szybko wyszukiwać informacje, będziesz mógł od razu zastosować coś w praktyce itd. itp. Nie musisz wiedzieć wszystkiego, musisz po prostu być w stanie zdobywać taką wiedzę w locie.
  • Odpowiedz