Wpis z mikrobloga

Użytkowałem przez pewien czas #ubuntu i chciałbym teraz w ostateczności przenieść się już na #linux i nie wiem który z tych trzech dystrybucji byłby lepszym wyborem. Głównie praca w social mediach + Adobe Photoshop (chociaż mógłbym edytować na laptopie, profesjonalnie się tym nie zajmuję, więc wystarczyłoby)
Myślałem nad: #mint, #manjaro i już oswojonym #ubuntu.
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@exyvL: ubuntu...
zaraz będą pisać, że manjaro jest najlepsze ale nie jest :D

AUR to nie wszystko. A z archa żadna poważna firma nie korzysta czego nie mogę powiedzieć o debianie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@exyvL: Każdemu pasuje co innego. Tak jak wyżej - zainstaluj sobie te dystrybucje na VirtualBoxie i sprawdz sobie na spokojnie jak wyglądają ustawienia konfiguracyjne tych dystrybucji i generalnie funkcje/aplikacje jakie mają na start.
Zanim ja znalazłem Distro które mi najbardziej leży, to trochę się tego przewinęło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@exyvL: większa stabilność, lepsze community. Czasem miałem wrażenie że fora Ubuntu to odnogi elektrody xD


A tak w ogóle to jakie środowisko?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BoKoR: musiałbym na każdą dystrybucję poświęcić kilka dni, oswoić się z daną dystrybucją i później przetestować ją pod kątem tego co będę na tym systemie robił.
  • Odpowiedz
@exyvL: Jestem po testach minta i manjaro.
Plusy Manjaro
+ ciągłe aktualizajce systemu
+ lepsze zarządzanie energią (bateria trzyma znacząco lepiej)
+ KDE wspierany
+ w moim odczuciu bardziej żwawy w
  • Odpowiedz
@Kryspin013: dowód - własne obserwacje i testy. Na manjaro komp mi trzymał lepiej i tyle. Oczekujesz, że wpisze tu dokumentację techniczną
Większe wsparcie gdyż Ubuntu jest bardziej popularne a co za tym idzie więcej osób jest w stanie pomóc.
  • Odpowiedz
@Cinekk: No to takie własne obesrwacje można o kant d--y rozbić. Audiofilom też z własnych obserwacji wychodzi, że kabel za 6k/m gra lepiej niż zwykły drut z wieszaka a testy mówią co innego. Oczekiwałem, że realnie to zmierzyłeś albo chociaż zastanowiłeś się czemu tak np czy na manjaro nie ma domyślnie zainstalowanego tlp, którego w innych systemach trzeba zainstalować ręcznie. Jest to o tyle istotne, że przez to może się
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kryspin013: miałem styczność z Ubuntu przez kilka tygodni, więc "Coś tam" już potrafię, nie będę startował od samego 0.
  • Odpowiedz
@Kryspin013: Jest TLP, jest power top. Fakt jest taki, że przy takim samym użytkowaniu manjaro zarządzał lepiej energią niż mint. Wiatrak w laptopie też rzadziej się włączał. Testy robiłem dla siebie i mi to wystarcza żeby wybrać manjaro.
  • Odpowiedz