Wpis z mikrobloga

Potrzebuje wskazówek odnośnie montażu video. Mam bardzo długie zdjęcie o rozdzielczości 1920x5400px jest na nim bardzo rozbudowany schemat. Chce nagrać film w którym kamera porusza się od góry do dołu, chce ją momentami zatrzymywać i robić zbliżenia a potem oddalać i dalej jechać w dół. Samo video docelowo ma mieć rozdzielczość 1920x1080. Szukałem jak w DaVinci coś takiego zrobić ale chyba nie znam nazw tych efektów które chce uzyskać i wynajmuje mi nie takie poradniki jakie bym chciał. Czy ktoś może laikowi rzucić kilka słów kluczowych tak żebym sobie dalej poradził?
#montaz #montazfilmow #davinciresolve #filmowanie #postprodukcja #pytaniedoeksperta #montazvideo #video #adobe #grafika
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dziwna_kuna: polecam AI

Aby stworzyć film, w którym kamera porusza się po długim zdjęciu (1920x5400 px) z możliwością zatrzymywania, zbliżania i oddalania, używając DaVinci Resolve, musisz użyć kilku kluczowych funkcji i efektów. Oto słowa kluczowe i kroki, które pomogą Ci osiągnąć ten efekt:
Słowa kluczowe:

Pan & Zoom (Panoramowanie
  • Odpowiedz
@dziwna_kuna Tak na szybko i łatwo no to masz te śmieszne kropeczki obok tych opcji typu pozycja, przybliżenie itd jak chcesz zrobić przesunięcie to ustawiasz sobie moment, w którym chcesz mieć początek tego przesunięcia, klikasz tą kropeczkę przy pozycji, potem ustawiasz do jakiego momentu chcesz przesunąć obrazek i o ile i znowu klikasz tę kropkę
fuurin - @dziwna_kuna Tak na szybko i łatwo no to masz te śmieszne kropeczki obok tyc...

źródło: asd

Pobierz
  • Odpowiedz
@dziwna_kuna: na klip video(lub zdjęcie na timeline), można założyć efekt w którym możesz więcej rzeczy dodać i tych efektów może być więcej niż to co w inspektorze. Tylko kurczę nie pamiętam jak to się nazywa, jest w tam gdzie przejścia, efekty vfx itp rzeczy
  • Odpowiedz