Padl mi linux i chciałem chociaż mieć dostęp do plików z dysku więc odpaliłem live cd. Wykryło mi ten dysk, ktory jest zaszyfrowany. Wpisalem haslo i mam normalnie do niego dostęp, ale nie do folderu root. Wpisalem komende" gksudo nemo" bo podobno przez to można wejść bez uprawnień gdzieś z tego co wyczytałem. No i rzeczywiście nie wywala juz bledu o braku uprawnień ale jak wchodze do folderu root to jest on
wpisy
Najnowsze
Archiwum

coolcooly22
- 0

coolcooly22
- 0
@Szuwax: http://pastebin.com/sFX8Zjwa

coolcooly22
- 0
@UuDysyzSaundOfDaPolis: no ja nemo włączyłem przecież przez konsole. Nie rozumiem o czym mowisz
Nie mogę uruchomić kompa z linuxem mint. Caly czas włączał się normalnie a teraz po wpisaniu hasła wyskakuje:
busybox v.122.1 (ubuntu 1:1,22.0-15ubuntu1) built-in shell (ash) Enter help for a list of built in commands (initramfs)
Jestem dość zielony w linuxie bo mam po prostu darmowy system do przegladania internetu. Ale próbowalem wpisać komendę stąd i niestety nie pomogło.
Ktoś
busybox v.122.1 (ubuntu 1:1,22.0-15ubuntu1) built-in shell (ash) Enter help for a list of built in commands (initramfs)
Jestem dość zielony w linuxie bo mam po prostu darmowy system do przegladania internetu. Ale próbowalem wpisać komendę stąd i niestety nie pomogło.
Ktoś
- 0
@coolcooly22 sprawdź w /var/log/syslog albo messages i grzegrepuj po errorach, ewentualnie logi z x'ów, tam powinno coś byc. Jeśli masz taki komunikat z busyboxa to nie potrzebujesz live CD - wystarczy ci ten dostęp do terminala żeby zlokalizować problem. Polecam komendę less i wyszukiwanie przez /
Nie mogę uruchomić kompa z linuxem mint. Caly czas włączał się normalnie a teraz po wpisaniu hasła wyskakuje:
Jestem dość zielony w linuxie bo mam po prostu darmowy system do przegladania internetu. Ale próbowalem wpisać komendę stąd i niestety nie pomogło.
Ktoś
busybox v.122.1 (ubuntu 1:1,22.0-15ubuntu1) built-in shell (ash) Enter help for a list of built in commands (initramfs)
Jestem dość zielony w linuxie bo mam po prostu darmowy system do przegladania internetu. Ale próbowalem wpisać komendę stąd i niestety nie pomogło.
Ktoś
@coolcooly22: Rozumiem że masz normalnie ekran logowania?
- 0
@pi9766: no mam ekran logowania z polem gdzie się wpisuje haslo, a potem juz tlyko ten napis na czarnym tle
- 0
Komentarz usunięty przez autora
Komentarz usunięty przez autora
- 0
Mirki, zajarałem się ostatnio tematem #linux i #tiling, nie ukrywam są to moje pierwsze kroki z tym systemem.
Maszyna testowa: Thinkpad x220.
Na pierwszy ogień poszło Ubuntu 18.10, trochę pogrzebałem popatrzyłem ale odniosłem wrażenie, że trochę zamula.
Next - Mint 19 Cinnamon. Pierwsze wrażenia całkiem ok, przypomina trochę MacOS'a (#hackintosh kiedyś). Popatrzyłem, pobawiłem się ale czułem się przytłoczony wszystkimi pre-instalowanymi programami. Miałem wrażenie że jest tego po
Maszyna testowa: Thinkpad x220.
Na pierwszy ogień poszło Ubuntu 18.10, trochę pogrzebałem popatrzyłem ale odniosłem wrażenie, że trochę zamula.
Next - Mint 19 Cinnamon. Pierwsze wrażenia całkiem ok, przypomina trochę MacOS'a (#hackintosh kiedyś). Popatrzyłem, pobawiłem się ale czułem się przytłoczony wszystkimi pre-instalowanymi programami. Miałem wrażenie że jest tego po
@jarj: Spróbuj Debiana :)
- 0
Użytkowałem przez pewien czas #ubuntu i chciałbym teraz w ostateczności przenieść się już na #linux i nie wiem który z tych trzech dystrybucji byłby lepszym wyborem. Głównie praca w social mediach + Adobe Photoshop (chociaż mógłbym edytować na laptopie, profesjonalnie się tym nie zajmuję, więc wystarczyłoby)
Myślałem nad: #mint, #manjaro i już oswojonym #ubuntu.
Myślałem nad: #mint, #manjaro i już oswojonym #ubuntu.
- 4
@exyvL: ubuntu...
zaraz będą pisać, że manjaro jest najlepsze ale nie jest :D
AUR to nie wszystko. A z archa żadna poważna firma nie korzysta czego nie mogę powiedzieć o debianie.
zaraz będą pisać, że manjaro jest najlepsze ale nie jest :D
AUR to nie wszystko. A z archa żadna poważna firma nie korzysta czego nie mogę powiedzieć o debianie.
@exyvL: Każdemu pasuje co innego. Tak jak wyżej - zainstaluj sobie te dystrybucje na VirtualBoxie i sprawdz sobie na spokojnie jak wyglądają ustawienia konfiguracyjne tych dystrybucji i generalnie funkcje/aplikacje jakie mają na start.
Zanim ja znalazłem Distro które mi najbardziej leży, to trochę się tego przewinęło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zanim ja znalazłem Distro które mi najbardziej leży, to trochę się tego przewinęło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Komentarz usunięty przez autora
- 4
Mirki mam problem. Gra nie chodzi mi na linuxie.. a niby powinna. Lapka mam starego ale w miarę dobrego.. i7, 8gb ramu, gtx 660m. Na windowsie wszystko śmigało aż miło. Menu chodzi, wszystko niby ok ale jak załączę gre to się ładuje i ładuje.. pół godziny, godzinę i nic. Powyłączałem wszystkie mody i inne dodatki ale to niczego nie zmienia. Na windowsie z wszystkimi dodatkami ładowało się z 10-15 minut i gra
Gra nie chodzi mi na linuxie
Na windowsie wszystko śmigało aż miło
@killer87: masz odpowiedź we własnym wpisie
- 2
@killer87: Generalnie gry na Linuksie ładują się szybciej niż na Windowsie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Z tą grą są problemy, deploy jest nieogarnięty. Też mam z tym problem.
Daj treść pliku
Z tą grą są problemy, deploy jest nieogarnięty. Też mam z tym problem.
Daj treść pliku
~/.config/unity3d/Colossal Order/Cities_ Skylines/Player.log (w konsoli: cat '~/.config/unity3d/Colossal Order/Cities_ Skylines/Player.log', żeby nie klikać jak małpa :))- 5
Zasnatawiam się czy warto testować minta z cynamonem?
@Cinekk: Nie warto. Manjaro lepszy. Tak swoją drogą, jakie środowisko?
- 1
KDE. Brakuje mi okienka z podglądem kopiowania, prędkością i czasem. Kopiowałem plik 2gb na pena i było info, że się kopiuje, jakiś prosty pasek ale to nie to samo co w win10. Można coś zaradzić?
Odpaliłem live minta z usb, a idź pan w uj z tym ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od razu problem, modem usb z kartą nju z pinem okazał się dla mnie problemem nie do przeskoczenia. Niby konfiguruję w network menagerze, najpierw wybieram mój modem (wykrywa go, pojawia się ikonka na pulpicie, ale w środku oczywiście exe, więc nic z tym nie zrobię), kraj, nie ma w domyślnych nju, ale
- 1
@mockingbird_: Przesiądziesz się na win10 bo nie będziesz miał wyjścia. Tak jak zawsze, wszyscy tylko narzekają i p------ą jaka to winda zła a koniec końców i tak z niej korzystają. ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 1
@JeyKay: Właśnie miałem zamiar i instalator zatrzymał się na formatowaniu dysku. Potrzeba jakiegoś sterownika. Skąd go wezmę, jak komp. ma 15 lat?
Chce się przesiąść z Windows 10 na #linux. Jaką dystrybucję polecacie pod moje wymagania:
- dystrybucja odpalana na laptopie,
- ogarnie dwie karty graficzne,
- jedyne do czego używam kompa poza internetem to obróbka zdjęć w Darktable,
- ogarnie dwa dyski, jeden ssd, jeden HDD.
- dystrybucja odpalana na laptopie,
- ogarnie dwie karty graficzne,
- jedyne do czego używam kompa poza internetem to obróbka zdjęć w Darktable,
- ogarnie dwa dyski, jeden ssd, jeden HDD.
- 5
Darktable
@Zglad_metalograficzny: ja zawsze laikowi polecam ubuntu albo jego odmiany. ewentualnie minta z tym jego timeshiftem jest nie do ubicia.
@Zglad_metalograficzny: ubuntu jest trochę bardziej grzebalny niż mint, z którego wywalone jest chyba wszystko, co zbędne, mint jest taki idiotoodporny. Ja tam z 10 lat siędzę na ubuntu, kilka razy zmieniałem kompy, przeżuciłem się na lapki i poza paroma problemami z wifi (ale to te 10 lat temu), to nie miałem żadnych jazd, a niektóre sprzęty śmigają nawet lepiej niż na windzie (np myszki, klawiatury i inne pierdy na usb).
Kupiłem sobie nową baterię do #laptop, jutro będę ją montował. Na starej baterii, pod kontrolą Windows 10, z jasnością ekranu ustawioną na minimum i z włączonym planem oszczędzania energii, w trybie samolotowym, przy pracy w Wordzie, baterii starcza na jakieś 4,5 godziny. Z włączonym wifi to starczyłoby baterii na jeden wykład, na dwa to już ciężko.
Zastanawiam się, czy na Linuksie zyskałbym coś w czasie pracy na baterii? Zastosowanie
Zastanawiam się, czy na Linuksie zyskałbym coś w czasie pracy na baterii? Zastosowanie
@ZbrodniarzWojenny: radzę kupić macbooka i cieszyć się nim 10godsin bez ładowania
- 2

@k0rdian: Takie coś się pojawia jak normalnie nie wyłączysz systemu tylko go uśpisz
- 3
@sylwke3100: @ognisty: Ja to wszystko wiem, chodziło o to, żeby to obejść, ale już sobie poradziłem
Pomogła komenda:
oraz
Pomogła komenda:
sudo ntfsfix /dev/sdxx oraz
sudo ntfs-3g -o remove_hiberfile /dev/sdxx /mnt/sdxx W miejsce X wpisujemy oznaczenie dysku- 3
#linux #deepin #ubuntu #mint - Koledzy, jak to wygląda sterownikowo i ogólnie w praktyce jeżeli pingwin debianopochodny jest zainstalowany na lapciaku mającym 2 układy graficzne.. intela i radka? Wybieram jakoś która karta ma działać, czy sam wybiera w zależności od mocożerności tego co robię? Czy jak to w praktyce wygląda?
- 0
@Gippo86: Sam wybierasz (w sensie komendę zrobiłem), a w Vulkan (jak aplikacja korzysta) to w interfejsie graficznym ustawiasz. W teorii Gnome ma opcję wybierania pod PPM, ale nie wiem - nie używam
- 3
Mirki spod znaku #linux #mint
Zanabyłem drogą kupna lapka Asus R542UQ z zainstalowanym czymś dziwnym zamiast systemu. Jako że milszy mi Mint niż to co tam było to przystąpiłem do orania dysku twardego. Pierwsza próba i poległem na niemożności zapisania GRUB jako programu startowego. Poczytałem trochę i okazało się że zamiast BIOS mam UEFI z opcją SECURE BOOT. No i tu zaczeły się schody. Wyłączyłem w tym nowym BIOSie
Zanabyłem drogą kupna lapka Asus R542UQ z zainstalowanym czymś dziwnym zamiast systemu. Jako że milszy mi Mint niż to co tam było to przystąpiłem do orania dysku twardego. Pierwsza próba i poległem na niemożności zapisania GRUB jako programu startowego. Poczytałem trochę i okazało się że zamiast BIOS mam UEFI z opcją SECURE BOOT. No i tu zaczeły się schody. Wyłączyłem w tym nowym BIOSie
@wiskoler: Nic ci nie poradzę, szukaj w necie albo zajrzyj do manuala. Może nie musisz ustawiać legacy mode. Sprawdź na systemie czy zadziałało.
- 0
@Kryspin013: No nie bardzo. Teraz przy wyłączonych SECURE BOOT sam zrobiłem w gparted wszystkie partycje linuxa. Pierwsza efi - 560 MB, druga swap 8 GB, trzecia ./ 40 GB i czwarta ./home reszta dysku. Partycje efi zrobiłem na FAT32 i oznaczyłem jako BOOT. Na razie instalator mieli mieli od ponad pół godziny.
- 2
@Gawith_Apricot: Wersja LiveCD może nie mieć pełnego języka, bo ich tam jest dziesiątki, tylko instalator jest spolszczony. Pełny język ściąga się po instalacji.
Ma problem z montowaniem NTFSów, gdy są z niepoprawnie zamkniętego Windowsa. Ale tak, to nie ma problemów.
Ma problem z montowaniem NTFSów, gdy są z niepoprawnie zamkniętego Windowsa. Ale tak, to nie ma problemów.
@Gawith_Apricot: Windowsa nie da się przenieść na żaden inny system plików a linuxa najlepiej zainstalować na EXT4. Z windowsa będzie można za pomocą narzędzi typu Ext2fsd dostać na dysk linuxowy czego nie polecam bo może zepsuć system plików a Linux może bez problemu odczytywać i zapisywać dane na na NTFS windowsa lub tylko odczytywać jeśli jest włączone szybkie uruchamianie(oparte na hibernacji). Najlepiej byłoby jeślibyś miał drugi dysk w komputerze z
No elo zainstalowałem sobie Minta obok Windowsa i fajnie jest teraz( ͡° ͜ʖ ͡°)
#linux #mint #oswiadczenie
#linux #mint #oswiadczenie
źródło: comment_aAv4w9ZGzUohVTRBtj26yUZmt7YCB0ZJ.jpg
Pobierz@LostInMyDreams: ja tak miałem gdy moja karta była uszkodzona






















