Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie nową baterię do #laptop, jutro będę ją montował. Na starej baterii, pod kontrolą Windows 10, z jasnością ekranu ustawioną na minimum i z włączonym planem oszczędzania energii, w trybie samolotowym, przy pracy w Wordzie, baterii starcza na jakieś 4,5 godziny. Z włączonym wifi to starczyłoby baterii na jeden wykład, na dwa to już ciężko.

Zastanawiam się, czy na Linuksie zyskałbym coś w czasie pracy na baterii? Zastosowanie takie jak pisałem - word i jakieś wifi.

#linux #ubuntu #mint #systemyoperacyjne
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ZbrodniarzWojenny: Wrzuć sobie najnowszy kernel (w 4.18 były usprawnienia zarządzania energią) plus tlp i powertop (sama appka, bez service'a. Jako service zostaw samo TLP). W powertopie powłączaj wszystkie optymalizacje. U mnie na Inspironie 13 5370 udało się z 6 godzin (na kernelu 4.15 bez żadnych TLP ani innych pierdół) wykrzesać prawie 10 godzin pracy na baterii (podstawowa praca w edytorze tekstu lub IDE). Dla porównania, na windzie bateria ledwo wyciągała
  • Odpowiedz