Wpis z mikrobloga

Kupował ktoś kamery 2MP 1080P Sony IMX323 AHD na #aliexpress jak jakość do ceny ?

Znalazłem coś takiego #monitoring link1 lub link2 które lepsze ta pierwsza moim zdaniem lepsza bo alu obudowa ale tylko 20m,a ta druga 40m??? W PL znalazłem ,że kosztuje taka jedna kamera coś ponad 200zł

Jaki #rejestrator polecacie pod 4 szt te właśnie kamery rejestrator mogę kupić w PL lub u majFrienda dawać linki

Dodam ,że kamery mają być zamontowane na zewnątrz może jakieś lepsze byście polecili?

#pytanie #pytaniedoeksperta #zadajpytanie #monitoring #informatyka
  • 11
@warex zależy od diod tak naprawdęz jak jeszcze pracowałem w branży to testowaliśmy masę różnych diod i te same diody z dwóch różnych dostaw mogły świecić różnie.

Co do monitoringu to wolałbym kupić od kogoś w polsce kto ma też serwis i naprawia je na miejscu, kamery mimo wszystko lubią padać a bawić się w serwisowanie w Chinach to słaba opcja.
@BaRi: Myślałem nad kupnem samych kamer z chin ,a rejestrator z PL.Jaki rejestrator proponujesz w miarę tani ,a dobry.Te kamery co podałem goście dodają zdjęcia i mi się zdaję ,że to tak samo widać chyba ,że w nocy jedna daje lepiej druga gorzej.Jutro i tak podjadę do eltroxa zobaczymy co zaproponują i jakie ceny powiedzą?
@warex ciężko mi coś polecic, nie pracuje już w monitoringu że 2lata. Z doświadczenia wiem że dużo chińskich kamer się psuje,serwis w Polsce znacznie upraszcza sprawę, u nas siedziało dwóch serwisantów i wymianiali całe płyty główne bo w większości kamer nie da się nic naprawić :p.
Zanim eltrox się tak nie rozrósł to też im sprzedawaliśmy sprzęt z importu i wysyłali na naprawy do nas.
@warex: procesor, procesorem a napisali jaki dsp?( ͡° ͜ʖ ͡°) powiem tak, poszukaj w polskich sklepach-mkj, merx itp. Ja akurat mam merxa i sobie chwalę, kilka razy porywałem się na kamery z chin i w każdej coś nie tak a to rozmazany obraz, a to oświetlacz nie działa...leży u mnie 5Mpix ahd też od majfriendów w ramach eksperymentów ale zimno jak diabli...gwarancja ważna rzecz, na 6 prywatnych
@warex: kup z IMX290 Starvis.

Kupując w Chinach masz 2-3 razy więcej towaru w tej samej cenie( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jak chcesz mieć w miarę markowy sprzęt to kup Hikvision albo Dahua bezpośrednio w Chinach.
Zamówiłem już kamerki.Jaki polecacie rejestrator po 4szt te kamerki ! Link W miarę tani i dobry w PL polecali mi za 500zł i 280zł .Na ali coś koło 200zł.Może coś polecacie? Ja znalazłem takie coś firmy H.viev słyszeliście coś o tej firmie 4 Rodaków kupiło ten produkt będzie dobre pod tą rozdzielczośćLink