Mirki mam pytanko, zamierzam pójść na #studia kierunek #montaz filmowy, przejrzałem już wiele uczelni i moją uwagę przykuła "AMA Film Academy" jest ktoś może tutaj kto mógłby mi napisać w skrócie czy warto iść tam?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kiedyś trafiłem na materiał bodajże "Na gałęzi" o montażu filmów, wspomniał w nim między innymi o cięciach filmu. Porównywał długości klipów do bodajże reportażu z telewizji.
Chciałbym sobie przypomnieć co ile powinno się zmieniać ujęcie by nie zanudzić widza.
Za nic w świecie nie mogę znaleźć ani tego fragmentu, ani żadnej informacji w Internecie.
Mam wrażenie, że google celowo uniemożliwia mi odnalezienie tej informacji podrzucając filmy i artykuły o cesarskim cięciu.

#
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuje zmontowac film w stylu QA. Wizja jest taka żeby pytanie pojawialo sie na stop klatce przez powiedzmy 7 sekund na zblurowanym tle a potem plynnie przechodzilo w odpowiedz. Widuje to czesto na filmikach QA ale nie woem jakim narsedzoem sie do tego zabrac. Program to premiere pro.
#premierepro #montaz #montazfilmow #adobe
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki czy sterownik i zasilacz do ledów musi być podłączony blisko tzn 10-20 cm od siebie czy np. Zasilacz i sterownik mogę podłączyć ukryć go w szafce a kable do leda dać 1.5m dalej i wtedy do tego kabla podłączyć taśmę led. #remontujzwykopem #led #oswietlenie #montaz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@s---k: nie prawda co piszesz o zasialczu. Nie ma znaczenia jaki zasilacz, fizyki nie oszukasz im dalsza odległość zasialcza od pasków tym grubszy przewód musi być podłączony dla strat napięcia. To napięcie DC wiec przewód działa jak opornik i na odcinku np. 5m na cienkim przewodzie będziesz miał juz 10V wiec ledy będą świecić słabiej. Poniżej 9V nie zaskoczą w ogóle.
Do tego dochodzi moc jaka pobiedają ledy, inaczej sie
  • Odpowiedz
#laptopy #macbook #windows #apple #adobe #premierepro #montaz #wideo

Mirki, szukam laptopa do produkcji wideo - Premiere + After Effects. Rozglądam się za laptopami w przedziale 6-8k i mam parę sprzętów na oku, ale zastanawiam się czy nie szarpnąć się bardziej na Macbooka Pro M1 14" z 2021 za 10k.

Ktoś doradzi co wybrać?

  • Macbook Pro z M1 (10k) 77.3% (51)
  • Windowsowy laptop (6-8k) 22.7% (15)

Oddanych głosów: 66

  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Koledzy szukam jakiejś surówki do montowania gdyż się tego ucze. Pamiętam że kiedyś Gonciarz w jednym z odcinków udostępnił materiał gdy szukał montażystów.
Poratujcie linkiem prosze bo niemam na czym ćwiczyć
#pytanie #gonciarz #montaz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dodaje napisy do filmów. Że wszystko jest po gruzińsku to pomyliłem się i całą sekcję wypełniłem nie tam gdzie trzeba. Teraz chcę skopiować, to do dobrej lokalizacji. Kopiuje normalnie na timeline jest właściwa wersja. A na program monitorze wyświetla mi się, jakby to były nowe napisy. Google nie pomaga, ktoś wie co robię nie tak?

#montaz #montazfilmow #kiciochpyta
derko123 - Dodaje napisy do filmów. Że wszystko jest po gruzińsku to pomyliłem się i ...

źródło: comment_1644589916k9HI8m0NtGd32jFr4VnBzd.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Okazało się, że jak się resetnie projekt to napisy się ogarniają same. To błąd, który występuje w wersjach poniżej 15. Adobe prawi, że naprawili. Zostawiam dla potomnych.
  • Odpowiedz
Powiesiłem sobie nad łóżkiem półkę. Nie wiem po co, ale w filmach mają. Dajcie tak z plusa albo dwa żeby mi się w nocy na głowę nie zwaliła bo z wykończeniówką to ja mam raczej krótkie doświadczenie ( )
Jakby taki Fejsfak to montował to spałbym spokojnie, a tak to człowiek nigdy nie wie.

aka beka z typa przegryw sobie szafkę powiesił, stary chłop a wiercić nie umi, beka z
Wyrewolwerowanyrewolwer - Powiesiłem sobie nad łóżkiem półkę. Nie wiem po co, ale w f...

źródło: comment_1644526199afXSMbKwc1v1XXLqYZLipP.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Siema mirki. Chciałem kupić MacBooka air z m1. Pierwszy mój mac ever, ale miałem okazję używać imaców w szkole. Planuję głównie używać go do montażu i edycji zdjęć. Wiem, że radzą sobie z tym dobrze, ale jak to wygląda z baterią? Można długo montować w takim Premiere czy Davinci bez potrzeby podpinania? Chodzi mi o samą pracę, nie o render.
Macie jakieś rady ewentualnie? Planowałem raczej kupić najtańszą wersję i dokupić SSD
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ale jak to wygląda z baterią? Można długo montować w takim Premiere czy Davinci bez potrzeby podpinania? Chodzi mi o samą pracę


@UkrywamSie: dłużej niż na jakimkolwiek sprzęcie z windowsem przy tej kulturze pracy (pasywny). Spokojnie wystarczy ci na wiele godzin pracy. Air ma chłodzenie pasywne i może ci od temperatury trochę skręcić zegary jak renderujesz np. bardzo długi materiał w 4k, zajmie trochę dłużej niż w pro ale się
  • Odpowiedz
@UkrywamSie: Air ogólnie jest prostym, tanim laptopem, nie jest przeznaczy do jakiegoś mocnego katowania po kilka godzin 100% CPU. Pro potrafi szybko zbijać temperaturę wentylatorem, Air musi skręcić zegary.

@devones: A czy brak wiatraka ma jakiś duży wpływ na psucie się sprzętu?


@UkrywamSie: Wiatrak to właśnie jedna z ruchomych części mechanicznych która może się zepsuć ( ͡° ͜ʖ ͡°) - tak poważnie
  • Odpowiedz
Mam pytanie - czy jest jakieś rekomendowane miejsce do pozyskiwania gotowych foleyów do filmu, ale na licencji Creative Commons? Coś a'la strony z darmowymi fotografiami stockowymi. Chodzi o duży wybór i zebranie wszystkiego w jednym miejscu, ale generalnie szukam prostych rzeczy - zamykanie drzwi, tupanie, chodzenie po śniegu, syczenie.

#film #kinematografia #foley #montaz #montazfilmow
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak zazwyczaj montuje się film fabularny, który nie jest ani spotem, ani klipem muzycznym? Najpierw muzyka, potem obraz i na koniec doklejanie dźwięków, czy może bardziej ujęcia już klei się do gotowej muzyki? Zapewne można robić to na wiele sposobów, ale pytam o wasze patenty - bo ja np. teorii montażu nie znam.

#kinematografia #film #montaz #montazfilmow
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zależy czy muzyka będzie później komponowana, czy są to gotowe utwory. Montowanie pod muzykę przykrywa słabiznę, dlatego raczej montuje się bez muzyki i potem coś dodaje
  • Odpowiedz