Potrzebuje wskazówek odnośnie montażu video. Mam bardzo długie zdjęcie o rozdzielczości 1920x5400px jest na nim bardzo rozbudowany schemat. Chce nagrać film w którym kamera porusza się od góry do dołu, chce ją momentami zatrzymywać i robić zbliżenia a potem oddalać i dalej jechać w dół. Samo video docelowo ma mieć rozdzielczość 1920x1080. Szukałem jak w DaVinci coś takiego zrobić ale chyba nie znam nazw tych efektów które chce uzyskać i wynajmuje mi
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@dziwna_kuna Tak na szybko i łatwo no to masz te śmieszne kropeczki obok tych opcji typu pozycja, przybliżenie itd jak chcesz zrobić przesunięcie to ustawiasz sobie moment, w którym chcesz mieć początek tego przesunięcia, klikasz tą kropeczkę przy pozycji, potem ustawiasz do jakiego momentu chcesz przesunąć obrazek i o ile i znowu klikasz tę kropkę
źródło: asd
Pobierz- 2
@niegramwwowa: @fuurin DZIĘKUJE!
#meble #montaz #majsterkowanie #dom
Problem z zawiasem w szafce kuchennej. Wszystko jest dobrze równo przykręcone, ale nie mogę umieścić drzwi na prowadnicy, zwyczajnie nie chce się ona zablokować. Ten pstryczek na blokadę zwyczajnie nie działa. Próbowałem już luzować śruby, dokręcać je na maxa - nic to nie dało o_O
Problem z zawiasem w szafce kuchennej. Wszystko jest dobrze równo przykręcone, ale nie mogę umieścić drzwi na prowadnicy, zwyczajnie nie chce się ona zablokować. Ten pstryczek na blokadę zwyczajnie nie działa. Próbowałem już luzować śruby, dokręcać je na maxa - nic to nie dało o_O
@Marvolauke: to weź zobacz bo raczej to się nie zdarza. W razie czego zdemontuj i spróbuj zapiąć na sucho lub jak masz drugi prowadnik. Ewentualnie sam zawias by mógł być wadliwy, bo prowadnik to mega prosta konstrukcja.
@Marvolauke: za mało siły, albo jakoś skośnie przykręcone zawiasy we froncie.
- 0
Skąd wziąć spoko darmową muzykę do filmiku z #wakacje , ale taką, żeby za rok youtube sobie nie ubzdurał, że to jednak łamanie praw autorskich... #youtube #video #montaz #montazfilmow
- 5
Cześć!
Po każdym wyjeździe montuję dla siebie krótki film, na którym pokazuję migawki z najważniejszych odwiedzonych miejsc.
Nigdy tego nie udostępniam na zewnątrz przede wszystkim dlatego, że są to rzeczy dość osobiste dla mnie.
Tym razem jest nieco inaczej. W filmie chciałem pokazać tylko odwiedzone miejsca bez pokazywania prywaty. Nie chcę was pouczać ani wcielać się w rolę wielkiego odkrywcy jak dziesiątki osób przede mną, które kupiły bilety na samolot i gdzieś poleciały.
Po każdym wyjeździe montuję dla siebie krótki film, na którym pokazuję migawki z najważniejszych odwiedzonych miejsc.
Nigdy tego nie udostępniam na zewnątrz przede wszystkim dlatego, że są to rzeczy dość osobiste dla mnie.
Tym razem jest nieco inaczej. W filmie chciałem pokazać tylko odwiedzone miejsca bez pokazywania prywaty. Nie chcę was pouczać ani wcielać się w rolę wielkiego odkrywcy jak dziesiątki osób przede mną, które kupiły bilety na samolot i gdzieś poleciały.

@FELIX90: Nie jest tak źle. Na początku fajnie wprowadzasz muzyką, ale jest moment, że są za mocne tony i niezbyt dobrane. Coś bym zmodyfikował. Później fajnie się prezentuje i ta końcówka, za szybkie cięcie i przejście. Poszperaj w materiałach i wyjdzie świetny film z podróży.
@FELIX90: podoba się dla mnie. Też się w podobne bawiłem, ale ja sobie podkładałem pod jakieś skoczne popularne kawałki dzięki czemu jak dana piosenka leciała w radiu to od razu przypominał mi się film, kadry i wspomnienia się aktywowały automatycznie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
Hej, zmontowałem film z wesela. Wszystko pięknie, jest klimacik, gra muzyka.
Wyrenderowalem film po skończeniu i w ujęciach z imprezy, jak już było ciemno na sali i błyskały flesze i lampy, w niektórych momentach pojawiły się glitche.
Najprościej mówiąc, błysk flasha i w gotowym filmie ta jedna klatka zmieniła się w glitch - błysk, ale rozmyty? znieksztalcony?
Mam nadzieję, że ktoś spotkał się z takim problemem i znalazł rozwiązanie. Próbowałem różnych ustawień
Wyrenderowalem film po skończeniu i w ujęciach z imprezy, jak już było ciemno na sali i błyskały flesze i lampy, w niektórych momentach pojawiły się glitche.
Najprościej mówiąc, błysk flasha i w gotowym filmie ta jedna klatka zmieniła się w glitch - błysk, ale rozmyty? znieksztalcony?
Mam nadzieję, że ktoś spotkał się z takim problemem i znalazł rozwiązanie. Próbowałem różnych ustawień
- 1
Jaki najlepszy darmowy program do edycji filmów oprócz Da Vinciego? Chodzi mi o coś lżejszego, nie potrzebuję tak zaawansowanego. W sieci od cholery jest sugestii, ale chcę poznać zdanie kogoś, kto naprawdę coś użytkuje.
#montaz #filmy #video #tworczoscwlasna #youtube
#montaz #filmy #video #tworczoscwlasna #youtube
@nalej_mi_zupy: to chyba taki standard w programach foto-video. w Lightroomie też tak jest.
- 0
@advert: W manualach bezpośrednio od Apple wygląda to tak, że Biblioteka to poziom jakiejś jednej serii/sezonu filmów na YT, a każdy jeden odcinek to Event. Więc jest to przesunięte o jeden poziom do góry. Nie chciałbym na samym początku popełnic strategicznego błędu i zaczać od złego zarządzania mediami.
- 15
Obecnie wiele produktów, mimo wysokiej ceny jest praktycznie jednorazowa, jeszcze w okresie gwarancji producent wymieni urządzenie ale już po, to zapomnij nawet o odpłatnej wymianie akumulatorka.
Rode - tak można podsumować australijską korporacje od sprzętu audio
Zerknijcie jak wygląda budowa bezprzewodowych mikrofonów rode wireless go, producent kompletnie nie przewidział możliwości wymiany akumulatorków we własnym zakresie, a jako producent po okresie gwarancji każe kupić nowe :)
Areczku ekologia jest dla Ciebie, dla zarządu
Rode - tak można podsumować australijską korporacje od sprzętu audio
Zerknijcie jak wygląda budowa bezprzewodowych mikrofonów rode wireless go, producent kompletnie nie przewidział możliwości wymiany akumulatorków we własnym zakresie, a jako producent po okresie gwarancji każe kupić nowe :)
Areczku ekologia jest dla Ciebie, dla zarządu

- 0
W czym darmowy sobie zmontować film z wakacji? Za dużo materiału na zrobienie tego w Quik od Gopro na telefonie, a Davinci przestał się uruchamiać na moim kompie (sprawdziłem wszystkie rozwiązania z internetów).
#video #komputery #montaz #montazfilmow #wakacje
#video #komputery #montaz #montazfilmow #wakacje
@Ranger: może shotcut
konto usunięte via Wykop
- 1
@Ranger: ostatnio skleiłem filmik z majówki na Kdenlive i bardzo mi się spodobała praca na nim. Znacznie mniejsza kobyła od DaVinci, ale wciąż dająca duże możliwości. Praca na plikach proxy, obsługa keyframe'ów, gotowa biblioteka różnych przejść i całkiem sporo predefiniowanych efektów
Chcę zamocować w łazience wieszak na ręczniki. Muszę przykręcić 2 uchwyty jak na zdjęciu. Przewierciłam sie przez fugę a tam za płytką około w cm przerwy, dopiero potem jest ściana betonowa.
Nie wiem co dalej xD liczyłam na proste wiercenie jak dziurki na karnisze xD
1. Montować Kołek w fudze, na równi z zewnętrzna częścią płytki? Tzn, część w powietrzu, a część w betonie? Tylko czy nie rozwali mi płytek jak będę wkręcać
Nie wiem co dalej xD liczyłam na proste wiercenie jak dziurki na karnisze xD
1. Montować Kołek w fudze, na równi z zewnętrzna częścią płytki? Tzn, część w powietrzu, a część w betonie? Tylko czy nie rozwali mi płytek jak będę wkręcać
źródło: temp_file279776706868602937
Pobierz
konto usunięte via Wykop
- 1
@Pani_Natalia: prawie się udało xD
Nic tam dalej nie powinno pękać.
Pękły przy wierceniu czy kręceniu?
Nic tam dalej nie powinno pękać.
Pękły przy wierceniu czy kręceniu?
- 1
@Karton_ze_szklem przy dokręcaniu wkręta, pewnie Kołek z drugiej strony zaczął ściskać płytki i wtedy trach!
- 0
#davinciresolve no nie uruchamia się... Odpala się splashscreen i na tym koniec. O ile wcześniej blokował się na jakichś "fusion plugins", to po reinstalce blokuje się na "loading video plugins" i nie idzie dalej.
Ustawienia usera od zera (zmieniłem nazwę na _old i zapytał mnie przy starcie o podstawowe ustawienia).
Tryb zgodności i zmiana trybu GPU battery saver/performance nic nie zmienia.
Zjada 0% CPU, task manadżer mówi, że "not responding"
Ustawienia usera od zera (zmieniłem nazwę na _old i zapytał mnie przy starcie o podstawowe ustawienia).
Tryb zgodności i zmiana trybu GPU battery saver/performance nic nie zmienia.
Zjada 0% CPU, task manadżer mówi, że "not responding"
- 4
Jednorazowe mikrofony Rode wireless go - producent ich nie serwisuje, nie oferuje napraw po okresie gwarancji, płacisz tysiąc dwieście a po dwóch latach do utylizacji.
No chyba że jesteś nawiedzony to naprawiasz sam, sama przyjemność, dawno takiego gówna nie miałem w rękac…
#filmowanie #montaz #elektronika #majsterkowanie
No chyba że jesteś nawiedzony to naprawiasz sam, sama przyjemność, dawno takiego gówna nie miałem w rękac…
#filmowanie #montaz #elektronika #majsterkowanie
źródło: IMG_7382
Pobierz- 1
Stosowanie delikatnych zatrzasków
@smk666: tasma dwustronna i zgrzewanie plastików, zero zatrzasków, zero wkrętów
I do czego ten mikrofon ma służyć? Przeto w tej cenie to normalny zestaw bezprzewodowy się ogarnie, który potrzyma jednak dłużej, niż 2 lata xd
@wstanczyk:
Tak na szybko to ciężko znaleźć tak kompaktowy sprzęt przenośny bez kabelka do nadajnika przy pasku. W sumie to mnie to nie dziwi, że co drugi youtuber/vlogger używa właśnie tego modelu - wejdzie do kieszeni, przypinasz w pół sekundy i po prostu działa*.
Hejo,
Ostatnio popełniłem taki oto film:
Opowiada o tym, jak w kreatywny sposób można wykorzystać sztuczną inteligencję - np. stworzyć piosenkę, co też uczyniłem. :)
Śpiewak ze mnie żodyn ale się starałem. Muzyczkę też sam zrobiłem. Enjoy!
#tworczoscwlasna #spiewajzwykopem #youtube #chatgpt #montaz
Ostatnio popełniłem taki oto film:
Opowiada o tym, jak w kreatywny sposób można wykorzystać sztuczną inteligencję - np. stworzyć piosenkę, co też uczyniłem. :)
Śpiewak ze mnie żodyn ale się starałem. Muzyczkę też sam zrobiłem. Enjoy!
#tworczoscwlasna #spiewajzwykopem #youtube #chatgpt #montaz

#komputery #pc #montaz #montazfilmow
Polećcie jakieś podzespoły/zestaw komputerowy do montażu filmów 4k w kwocie około 6tys
Polećcie jakieś podzespoły/zestaw komputerowy do montażu filmów 4k w kwocie około 6tys
- 0
Ale kisnę... Program do montażu - Vegas, wypuszcza w swojej najnowszej odsłonie wbudowaną opcję automatycznej synchronizacji dźwięki. ...która jest 63 razy wolniejsza od pluginu który dekadę temu robił to lepiej. A tak w ogóle to ta vegasowka w ogóle nie działa. Nie dość że nie działa i czekasz przy niej jak idiota to jest SZEŚĆDZIESIĄT TRZY RAZY wolniejsza.
#heheszki #montaz #filmmaking #adobe #vegas
#heheszki #montaz #filmmaking #adobe #vegas

Jaką możecie polecić darmową apke na androida do szybkiego i prostego montażu filmów?
Mam nagrane kilkanaście paro-sekundowych ujęć i chciałbym to jakoś rozsądnie skleić i dodać prosty podkład dźwiękowy tak aby otrzymać krótki film rodzinny z wycieczki.
#gimbal #wideofilmowanie #montaz #montazfilmow #edycjafilmow
Mam nagrane kilkanaście paro-sekundowych ujęć i chciałbym to jakoś rozsądnie skleić i dodać prosty podkład dźwiękowy tak aby otrzymać krótki film rodzinny z wycieczki.
#gimbal #wideofilmowanie #montaz #montazfilmow #edycjafilmow
@gen_mielec: cupcut
@gen_mielec: cupcut
6
DaVinci Resolve 19 z nowymi funkcjami

Pojawiła się kolejna wersja mojego ulubionego (i w zasadzie bezkonkurencyjnego) programu do montażu video. Co prawda jest to beta, ale Blackmagic Design nawet na tym etapie nie wypuszcza bubli, więc różnice do wersji finalnej są zapewne kosmetyczne.
z- 4
- #
- #
- #
- #
- #
- #






























Jestem polaczony ze słuchawkami przez bluetooth. Wszędzie słychać dźwięk, YT, system itd, tylko nie davinci. Coś tam grzebałem, próbowałem ustawiać połączone słuchawki, ale wtedy nie było słychać nic ani w głośnikach, ani w słuchawkach...
#pomocy #pytanie #pytaniedoeksperta #montaz #montazfilmow #sonyvegas