Wpis z mikrobloga

@Tojtek: W pracy wszyscy siedzimy na macach :)
OS X + webstorm + brackets/sublime + gimp i do frontendu jest idealnie.
Backendowcy mają IntelliJ IDEA.

W domu mam desktopa z win7 ale używam go głównie do gier ;)
I tak zawsze mam mbp ze sobą.
I lista powodów dla których warto używać Windowsa:
- gry
- DirectX
- .NET
- Office
- Photoshop (ale na Maca też jest)

Lista powodów dla których warto używać Linuksa, OS X lub innej pochodnej Unixa:
- najnowsze wersje oprogramowania dla developerów
- stabilność
- możliwości konfiguracji
- możliwość znalezienia pomocy technicznej w internecie (w zasadzie każdy problem na Windowsie musiałem rozwiązywać sam, a większość problemów na Linuksie ma odpowiedź w internecie)
@Ginden: Zatem sobie postawię Ubu (lub Mint) obok Win. Dzięki. :)
@epi: Niestety "japko" jest poza moim zasięgiem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@singollo: Bardziej frontend, ale będę chciał podbić wiedzę/umiejętności w zakresie backendu. Najbezpieczniej mi będzie powiedzieć, że się uczę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

- tanie IO (Windows ma wielokrotnie większe latency operacji na plikach)

@Ginden: To jest ważny plus
Pobierz
źródło: comment_nbO2JpVB3pSv60SUkU9FegEroXTUyqKr.jpg
@Ginden: Mam dołek pieniężny, więc SSD nie da rady. Wiem, że system nie podniesie prędkości dysku, ale im mniejsze opóźnienie, tym w efekcie (choć minimalnie) krócej muszę czekać na reakcję. Dobrze kminię? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bonus: Ciekawie ten Elementary wygląda. :) Z czym się je Gulp?
@Ginden: Będę musiał w ogóle nauczyć się jakiegokolwiek frameworku PHP. Zend czy Laravel na początek? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Tilannon: Zobaczę jak będzie z szybkością. :D Co do UI nie będę miał raczej problemu z przyzwyczajeniem się.
Może napiszę post czemu zrezygnowałem z Ubuntu:
- bardzo ubogie UI do konfiguracji systemu. Jak coś się popsuje to klapa. Albo przeorasz się przez tony dokumentacji i confów, albo dupa zbita. Nie ma gwarancji, że zadziała. Kiedyś tak miałem, że chciałem zrobić downgrade z Unity3d do klasycznego gnoma, bo orało mi kartę graficzną, a sterowniki ATI nie były zbyt dobrze zrobione. Wyszło tak, że ledwie udało mi się doprowadzić do tego, że
@Tilannon: Brak oficjalnych sterów, daj jakiś przykład z życia?
- bardzo bogate konfiguracje UI akurat :D ogarnij Compiz
- bash linuxowy jest znacznie szybszy i mniej podatny na błędy