Niestety nie mogę pić kawy, chociaż bardzo lubię ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Generalnie mam po kawie straszne mdłości, a jak wypiję kofeinę w formie tabletki musującej albo napoju energetycznego to nie (sic!). Czy ktoś ma też tak samo?

#kawa #kawatime
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#kawatime

a #jazz do kawy mam odpowiedni

Jacqui Naylor - Black coffee [z albumu z 2009 r. "You Don´t Know Jacq"]
likk - #kawatime

a #jazz do kawy mam odpowiedni 



Jacqui Naylor - Black coff...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#prezenty #pytanie #kawa #kawatime
Chciałbym swojej rodzicielce i cioci kupić zestaw do kawy - powiedzcie, czy dobrze myślę?
Na 100% Ci co dostaną prezent nie będą kupować sobie kawy, prawdopodobnie będą wyciągać zestaw od świeta ( ͡° ʖ̯ ͡°) więc planuje też kupować im nowe kawy na urodziny/święta/wielkanoc (zawsze to prezenty z głowy, huehue)
- Frenchpress
- Mała waga elektroniczna do odmierzania ilości kawy
- Przyrząd
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rabusek: A może zamiast french press kawiarka? Z praski kawa wychodzi w smaku zbliżona do tej "parzonej" w szklance, tylko jest bez fusów, a z kawiarki bardziej smakuje jak z ekspresu. Przede wszystkim w kawiarce kawa parzy się pod ciśnieniem i to daje ogromną różnicę w smaku, aromacie i mocy. Są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach, więc można zabłysnąć fajnym designem, poza tym obsługa nie jest skomplikowana. No i
M.....a - @Rabusek: A może zamiast french press kawiarka? Z praski kawa wychodzi w sm...

źródło: comment_UWvwxB5IrsKaDrRatXFeGasBiHHC2U6I.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jednak postanowiłem kupić jakiś ekspres kolbowy zamiast kawiarki i wpadł mi w oko ten: https://saturn.pl/agd-male/ekspres-de-longhi-ecz-351bk . Opinie w internecie ma ok, chociaż na forach o kawie oczywiście piszą, że ekspres zaczyna się od 7 tysięcy i młynka za 3k, a jak nie masz tyle to pij własne szczyny. Ktoś coś może o nim powiedzieć? Zawołam @finestcoffee_pl
#kawa #kawatime
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ayylmao: pamiętaj, że to nie ma być ekspres do robienia kawy do kubka, nie można lać przez ekspres 300ml wody, bo zrobisz lurę kwaśną :) Szukaj ekspresu bez przystawek robiących sztuczną cremę i z jak najmniejszymi udziwniaczami do spieniania mleka :)
  • Odpowiedz
#mikroreklama bo patriotyzm lokalny we mnie silny

Startup z Biłgoraja rusza z projektem w którym za opłaty, co miesiąc do subskrybentów ich biznesu będzie przychodzić paczka ze starannie dobraną kawą z mikro palarni, książką + innym stuffem: kubki, zakładki itp. Subskrypcja możliwa jest na miesiąc, 3 lub 6.
Obecnie na platformie wspieram.to zbierają pieniądze na rozkręcenie biznesu. Jeśli jesteś zapalonym kawoszem, a książka to Twoje drugie imię, to zachęcam do zapoznania
K.....o - #mikroreklama bo patriotyzm lokalny we mnie silny

Startup z Biłgoraja ru...

źródło: comment_UX4AxkEzTYpoX98DfLSlzwY0u0k7I5sZ.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kolelo: Jestem zapalonym mole książkowym, a kawa to moje drugie imię! Matko, idealny zestaw dla mnie. () Czuję dobrze :3 Wsparcie pójdzie :)
  • Odpowiedz
@Kolelo: Jakoś mam mieszane uczucia, gdy widzę, że ktoś ma pomysł na biznes, ale nie potrafi zaoszczędzić lub zebrać 10 tysięcy zł na start biznesu. Chyba, że bada grunt, ale w takim razie czy nie wierzy w swój biznes?

Do tego przekaż koledze, żeby może zrobił opcję z ebookiem, bo wielu ludzi nie czyta już papierowych książek.
  • Odpowiedz
#kawa #kawatime #kiciochpyta #rozowepaski

Pytanie do kawoszy i kawoszek. Co polecacie w kwocie do 200zł w temacie - zaparzacz/ekspres do kawy. Czy zakup takiego sprzętu ma sens? Pytanie kawowego ignoranta i laika. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ofkorz chodzi mi o sprzęty klasyczne, gdzie wsypuje się zmieloną kawę, żadnych gównianych kapsułek z tchibo nie chcę...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kovalski: śmiało jeszcze można polecić Coffee Proficiency, Audun, Javę i warszawski CoffeeLab z palarni naprawdę z najwyższej półki. Później to już rozrzut jakościowy jest naprawdę spory niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz