Wpis z mikrobloga

Czy to normalne, że Ubuntu (poza pobraniem) aktualizuje się dłużej niż gdybym sobie ot tak w międzyczasie postawił ze 3 Windowsy i sto dystrybucji Linuksa? Chyba się przyczaję na Minta z Cinamonem, bo toto IMO muli

#linux #ubuntu #mint
  • 18
  • Odpowiedz
@dreaper: Weź mnie nie denerwuj, już tylko czeka obrazek nowy Minta na dysku - nie wiedziałem tylko czy brać MATE czy Cin (PS. wybrałem cin.). No ale narazie aktualizuję Ubuntu. 1/2 w tej chwili, to jest śmieszne.
  • Odpowiedz
Przesadziłem wcześniej, 1/2 dopiero teraz. Warto podkreślić chyba, że to była praktycznie czysta dystrybucja, ot tak z ciekawości instaluję nowości.
  • Odpowiedz
@qnebra: dziękuję za pomoc. Pewnie działa, ale Ubuntu podczas aktualizacji nie pozwala mi na jakąkolwiek akcję. Przeczekam i dam znać czy działa :)
  • Odpowiedz
@oner: to właśnie to jest, naciśnięcie przycisku chowa wszystkie okna i pokazuje goły pulpit. Ponowne naciśnięcie przywraca stan pierwotny.
  • Odpowiedz
@qnebra: Czyli jak w Windows, czyli zajebiście - a gdzie on się pojawi? Sry ale nadal mi się aktualizuje dystrybucja i nie mogę NIC zrobić. Jak coś to nie szukam Windowsa pod Linuksem ale ten guzik to muszę mieć
  • Odpowiedz
Szczęście, że przeglądarkę wcześniej uruchomiłem. Aktualizacja nadal powiedzmy 3/5 :O Ale po dysku np. sobie nie połażę, poza tym co mam uruchomione nie da rady.
  • Odpowiedz
@oner: będzie na tym pasku po lewej na dole, ale nad koszem. Aktualizujesz z 13.04 do 13.10? Najdłużej schodzi z instalacją pakietów, na przykład w moim przypadku potrzeba na zainstalowanie aktualizacji około godziny.
  • Odpowiedz
@qnebra: Tak 13.10 bo ostatnio się nie bawiłem. Jakieś howto jak odchudzić Ubuntu? Przypuszczam, że jak Windowsy,Linux uruchamia 10001 niepotrzebnych usług
  • Odpowiedz