#adobe #adobepremiere #sonyvegas #montaz #montazfilmow
Bardzo pilna sprawa, kwestia potrzebuje jak najbardziej zautomatyzowanego sposobu, na to aby takie napisy jak tutaj: https://youtu.be/lAGF2ZUObLc?si=D1LzJyaALeBjMWp5 z samego początku filmu móc dodać w premiere pro bez konieczności w kółko żmudnie pisać dodawać ustawiać wejście, zejście efektu itp znacie jakiś dobry sposób na to? Z góry bardzo dziękuję.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam około 150 GB filmów i zdjęć w formacie *.jpg. Jak to wszystko zarchiwizować na lata? Blueray, czy po prostu władować to na microSD i mieć spokój?

#komputery #fotografia #montaz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Widur: Przynajmniej dwa dyski HDD przechowywane w dwóch lokalizacjach wydają się być najbezpieczniejszą opcją. Można ewentualnie dodatkowo wypalić na płycie, ale nie wiem, jak jest z wytrzymałością BluRayów.

Karty SD odpadają - są dość awaryjne. Dodatkowo one i wszelkie inne nośniki z pamięcią Flash (np. dyski SSD) mają tą - dość niepożądaną szczególnie w kontekście przechowywania danych - cechę, że zwykle przed awarią nie dają oznak, że coś się dzieje
  • Odpowiedz
Zaraz oszaleje. Montuje filmik na iMovie (pierwszy raz) i 3 razy juz mi sie projekt wysypal, bo karta microSD sie sama usuwa. Nie mam wystarczajaco miejsca na dysku, wiec nagrane pliki mam na podlaczonej karcie, bo jak zgram na dysk, to wtedy brakuje miejsca na biblioteke z iMovie. Jakie jest rozwiazanie tego problemu? Jak kupie dysk zewnetrzny i bede z podlaczonym dyskiem pracowal tak jak teraz z karta microSD, to bedzie ok?
keyah - Zaraz oszaleje. Montuje filmik na iMovie (pierwszy raz) i 3 razy juz mi sie p...

źródło: Screenshot 2024-01-19 at 11.08.21AM

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam kilka nagrań nakręconych w 480fps/MP4/H265. Chciałbym uzyskać znacznie większy efekt spowolnienia interpolując klatki do np. 960, albo 1920. Jakiego programu najlepiej do tego użyć i żeby przy okazji nie było to bóg wie jak skomplikowane?
#montaz
#software
#filmowanie
#technologia
#kamery
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć. Mam pytanko do osób doświadczonych w montażu video. Czy tego typu filmik co w linku jest trudny do wykonania? Załóżmy, że ogarnął bym jako tako montaż. Ile czasu mogłoby zająć mi stworzenie takiego materiału? Nie wliczając w to czasu, który trzeba przygotować na opracowanie materiału, czyli research itd.

W jakim programie mogło to zostać wykonane? Ja korzystam z CapCut.

film z tiktoka

#video #montaz #tiktok
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@ZaQ_1 a nie wiem, to ja pytam :p dzięki, przyjrzę się, choć mam pewne obawy wobec darmowego programu, gdy patrzę, że istnieje wersja płatna za ponad 1k, no ale może niepotrzebnie się uprzedzam
  • Odpowiedz
#youtube #render #montaz #montazfilmow #sonyvegas #hitfilm #camtasia #davinciresolve
czy istnieje opcja nalożenia na siebie dwóch filmów i jakiegoś szybkiego renderu? potrzebuję co kilka dni renderować taki +- 6 godzinny film jednak renderowanie w camtasi, vegasie czy czymkolwiek innym zajmie przynajmniej drugie tyle czasu.
są to gotowe filmy bez żadnego specjalnego montażu typu przejścia itp.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Nagralem kilka filmikow GoPro 11. Po imporcie na maca 3 z nich nie chca sie otworzyc. Wyskakuje blad "This file isn't compatibile with QuickTime Player". VLC tez nie dziala. W iMovie jak chce zaimportowac to te 3 filmiki sa jakby nieaktywne na liscie. Moze ma jakies znaczenie, ze to akurat najdluzsze filmiki po ponad 4Gb? Dopiero kupilem GoPro i nigdy nic wczesniej nie montowalem. Pomozcie Mirki. jak mam obrobic te filmiki? Pliki
keyah - Nagralem kilka filmikow GoPro 11. Po imporcie na maca 3 z nich nie chca sie o...

źródło: gopro-underwater-tips-featured-1024x768

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#budujzwykopem #budowadomu #montaz #drzwi #remontujzwykopem

Witam

Drzwi rok po montazu jeszcze rok obowiązuje gwarancja. Co z tym robić? Juz raz był serwis pogwarancyjny z powodu nieszczelności. Teraz jak w materiałach: pod wpływem deszcu wilgoci/sniegu z góry sciekają resztki kleju, brudza drzwi i dostaja sie do wewnatrz co świdczy o nieszcelności, na wideo widac jak ręką odginam dolny róg drzwi az do powstania
joekey - #budujzwykopem #budowadomu #montaz #drzwi #remontujzwykopem

Witam 

Drzwi r...

źródło: image_50425089

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tak chyba nie powinno być.


@joekey: oczywiscie ze tak nie powinno byc, ale powodzenia w rozwiazaniu tego z firma :) jak bedzie dobrze to przyjda, przetra szmatka drzwi i pojda sobie.
  • Odpowiedz
@Delorenoy nie słuchaj tego kreta. Pracuje w obu programach codziennie.
Szczerze do takich rzeczy jak Ty potrzebujesz jest to absolutnie obojętne co wybierzesz.

Jakbym ja miał teraz wybierać na czym chce się uczyć to wybrałbym Resolve, bo darmowy, a wersja studio jest komicznie tania w porównaniu do subskrybcji adobe.
Nie wiem jak z paczkami w Resolvie, bo nie korzystam. Jeśli wybierzesz adobe to kupuj odrazu mr.horse'a.
  • Odpowiedz
Jestem na początku składania PC.

Który z tych trzech CPU będzie najbardziej odpowiedni do poniższych zastosowań:

Maszyny wirtualne WSL2/Docker (80% czasu)
Hobbystyczna obróbka foto/video

Jak wyżej

  • Intel Core i7-14700K 14.7% (10)
  • Intel Core i9-14900K 25.0% (17)
  • AMD Ryzen 9 7950X3D 60.3% (41)

Oddanych głosów: 68

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dobry potrzebowałbym jak najlepszego pc w kwocie 8-10k jestem biedakiem więc ważne żeby można go było złożyć gdzieś w ratach 0 % :D Komputer będzie używanymi do nauki montażu (nagrania z dji air 2s) ale chciałbym pracować bez zabawy w proxy czy sroxy. Pomożecie?
Mam nadzieję że tak Towarzysze!
#pc #pcmasterrace #montaz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@alvarosss: Do nauki montażu nie potrzebujesz wypasionego komputera, wystarczy przeciętny. Jedyne co będzie powoli działać to rendering, ale to znaczy że będziesz miał mnóstwo czasu na oglądanie tutków na YT ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz