#bnpparibas to sobie jakieś żarty robi z #wakacjekredytowe.
Udostępnili wniosek w bankowości tylko na 2 miesiące, a teraz pracownik na czacie mówi mi, że nowy będzie dopiero od 1 października i jak złożę wcześniej w oddziale jeszcze w trakcie wakacji na 3Q2022 to mi odrzucą xD

Poszły zgłoszenia do #uokik i #knf, ciekawe co oni o tym myślą, szczególnie, że 1-2 października
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie bo może ktoś się z tym spotkał. Czy konta Pamm są legalne w Polsce ale jako dawca sygnału ? Wymyśliłem algorytm ,który w testach wygląda mega obiecująco ,nie mam licencji doradcy i pomyślałem ,że konto pamm było by ciekawym rozwiązaniem przede wszystkim,że jest transparentne rozwiązanie, robot zarabia są ludzie nie zarabia nie ma ludzi.

Jeśli bez licencji jest to nielegalne to jakie licencję trzeba mieć by móc to legalnie robić
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 21
#inflacja #nbp #rpp #glapinski #knf
Ktoś mi wytłumaczy dlaczego rpp nie rusza stopy rezerwy obowiązkowej a podnosi tylko stopy procentowe? Przecież to zmusiło by banki do zwiększenia oprocentowania lokat co ściągnęło by jeszcze więcej gotówki z rynku.
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wg nieruchomosci-online.pl w wielu miastach ceny działek zaczęły... spadać. Skoro obecni deweloperzy zapowiadają wstrzymanie nowych inwestycji to ciekawe co będą robić ci wszyscy wykonawcy, murarze, dekarze, architekci, składy budowlane, tartaki. Strach pomyśleć co by się stało gdyby wpadli na pomysł aby budować z kimś innym taniej.

#nieruchomosci #knf #inflacja #stopyprocentowe #ekonomia #gospodarka
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Już widzę jak Heniek ze Zdziśkiem


@pastaowujkufoliarzu: A czemu Heniek ze Zdziśkiem? Sloty na bycie deweloperem zostały w tym kraju wyczerpane? Myślisz, że absolutnie nikt nie zauważy, że skoro są tańsze działki, tanieją materiały, a ekipy nie mają co robić to nikt nie wpadnie na pomysł, aby podewelopować taniej?
  • Odpowiedz
@mickpl: dziwne dziwnie.... na ograniczony popyt deweloperzy powinni odpowiedziec jeszcze mocniej ograniczona podaza - jak ją odpowiednio mocno ogranicza to nawet kierunek wzrostow powinni zachowac.... no w czym problem?

zreszta tu rozne madrosci czytalem, z ktorych jednozacznie wynika, ze nie ma sie czym przejmowac, deweloper moze zarabiac na rozne sposoby, nie ma kupcow na mieszkania - pies i pyszczek lizal, bedziemy budowac galeria handlowe, zaklady produkcyjne, drogi i stadiony, mierzeje
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Czy pracuje tu ktos w #knf? Moglby powiedziec jak zarobki i generalnie atmosfera/perspektywy? Obilo mi sie o uszy, ze spora czesc stanowia premie kwartalne + nagrody przewodniczacego - duzo mozna na nich wyciagnac? Sa jakies dodatkowe benefity (podobno dofinansowuja kursy + luxmed/multisport)? Praca obecnie tylko stacjonarna? Warto aplikowac?

#pracbaza #korposwiat #zarobki #banki #gielda #big4
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

OP: Premie kwartalne to z reguly 100-150% wynagrodzenia (lub wiecej), do tego faktycznie zdarzaja sie nagrody przewodniczacego + jeszcze ustawowo trzynastka.

Praca bardzo ciekawa - duzy kontakt z rynkiem, takze na poziomie miedzynarodowym poprzez udzial w grupach ESMA/EBA/EIOPA. Mozliwosc wyjazdow zagranicznych i kursow/studiow, za ktore zwracaja pieniadze na okreslonych warunkach.

Samo KNF w cv duzo potem daje wzgledem rynku, wiec chyba warto.
  • Odpowiedz
Mirki! zostałem dzisiaj chyba o-----y na hajs przez mojego maklera w pko....
Wystawiłem sobie w aplikacji mobilnej zlecenie zakupu kilkunastu akcji spółki KGN po cenie wyższej niż najtańsze zlecenie sprzedaży na rynku, a mimo to moje zlecenie się nie zrealizowało i zamiast kupić mi akcje po 23,80 to kupiło mi je dopiero w momencie zamknięcia sesji po cenie 24,20
moje zlecenie widniało w systemie dobre 12minut jako najlepsze zlecenie zakupu a tamto
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#nieruchomosci po tym co slucham to nie moge doczekas sie nowych rekomendacji od #knf
moze w koncu ucywilizuja runek #kredythipoteczny
szkoda ze na trupach aktualnych kredyciarzy ¯_(ツ)_/¯ ale to jest cena jaka jestem w stanie poniesc
#nbp
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@garbaty33: Manipulacja za pomocą fałszywych zleceń (ang. layering and spoofing), czyli składanie dużej liczby zleceń lub dużych zleceń np. kupna, które mają na celu wywołanie wśród pozostałych inwestorów wrażenia że istnieje duży popyt. Zlecenia te są następnie wycofywane na kilka chwil przed złożeniem przeciwnego zlecenia sprzedaży o dużym wolumenie.

Tu akurat na odwrót, zawsze o 16:50 rzucają tysiące akcji na sprzedaż po PKC, przez co TKO leci w dół jak
mistejk - @garbaty33: Manipulacja za pomocą fałszywych zleceń (ang. layering and spoo...

źródło: comment_1650639712zOIcWoWnszmYxYkunevtCd.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@anonimowymirek155: nie, ale jeśli posiadasz tytuł CFA lub CIIA to możesz zdobyć wpis na listę doradców inwestycyjnych uproszczoną ścieżką, czyli zdając egzamin uzupełniający (który jest de facto z polskiego prawa rynku kapitałowego)
  • Odpowiedz
Jestem zdania, że między innymi przez frankowiczów #knf nakazał zaostrzyć politykę kredytową i przeliczać zdolność jako „+5%”, co prowadzi do absurdalnych sytuacji, gdzie ludzi „stać na” oprocentowanie zmienne z ratą (już za chwile) 2600pln, ale „nie stać” na przejście na ratę stałą 2000pln #frankowicze #nbp #nieruchomosci #finanse #banki #kredythipoteczny

  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dasistfubar: nie wydaje mi się, że KNF kiedykolwiek zrobił coś mądrego w sprawie kredytów. W przypadku "frankowiczów" torpedował skutecznie rozwiązanie ugodowe, które było lepsze dla banków niż rozstrzygniecie w sądach. W przypadku kredytów złotowych, zamiast wprowadzić kredyty oparte na stalej stopie procentowej, tak jak to miało miejsce w Czechach czy na Węgrzech, pilnuje nieuczciwego WIBOR-u.

https://www.bankowebezprawie.pl/dlaczego-wibor-jest-nieuczciwy/
  • Odpowiedz