wpisy
Najnowsze
Archiwum
konto usunięte via Android
- 1
@151617: chromium korzysta z gnome-keyring zeby szyfrowac hasla czy cos tam. To samo jest na ubu i to jest wina chromium. Mozesz to wylaczyc ale nie chce mi sie teraz szukac jak.
konto usunięte via Android
- 2
- 2
@QBA__: juz jestem na windowsie, wylacze ta hibernacje i zobaczymy co dalej
- 1
@151617: Mam Ubuntu Gnome, nie mam Minta, zapytaj w nowym wpisie. Prawdopodobnie w opcjach systemu Screenlets i "Dodaj nowy widżet" czy jakaś taka opcja i zaznacz mu wtedy tę paczkę z linku, ale piszę na czuja.
Do takich bajerów polecę Ci lekki, ale bardzo konfigurowalny programik conky (minusem jest że nie ma on gui do konfiguracji, tylko robi się to plikiem, ale za to potrafi cuda, miałem kiedyś podział godzin
Do takich bajerów polecę Ci lekki, ale bardzo konfigurowalny programik conky (minusem jest że nie ma on gui do konfiguracji, tylko robi się to plikiem, ale za to potrafi cuda, miałem kiedyś podział godzin
źródło: comment_kMKP7BMHaK3MR4PDUQpKOXVUT5HhjXvI.jpg
PobierzSiema lnuxowe Mirki.
Własnie zainstalowałem na moim małym EeePC Asus 1001PX Linux Mint 17.3 XFCE. Pozbyłem sie całkowicie syfu zwanego Windows 7 Starter. Linux chodzi jak błyskawica, wszystko zaktualizowałem, sterowniki poprawnie działają, jednakże mam pytanie dotyczące partycji. Chciałem zaszyfrować partycję a jako, że nie bardzo obczajam proces partycjonowania to zdałem się na domyślne ustawienia systemu. Czy mógłby ktoś objaśnić jak to system podzielił na partycje mój dysk?
Załączam screenshot, gdzie jest SWAP?
Własnie zainstalowałem na moim małym EeePC Asus 1001PX Linux Mint 17.3 XFCE. Pozbyłem sie całkowicie syfu zwanego Windows 7 Starter. Linux chodzi jak błyskawica, wszystko zaktualizowałem, sterowniki poprawnie działają, jednakże mam pytanie dotyczące partycji. Chciałem zaszyfrować partycję a jako, że nie bardzo obczajam proces partycjonowania to zdałem się na domyślne ustawienia systemu. Czy mógłby ktoś objaśnić jak to system podzielił na partycje mój dysk?
Załączam screenshot, gdzie jest SWAP?
źródło: comment_YDOxbj3iAzm9QBFO0hurEjG1xOvcGVuM.jpg
Pobierz- 1
kategorycznie stwierdza, że 7 se to syf
@Kutzyk:
Nadal podtrzymuje ze windows 7 starter na takim sprzecie to wieeeelkie nieporozumienie. System chodził niesamowicie wolno. Zero komfortowej prayc. Teraz zainstalowalem Mint i jestem w szoku jak to dobrze chodzi. W pelni aktualny, szybki, latwosc instalacji pakietow (póki co).
Windows 7 ogólnie jest bardzo dobry :-), ale starter na moim sprzecie to nieporozumienie
@CaptainBryant: co do ublock to na stronie jego pisze ze origin to jest następca i zwykły ublock nie będzie wspierany a origin tak więc raczej origin instaluj ( ͡º ͜ʖ͡º)
- 2
Jaką dystrybucje używacie i dlaczego? Miałem rok przerwy od Linuksa, ale teraz chcę wrócić. #nawrocenie
#linux #jakilinux #ubuntu #debian #elementaryos #mint #archlinux #kubuntu #lubuntu
#linux #jakilinux #ubuntu #debian #elementaryos #mint #archlinux #kubuntu #lubuntu
@Romantyczny_Roman: manjaro, arch, gentoo
@Romantyczny_Roman: Obecnie Mint. Ze względu na funkcjonalność i wygląd czcionek OOTB, a że ostatnio często zmieniam maszyny, to dość ważne. Plus w cinnamonie nie muszę bawić się z usuwaniem tearingu, co prześladuje mnie w różnych środowiskach od lat (a to instalowałem Compton w xfce, a to ustawiałem odświeżanie całego ekranu w KDE)... Manjaro ma za to u mnie duży plus za integrację bumblebee z instalką, co bardzo skraca czas konfiguracji
źródło: comment_asOYnTJ8JrPusAUO3otbS23k6LyrG987.jpg
Pobierz- 2
Także tego... Mam ten nieszczęsny optimus (gt 630m) i po zainstalowaniu nvidia-current (352) z 'Driver Manager' wszystko wygląda ładnie oprócz tzw 'screen tearing. Na intelu (hd4000) działa dobrze. Coś jak na screenie ale z lewej do prawej i trochę poziomych też jest. Oczywiście tylko przy przewijaniu stron. Nie ma płynności.
https://storage.googleapis.com/google-code-attachments/angleproject/issue-893/comment-0/dx11-tearing.jpg
Gdy próbuję fixy z sieci, które trochę poprawiają sprawę (oprócz ukośnej kreski w przeglądarce) to pojawia się nastepny problem resetu ustawień w pliku
https://storage.googleapis.com/google-code-attachments/angleproject/issue-893/comment-0/dx11-tearing.jpg
Gdy próbuję fixy z sieci, które trochę poprawiają sprawę (oprócz ukośnej kreski w przeglądarce) to pojawia się nastepny problem resetu ustawień w pliku
- 3
Jeśli ktoś potrzebuje przewodnika do #linux #mint 17.3 z MATE to łapcie http://abclinuksa.pl/polski-przewodnik-uzytkownika-linux-mint-17-3-mate/
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
@Kurajmo: Tak, artefakty (jeśli wierzyć WineHQ) są niezależne (błędy są też na Windowsie) i jest niby Community Patch na to
http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=138607
Jeśli nie działa myszka poprawnie (nie obraca się postać w pełni; 360 stopni) to niestety błąd Wine i trzeba w opcjach Wine (dla Thiefa) wymusić "MouseWrapOverride" na "force"
Innych błędów nie zanotowano, ale masz Radeona. Jak wgrasz "Wine Staging" (np. 1.9.3) i włączysz w opcjach CSMT to będzie wielowątkowo
http://www.ttlg.com/forums/showthread.php?t=138607
Jeśli nie działa myszka poprawnie (nie obraca się postać w pełni; 360 stopni) to niestety błąd Wine i trzeba w opcjach Wine (dla Thiefa) wymusić "MouseWrapOverride" na "force"
Innych błędów nie zanotowano, ale masz Radeona. Jak wgrasz "Wine Staging" (np. 1.9.3) i włączysz w opcjach CSMT to będzie wielowątkowo
Na partycji home mam pliki z grami/muzykę itp.
Chciałem sprawdzić czy xp mini się zainstaluje i wyrzuciłem partycję z mintem na chwilę. Reszty nie ruszałem.
Niestety xp mini, ani 7 ultimate nie chcą się zainstalować.
Jak teraz zrobić, żeby zainstalować manjaro i skopiować te pliki co mam na home?
Bo manjaro jakoś szybciej mi działał z live cd niż mint. Z tego co patrzyłem.
Ktoś coś?
#linux #manjaro
Chciałem sprawdzić czy xp mini się zainstaluje i wyrzuciłem partycję z mintem na chwilę. Reszty nie ruszałem.
Niestety xp mini, ani 7 ultimate nie chcą się zainstalować.
Jak teraz zrobić, żeby zainstalować manjaro i skopiować te pliki co mam na home?
Bo manjaro jakoś szybciej mi działał z live cd niż mint. Z tego co patrzyłem.
Ktoś coś?
#linux #manjaro
- 1
@Kurajmo: Jeśli masz wydzieloną partycję /home, to wystarczy wywalić główną partycję "/" i zainstalować tam Manjaro, system sam sobie /home powinien wykorzystać.
O ile oczywiście masz wydzieloną partycję
Czyli Arch Linux, ciekawie się zaczyna :D
O ile oczywiście masz wydzieloną partycję
Czyli Arch Linux, ciekawie się zaczyna :D
- 0
@Kurajmo: Jak już to zobacz może Xubuntu lub Linux Mint z Xfce4
konto usunięte via Android
- 1
@Kurajmo: temperatury wyglądają normalnie. jaki procek?
@Kurajmo: Będę w domu, to sprawdzę jaką temperaturę wskazuje mój Mint. Na studiach korzystałem z Ubuntu to temperatury wahały się od 59 do 95 stopni pod obiążeniem (rendering video).
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@Kurajmo: Nie ogarniasz jak dzialaja apki pod dos'a. Tego nie uruchamia sie przez wine...
- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Pytanie do ekspertów co na takim sprzęcie odpalę?
Bo póki co emu psx i n64 mi działa z wine.
Z gier nie wiem. Chciałem return to castle zainstalować i wywaliło mi błąd jakiegos dll.
Mam playonlinux ale patrzyłem głupiego raymana origins i gra się odpaliła. Tylko raymana nie było widać....
Lekki żal...
#linux #mint #pytanie #pc #pcmasterrace
Bo póki co emu psx i n64 mi działa z wine.
Z gier nie wiem. Chciałem return to castle zainstalować i wywaliło mi błąd jakiegos dll.
Mam playonlinux ale patrzyłem głupiego raymana origins i gra się odpaliła. Tylko raymana nie było widać....
Lekki żal...
#linux #mint #pytanie #pc #pcmasterrace
źródło: comment_ft1RTFE57PUS0QZZ4CtWfycQed7WeENx.jpg
Pobierz- 1
@Kurajmo: Ja bym próbował normalnym czystym wine. Czasy POL, Cedega itp chyba już minęły. Poza tym, czy RTCW nie ma natywnych binarek?
Generalnie polecam AppDB, tam poza informacjami o kompatybilności są instrukcje uruchamiania gier robiących problemy.
Generalnie polecam AppDB, tam poza informacjami o kompatybilności są instrukcje uruchamiania gier robiących problemy.
- 0
@Kurajmo: W sumie jak ja wpisze "appdb" w Google to wyskakuje co trzeba, więc to chyba wystarczająco :>
- 6
@smells_like_a_bubblegum: żeby zmienić na czerwoną tarczę :)
Komentarz usunięty przez autora















#linux #mint