Siemka, mam pytanie do majstrow stolarzy. Kupilem do schodow (stopni) lakier Bona (Traffic HD oraz Intense). Nie przeczytalem ze w instrukcji jest napisane ze ten lakier trzeba pozniej zeszlifowac specjalnym papierem Bona. Potrzebuje to na juz wiec nie mam czasu zamawiac z neta. Ten papier to Bona scrad pad. Czy dostane cos podobnego w castoramie lub podobnym sklepie?

#remontujzwykopem #schody #drewno #stolarstwo #malowanie
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kermirz Nie ma znaczenia czy papier będzie okrągły czy prostokątny. Gradacja 240 i matujesz ręcznie całą powierzchnię ważne aby zrobić to wzdłuż słoja. Będzie dobrze jak drewno będzie znowu gładkie i pojawi się biały pyłek. Jak masz polerkę oscylacyjna to możesz to nią zrobić
  • Odpowiedz
@kermirz sam wyczujesz. Przejedź ręką po schodach przed matowaniem. Wyczujesz nierówności zwłaszcza po pierwszej warstwie. To włókna drewna które wstały w kontakcie z gruntem/lakierem na bazie wody. Musisz to usunąć czyli ma być gładkie pod palcami. Lakieru nie przetrzesz do żywego drewna więc spokojnie dasz radę
  • Odpowiedz
Mirki, od roku mam coś takiego na ścianie. Widoczne w zależności od padania światła.
Może to być spowodowane słaba wentylacja pomieszczenia, słabym ogrzewaniem? Zaczynam to zauważać w innych pomieszczeniach przy włączonym świetle. Dom ocieplony styropianem, okna plastikowe. #budownictwo #malowanie #dom #remontujzwykopem #remont
M4rcin - Mirki, od roku mam coś takiego na ścianie. Widoczne w zależności od padania ...

źródło: temp_file1731247169233207218

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki i Mirabelki, za niedługo będę malował salon i w ogóle nie mam pomysłu, na jaki kolor go zrobić. Salon jest dość ciemny, ale kolor biały i magnolia odpadają. Co Wy byście mi zaproponowali. Myślałem o jakimś odcieniu niebieskiego, ale jestem kompletny daltonista i przeglądając kolory w necie kompletnie zgłupiałem...
Sypialkę trzasnąłem na "new duck egg" i bardzo mi się podoba, oczywiście kolor nie ja dobierałem, ale jestem mega happy. Obiecuję rozważyć
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#remont #malowanie
Hej Mirki. Odsunąłem lodówkę od ściany by zrobić porządki i zastał mnie taki widok na ścianie zdjęcie to grzyb czy po prostu żółta brudna ściana pod farbą? Wygląda mi jakby ktoś kiedyś w tym miejscu zmył farbę szorując. Wolę zapytać bo dość świeży dom
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@mariusz5891: jutro jadę dokończyć ten taras co tam parę tygodni temu rozgrzebałem. Jak starczy sił ponpowrocie to wrzucę wieczorem końcowy efekt. A jak padnę to w niedzielę rano :)
  • Odpowiedz
Sytuacja wygląda tak że buduje sobie rower miejski.
Mam surowa aluminiową ramę.
Chce ją pomalować na jakiś kolor. Koniecznie chce "perłą" czyli mieni się w promieniach słońca wybranym kolorem.
Plan był na kolor biały + jakaś perła.

Kolega lakiernik ma "zielona perłę" i miałbym ją za free tylko muszę jakiś kolor bazowy wybrać i na to idzie ta perła mieniąca się ;)
PilotChemitrialsa - Sytuacja wygląda tak że buduje sobie rower miejski. 
Mam surowa a...

źródło: temp_file5717599064726698581

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#malowanie #farby
Cześć Mirki, planuję wykorzystać długi weekend na pomalowanie ścian w mieszkaniu. Ja wiem, ze są różne kalkulatory itp, kwestia okien, drzwi ale może ktoś z doświadczenia byłby w stanie powiedzieć ile litrów farby może zejść na mieszkanie w bloku 50m2? Chodzi mi o takie plus minus 5 litrów. Ściany plus sufity nie wliczając małej łazienki. Będę też wdzięczny za różne tipy, to nie jest moje pierwsze
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@manamana90: mi nigdy się nie udało się trafić z ilością wg informacji na opakowaniu. Zawsze za mało (albo za dużo i poszła do zwrotu)
Dużo zależy od przygotowania gruntu i czy 2 warstwy czy gdzieś przebija.
Policz sobie powierzchnię mieszkania i to będą sufity. x2 bo pewnie raz to za mało.

A jak masz powierzchnię to x2,5 (wysokość - albo 2,7 ile tam masz) łącznie z oknami i drzwiami. i już wiesz ile
  • Odpowiedz
@manamana90 na opakowaniu zazwyczaj masz wydajność na ile m2 starcza Ci puszka farby, chyba najlepsze teraz to Beckers, Magnat i Śnieżka, osobiście korzystałem ze śnieżki i beckersa i bardziej zadowolony ze śnieżki jestem
  • Odpowiedz