Wpis z mikrobloga

Cześć, takie pytanko. Mam możliwość kupna w bardzo okazyjnej cenie aparatu Nikon D3300 z obiektywem (dokładnie taki jak na zdjęciu).

Moim telefonem jest Samsung s10e i zastanawiam się czy jest sens pchać się w aparat?

Gdzie będzie lepsza jakość obrazu na zdjęciach i wideo - szczególnie wideo? Telefon nagrywa w jakości 4k, a aparat jedynie w FHD, ale jak oglądam filmy na youtube to wydaje mi się, że lepsza jakość jest z tego aparatu. Np tutaj: FILM D3300 A może to wina jakiegoś super obiektywu, który musiałbym do tego aparatu dokupić?

Dzięki za każdą opinię :)

#fotografia #wideo #montaz #zdjecia #telefony #aparat #lustrzanka #pytaniedoeksperta
Pobierz albertmilosz - Cześć, takie pytanko. Mam możliwość kupna w bardzo okazyjnej cenie apa...
źródło: comment_16548044638ZwMQEG1z8iVkXXpLE8XAH.jpg
  • 3
@albertmilosz lustrzanki obecnie to sprzęt dla prawdziwych fanów, fanatyków. Jeśli nie masz pojęcia o parametrach i obiektywach to lepiej zostań przy telefonie.
A jeśli chodzi Ci o nagrywanie filmów na YT, to się nie wypowiadam, ale jeszcze parę lat wstecz na kilku forach foto uznaliby to za profanację. Ale coz czasy się zmieniają.
A może to wina jakiegoś super obiektywu, który musiałbym do tego aparatu dokupić?


@albertmilosz: i tak i nie. Musi być wystarczająco dobry aparat i wystarczająco dobry obiektyw. Z relatywnie dobrym aparatem i dobrym obiektywem MOŻESZ osiągnąć lepsze rezultaty niż zdecydowana większość aparatów w telefonach, ale w telefonie zrobisz to ("oszukująć") o wiele prościej, bo kupę rzeczy może odwalić oprogramowanie, które zasymuluje głębie ostrości, odszumi co się da, podbije kolory i zrobi