Wpis z mikrobloga

Wyniki spółek z portfela Assay Group za 2021 rok (a dokładnie z portfela Assay ASI)

Gdy rozmawia się z wszelkiej maści obrońcami Assaya, w pewnym momencie dochodzi się do kluczowej kwestii: czy startupy Assaya są perspektywiczne czy nie?
Poniżej skompilowałem wyniki finansowe publicznie dostepne w krs (https://ekrs.ms.gov.pl/rdf/pd/search_df) oraz ze sprawozdania Assay ASI.
Jeśli gdzieś popełniłem błąd, to będę wdzięczny za wskazanie.
To też prośba do całego Assay, a w szczególności do nowego CFO Assaya - Tomku, jeśli coś jest tu niezgodne z Twoją wiedzą, to daj proszę znać!

Jak widzicie, prawdę powiadziała Pani Ola Mrozek, że w portfelu Assay Group znajdują się nie start upy, ale STRAT UPY.
Ale nie jest prawdą, że spółki przynoszą zyski. (screen w komentarzu).

Nie jest też prawdą to, co napisał Assay w swoim komentarzu na google:
"Do akwizycji spółek portfelowych podchodzimy bardzo uważnie i wybieramy te o wysokim poziomie rentowności,"
Bo nie ma rentowności, jeśli nie ma zysku. (screen w komentarzu)

Komentarz:
Tylko 2 spółki na 28 przyniosły zysk. Z 5 spółek Assay się wycofał.
Sam Assay ASI stracił ponad 20 mln zł w 2021r, a suma strat ze spółek przypadająca na Assay ASI to ok. 3,7 mln zł. Ale trzeba pamiętać, że Assay daje też pożyczki
spółkom na działalność, czyli na comiesięczne koszty. Więc ujemny cashflow jest dużo większy.
Cieszy, że nastąpił wzrost przychodów r/r o 74% (z 5,14 mln zł do 8,95 mln zł). Martwi natomiast, że suma strat zwiększyła się r/r o 264% (z 2,83 mln zł do 10,24 mln zł)
Ponadto suma strat jest większa niż przychody (10,24 mln zł wobec 8,95 mln zł).
Niech każdy oceni sam, czy "warto inwestować z Assay".
Assay zaczął działalność inwestycyjną w 2017r. jako Assay Investments. Od 2019r. jako ASI. Po ilu latach mają się pojawić te mityczne zyski Assay, które pozwolą
spłacić kilkadziesiąt milionów złotych pożyczek?


Jak czytać tabelkę:
Spółki wziąłem ze sprawozdania finansowego Assay ASI za 2021r. Przy okazji porównałem do roku 2020.
W kolumnie zysk/strata, jeśli był zysk, to pole jest jasno zielone. Strata lub brak danych jest na różowo/czerwono.
Szare komórki oznaczają, że danej spółki jeszcze nie było w portfelu (w 2020r.) albo już nie było (w 2021r.).
Białe pole za 2021r. oznacza wartość pochodzącą z szacunków Assay ASI zawartą w informacjach dodatkowych ze sprawozdania finansowego za 2021r.
Fioletowe kolumny wskazują udział Assay ASI w danej spółce i przypadającą na Assay proporcjonalną stratę (lub zysk).
Na dole sumy wartości z kolumn.

#assay
#assaygroup
#assaymanagement
#assayasi
#finanse
#gielda
#inwestycje
#startup
#venturecapital
#knf

dodatkowe tagi:
jak inwestuje assay?
co to jest assay?
assay fundusz
assay weksel
assay opinie
jak działa assay
virgola - Wyniki spółek z portfela Assay Group za 2021 rok (a dokładnie z portfela As...

źródło: wyniki spolek za 2021

Pobierz
  • 49
to był ciężki rok dla inwestycji


@Kolczaneiro:
To przeczytaj, co mówi zarząd Assay w swoim sprawozdaniu za 2021r.:

"Jednocześnie – jak każdy okres kryzysu – dla wielu pomysłów biznesowych był to czas nowych możliwości wzrostu. Ogromny, przyspieszony rozwój nastąpił w wielu spółkach technologicznych. Jako Grupa Assay mamy przyjemność być beneficjentami tej dynamiki po obu jej stronach – zarówno jako użytkownicy, jak i współtwórcy technologicznych innowacji. "


Strata 20 mln zł to
no ta cała działalność. to.jakas vendetta czy hobby?


@Scutacarus: Aaa, czemu przekazywać ludziom prawdziwe informacje o działalności Assay? Proste - bo Assay tego nie robi.
Dzięki temu klienci będą mogli podjąć świadomą decyzję czy pożyczyć im kasę czy nie. Czemu Cię to dziwi?
@Scutacarus: No to Ci odpowiedziałem.

Czy Assayowi też możesz zadać to pytanie: po co im ta działalność? Po co te pożyczki? Te straty? To wydzwanianie do losowych ludzi? Itd.
Bo wiesz, dużo czasu na to tracą. Pewnie mają go za dużo. Albo mają w tym swój interes.
Jak się już dowiesz, to daj znać, bo na pytania nie odpowiadają.