Wpis z mikrobloga

Powie ktoś z Was jakieś złe słowo albo dobre słowo o Apple MacBook Pro M1 Max 64gb 1TB? Ewentualnie jakieś propozycje konkurencji?

Muszę wymienić laptopa i przydałoby mi się coś na czym będzie można też montować w podróży i gdzie przesiadka ze stacji roboczej nie będzie jakoś mocno doskwierała. Stacja robocza ma już swoje lata (4) ale jednak co wielki komputer to wielki komputer. Dotychczas nie montowałem na laptopie.

#apple #montazfilmow #montaz #adobepremiere #kiciochpyta
Pobierz MG78 - Powie ktoś z Was jakieś złe słowo albo dobre słowo o Apple MacBook Pro M1 Max ...
źródło: comment_1658926912HEVdtcZWPlbPTKKDovqxqF.jpg
  • 16
@MG78: Mam sluzbowego MacBooka Pro z m1 tylko ze w wersji 32 gb. To byl moj pierwszy kontakt z macami i jesli chodzi o sprzet do pracy to nie wyobrazam sobie powrotu na Windowsa. Ja glownie uzywam programow graficznych, bardzo rzadko cos montuje, czasem jakis render animacji puszcze i jest gites.
@MG78: MKBHD w którymś filmiku mówił, że to pierwszy laptop, na którym serio składa swoje filmy w podróży, bo do tej pory brał ze sobą iMaka Pro. Wiadomo, że pewnie jest opłacany przez Apple, ale to jednak jutuber z dużą renomą i w tej kwestii bym mu zaufał.
@Nie_znany: gość jest #1 tech influencerem i renomę sobie wyrobił na rzetelnych i profesjonalnych recenzjach. Obejrzyj sobie jego filmy i sam sobie wyrobisz opinię. Ja w kwestii sprzętu mu ufam.

Klawiter też bierze kasę za promowanie sprzętu w swoich filmach, ale jak pokazał przykład Manty to wcale nie oznacza, że będzie mówił w samych superlatywach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@MG78: Ja kupiłem air m1 do montażu i jest bajka. Jeżeli nie robisz animacji 3d i niewiadomo czego to ten laptop jest idealny. Imho lepiej nie brać wersji Pro bo air ma podobne osiągi plus można go zmodyfikować naklejając wkładkę która będzie odprowadzała ciepło do odbudowy. Sprawdź sobie to w necie.

Ogólnie polecę ci nie inwestowanie w dysk 1tb w nim. Moim zdaniem to pieniądze wyrzucone w błoto bo i tak
@MG78: Mam znajomego w montażu co robi dla dużych firm, na bazowym m1 8gb pracuje mu sie lepiej niz na jego macu z chyba 2018, niech to będzie wzynacznik jakim koxem jest m1 max xD

na m1 max tez sa przeogromne przeceny, ostatnio widzialem go za chyba 13k w 14"
@MG78: jeśli to ma być komp do pracy który będzie na siebie zarabiał to bierz MBP i się nawet nie zastanawiaj:
- fenomenalny ekran
- taka sama wydajność na baterii i pod zasilaniem

Jeśli to ma być hobbystyczne to Air też da radę ale Pro jest bardziej przyszłościowym rozwiązaniem i ma naprawdę bez porównania lepszy ekran.

A i ważna uwaga - dla pełni efektu WOW pasuje się jeszcze przesiąść z Premiere
Kupiłem go, wczoraj odebrałem i póki co nie da się zainstalować programu dla którego został kupiony XD

Kto na Adobe Premier pracował ten się w cyrku nie śmieje ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@MG78:

I uninstalled (not deleted) premier pro and reinstalled and the install actually worked. Thanks for all of the responses guys!


Próbowałeś tego? Wiem że to zabrzmi glupio, ale spróbuj więcej niż raz xD

Mega dziwne, u mnie działa

W międzyczasie otwórz support ticket do adobe iMO
@Rabusek: Próbowałem po kilka razy rzeczy i udało się częściowo XD

W Aplikacjach mam Premiere Pro, w CC jest jakby niezainstalowany.

Chyba działa XD