Jaki program polecicie do podglądu swoich kamer. Dedykowane niby są najlepsze ale są niesamowicie zamulające a i interfejs nie jest zbytnio intuicyjny. Chciałbym spróbować czegoś innego. Są jakieś sprawdzone - uniwersalne? Zależy mi na tych na PC (Windows) jak i na telefon (Android). #kamery #monitoring #kamera
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, poszukuje jakiegoś monitoringu do do domu. Wymagania:
- 1 lub 2 kamery
- podczerwien
- dostęp przez neta
- opcjonalnie: detektor ruchu

#kamery #monitoring
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@deeuss: no to kup jakieś Hikvision TurboHD, albo Dahuę 1080p, powiadomienia ustawisz na rejestratorze.
jak chcesz jedną, to możesz walnąć kamerę IP i wrzucić do środka kartę pamięci
  • Odpowiedz
Może głupie pytanie ale nie wiem jak to zrobić:

Jak zobaczyć obraz na przeglądarce albo jakimś sofcie z kamery IP denver IPO-1320
Działa przez apke na androidzie.

Ale chciałbym też na stacjonarce widzieć.
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Konwersja .wmv 1080p do .mp4 H-264 720p
Czytając informacje o plikach 720p, dowiedziałem się, że bitrate często ustawiane jest na 2960 kb/s około.
Czy "Jakość" jest całkowicie inną właściwością wideo? Ustawiłem samą jakość, na taką jaka podana jest na stronie Twitch - czyli na 3. Niestety wideo 18 minutowe w .mp4 przy tych ustawieniach ma aż 5GB (!).

Kolejna próba to ustawienie zarazem 2960 kb/s oraz jakość 3. Chcę uzyskać zadowalającą jakość przy możliwie niskiej
rukh - Konwersja .wmv 1080p do .mp4 H-264 720p
Czytając informacje o plikach 720p, d...

źródło: comment_UpaWOd1FOnPdLQEhAVFW6KrDU7Fos29b.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Acrivec: Ale ja do tej pory używałem MPC-HC. A MPC-BE, można w nim dokonywać konwersji? Ma w sobie dodatkowe filtry jak Motion Interpolation, które z filmu 24 klatek dorabiają klatki jak w telewizorach? Czasami się przydaje.
Poza tym, aplikacja MPC-HC na Android to jakaś marna kopia VLC Androidowego. Do wideo w telefonie i tak używam MX Player. VLC na Android jedynie do odbierania radia internetowego.

MPC-HC kiepsko radzi sobie z
  • Odpowiedz
Mam problem ze złodziejami w mojej okolicy. Pobudowałem się na wsi, można powiedzieć że w lesie. Nie mam tam jeszcze prądu (ale budynek już prawie skończony).

I teraz mam ogromnego stracha, jest tam sporo cennych rzeczy, które potencjalne żule mogłyby opier****, łącznie z całą instalacją elektryczną :|

Z racji, że nie mam tam jeszcze podłączonego prądu, to co polecacie, żeby kupić, żeby zarejestrować jakiegoś cwaniaczka, co by pod moją nieobecność wszedł do domu i
V.....d - Mam problem ze złodziejami w mojej okolicy. Pobudowałem się na wsi, można p...

źródło: comment_qnxGwdlP4GOE0J3KBIDicMunsmF5GbDx.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#monitoring : witajcie, mam mały problem z podglądem przez p2p, mianowicie zrobiłem sobie monitoring na działce(T-Mobile bez lejków 32/16Mbs) i gdy chcę wygenerować podgląd w cms w domu(neozdrada 17/2) to mi przycina do 0,6Mbs...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Opisuje problem, mam taki rejestrator-https://www.merx.pl/rejestratory-ahd-4-0mp/651-dvrmx-4008-2-rejestrator-hybrydowy-xvr-8x-4mp-ahd-hd-tvi-hd-cvi-30-4xip-12xip-ip-8mp-h264ahd-h265ip-wyjscie-hdmi.html . Rejestrator jest na działce, gdzie jest lte tmobile-dl 36, up 16 bez lejków(abonament dla firm od pół roku) a w domu neostrada z stałym ip- dl 16, up-2 i przedstawię sytuację z ostatnich dwóch dni-pierwszego dnia wszystko na fulla, bez żadnych zacięć, dzisiaj do 16 wszystko ok, później przycieńcie do 0,6 , zamknięcie cms wejście i na 30 minut ok, sytuacja sprzed 20 minut- przycieńcie
  • Odpowiedz
Miraski, pilnie potrzebuję kupić kamerę, która daje obraz po HDMI bez żadnego OSD (czysty obraz bez tekstów) i dodatkowo bęzie w stanie działać w trybie 24/7. Niestety GoPro i Xiaomi YI rozładowują po paru godzinach pomimo tego, że są podłączone pod usb z quickcharge.

A może da się taką xiaomi jakoś przerobić? Czego szukać w specyfikacji aby być w stanie z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że nie będzie się rozładowywała podczas streamu po HDMI?

Wymagania:
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie z serii technicznej. Zainstalowałem sobie w domu monitoring Turbo Hd - Hikvision. Doradzono mi aby sygnał poprowadzić na kablu ethernet, z uwagi na możliwość poprowadzenia 2 kamer na jednym kablu(8 żył - po 4 na jedną). Problem w tym, że na drugiej (tej na której sygnał "odprowadzam dalej") występują podwójne krawędzie np przy garażach itd. To się raz nasila raz ustaje... Co robię źle? Kable są dobrze zaizolowane (2 razy
art212 - Mam pytanie z serii technicznej. Zainstalowałem sobie w domu monitoring Turb...

źródło: comment_A2ZyOY4mRVMqdQnkHEppQNptPwgELEor.jpg

Pobierz
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@art212 po pierwsze - możesz puszczać video po skrętce ale muszą być po obu stronach transformatory dopasowujące, i musisz użyć pary skręconej a nie dowolnych dwóch drutów z kabla.

Po drugie - niektóre transformatory dopasowujące słabo sprawdzają sie przy AHD - mają zbyt kiepskie pasmo.

Po trzecie to co ty obserwujesz to jest typowe zjawisko zlego pasma przenoszenia (zniekształcenia zboczy sygnału) połączone z odbiciami (echo zwłaszcza na kontrastowych krawedziach pionowych) co
  • Odpowiedz
Mirki,do taty co jakiś czas włamują się na jego ogródek działkowy,i bardzo ułatwiło by złapanie złodzieja,gdyby miał monitoring.
Jakie rozwiązanie byście polecili ?

#kamery #zlodzieje #monitoring
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#monitoring mirki, ma ktoś jakieś doświadczenie z wybieram i instalacją monitoringu? ojciec poprosił mnie o znalezienie systemu składającego się z kilku kamer (względnie dobrze działających w kiepskim oświetleniu), zapis na jeden wspólny dysk (najlepiej bezprzewodowo), opcjonalnie możliwość oglądania przez aplikację mobilną. Ktoś, coś?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gierekg: Wiesz co, generalnie monitoring bezprzewodowy to bym Ci odradzał (i tak nie pozbędziesz się kabli, ponieważ kamery muszą być w jakiś sposób zasilane). Możesz natomiast ograniczyć ilość kabli poprzez zastosowanie monitoringu PoE lub PoC. Wszystko zależy od Twojego budżetu :) I tego, co te kamery mają "widzieć" - jaki obszar, itd.
  • Odpowiedz
Potrzebuję kamerki do nagrywania przez okno w domu obiektu oddalonego o ~200 metrów. Musi radzić sobie w słabym świetle po zmroku bez dodatkowego oświetlenia. Fajnie jakby można było podpiąć do niej zewnętrzny dysk aby nie nagrywała tylko na kartę pamięci no i oczywiście musi być w dobrych $$$. Chińczycy zbudowali już takie cudo dla mnie? ( ͜͡ʖ ͡€)
#gearbest #kamerasportowa #banggood #
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@labik126: to że jest doświetlone to niewiele da, bo skoro tyle oddalone to kamera i tak będzie chciała włączyć IR(w sumie można ręcznie wyłączyć, ale.. jestem ciekaw co z tego wyjdzie). Możesz spróbować jakiejś w------e kamery z motozoomem, albo jakże tania ptz speed dome xD tak że 3k i elo
  • Odpowiedz
@labik126: mikasz wyczerpał temat w zupełności ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mireczku, jeżeli posiadasz budżet te 3-7 tysięcy to śmiało pisz, a zaproponujemy coś na tyle dobrego, że będziesz zadowolony. Jeżeli natomiast posiadasz budżet około 200-1000 złotych, to możemy polecić Ci jakiś monitoring widzący na około 30-50 metrów :)
  • Odpowiedz
@feevcio: Coś z HIKVISION do 200-300 zł zgarniesz, coś z BCS. W sumie zależy jaki budżet masz :) Sam ostatnio testowałem pewną Cube od HIKa (ale kosztuje około 6 stówek) i było rewelacyjnie :)
  • Odpowiedz