Mirki, mam takie pytanie.
Otóż robię obecnie kluczowanie koloru na potrzeby reklamy produktu Finał Cut Pro X no i mam taki problem, bo na produkcie mam też zielony kolor (zielone oczka), który program mi "obcina" i wrzuca tam inne tło.
Co mogę zrobić, żeby pominąć te elementy i nie Keyer nie podmieniał mi tego? Szukałem opcji maskowania keyaera, ale nie znalazłem.

#video #montaz #montazfilmow #finalcutprox
NightRock - Mirki, mam takie pytanie.
Otóż robię obecnie kluczowanie koloru na potrz...

źródło: comment_16571239284skA1SVzkbigq2lhC46iK1.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MaxVerstapen: ffmpeg

* You can extract images from a video, or create a video from many images:

For extracting images from a video:

ffmpeg -i foo.avi -r 1 -s WxH -f image2 foo-%03d.jpeg


This will extract one video frame per second from the video and will output them in files named foo-001.jpeg, foo-002.jpeg, etc. Images will be rescaled to fit the new WxH values.
  • Odpowiedz
Montuję film z jednego z wyjazdów i bardzo mi siedzi jako background jeden z kawałków Jay-Z.
Nie uprawiam ekshibicjonizmu z prywatnym życiem, dlatego filmy opublikowane na #youtube mam zawsze prywatne i trzymam je tam tylko dla siebie. Czy przy takich ustawieniach YouTube tez zablokuje mi film? Trochę szkoda byłoby mojej pracy w takim układzie,

#kiciochpyta #montazfilmow #montaz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pan_Slon: Macbook ze sprzętowym wspomaganiem edycji lepiej sobie radzi niż zwykły pc, faktycznie szokujące (_ ) + porównywanie poboru prądu w laptopie do stacjonarki gamingowej, no trzymajcie mnie
  • Odpowiedz
To chyba z łapy trzeba rysować w jakimś sofcie od animacji poklatkowych. Na pewno w Pencil 2D się da.
  • Odpowiedz
Cześć, takie pytanko. Mam możliwość kupna w bardzo okazyjnej cenie aparatu Nikon D3300 z obiektywem (dokładnie taki jak na zdjęciu).

Moim telefonem jest Samsung s10e i zastanawiam się czy jest sens pchać się w aparat?

Gdzie będzie lepsza jakość obrazu na zdjęciach i wideo - szczególnie wideo? Telefon nagrywa w jakości 4k, a aparat jedynie w FHD, ale jak oglądam filmy na youtube to wydaje mi się, że lepsza jakość jest z
albertmilosz - Cześć, takie pytanko. Mam możliwość kupna w bardzo okazyjnej cenie apa...

źródło: comment_16548044638ZwMQEG1z8iVkXXpLE8XAH.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@albertmilosz lustrzanki obecnie to sprzęt dla prawdziwych fanów, fanatyków. Jeśli nie masz pojęcia o parametrach i obiektywach to lepiej zostań przy telefonie.
A jeśli chodzi Ci o nagrywanie filmów na YT, to się nie wypowiadam, ale jeszcze parę lat wstecz na kilku forach foto uznaliby to za profanację. Ale coz czasy się zmieniają.
  • Odpowiedz
A może to wina jakiegoś super obiektywu, który musiałbym do tego aparatu dokupić?


@albertmilosz: i tak i nie. Musi być wystarczająco dobry aparat i wystarczająco dobry obiektyw. Z relatywnie dobrym aparatem i dobrym obiektywem MOŻESZ osiągnąć lepsze rezultaty niż zdecydowana większość aparatów w telefonach, ale w telefonie zrobisz to ("oszukująć") o wiele prościej, bo kupę rzeczy może odwalić oprogramowanie, które zasymuluje głębie ostrości, odszumi co się da, podbije kolory i zrobi
  • Odpowiedz
Wycieczka po wybrzeżu Newquay w zachodniej Anglii. Trwa minutę więc mocno zachęcam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://youtu.be/AOFiDG0v7N4

Teleobiektyw iPhone 13 Pro, LumaFusion, godzinka edycji. Niestety bez filtrów nd więc rozmycia nie uzyskałem, ale i tak jestem w szoku
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Krótkie i konkretne pytanie - które oprogramowanie jest mniej obciążające dla komputera, któremu daleko do najlepszych: Adobe Premiere Pro, czy DaVinci Resolve? Oczywiście najlepiej sprawdzić samemu, ale szczerze powiedziawszy nie bardzo mam czas na testy, bo muszą przysiąść i coś szybko zmontować. Materiał, na którym pracuje to raptem Full HD, więc nie jakiś wielkki.

#edycjafilmow #montaz #davinciresolve #montazysta15k #adobe #premierepro
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pewnie większość z was to zna ale dla mnie to było odkrycie ameryki - praca na zewnętrznej bazie danych posgreSQL a baza na wlasnym nas np synology

Pozwala to fajna synchronizację projektu lub projektów, udało mi się to ogarnąć na zasadzie "przydałoby się tak" i to działa :)

Kiedyś jeszcze ogarnę pliki źródłowe i prace na storage z nas a nie lokalnie

#montazysta15k #montaz #montazysta15k #
Pan_Slon - Pewnie większość z was to zna ale dla mnie to było odkrycie ameryki - prac...

źródło: comment_1652707889rY45uyYB6WLDTVbH6Z6M9p.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach