Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
- 0
@mrMarshalX: Ok, dzięki. Ale mam nadzieję że to nie będzie znowu tonę roboty pobocznej.
- 0
Dopisałem do pliku conf/mimetype.conf
".json" => "application/json"
Trochę dziwne że tego nie było. Problem rozwiązany na razie.
".json" => "application/json"
Trochę dziwne że tego nie było. Problem rozwiązany na razie.
Mirki drogie spod #html #css #javascript #webdev
Jest sobie taka karuzela...
To czego potrzebuję to podobne rozwiązanie z widocznymi jedynie 3 panelami (centralny, poprzedni, następny bez względu ile ich docelowo będzie) i żeby mi się to dziadostwo nie zmieniało w zależności od ilości tych paneli/zdjęć (rozmiary, kąty, etc.)
Jakaś podpowiedź? Da się to jakoś przerobić czy jest może gotowe rozwiązanie? Z góry dzięki za
Jest sobie taka karuzela...
To czego potrzebuję to podobne rozwiązanie z widocznymi jedynie 3 panelami (centralny, poprzedni, następny bez względu ile ich docelowo będzie) i żeby mi się to dziadostwo nie zmieniało w zależności od ilości tych paneli/zdjęć (rozmiary, kąty, etc.)
Jakaś podpowiedź? Da się to jakoś przerobić czy jest może gotowe rozwiązanie? Z góry dzięki za
- 0
@elmccd: hehe, ale nie może pomijać paneli jak dodam kolejne
- 3
#ogloszenie #praca Czy są tu jacyś programiści ( #programowanie ), który chcieliby spróbować swoich sił jako szkoleniowcy? Interesujące nas technologie to m.in.: #java #php #android #javascript #python #django #perl (oczywiście nie ma wymogu znajomości wszystkich tych technologii, wystarczy choćby jedna)
Miejsce pracy: #warszawa + czasem wyjazdy
Stawki wprost zależne od
Miejsce pracy: #warszawa + czasem wyjazdy
Stawki wprost zależne od
Mirki z #nodejs #javascript: piszę bibliotekę do obsługi wykop API, idę w dobrym kierunku? Nigdy czegoś takiego nie pisałem.
http://149.202.54.157/wykop-API.js
nazwy funkcji wziąłem z https://github.com/p1c2u/wykop-sdk aby nie wymyślać swoich + są nowe których nie było
http://149.202.54.157/wykop-API.js
nazwy funkcji wziąłem z https://github.com/p1c2u/wykop-sdk aby nie wymyślać swoich + są nowe których nie było
- 1
/*
MMMMMMMM MMMMMMMMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEETTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT OOOOOOOOO DDDDDDDDDDDDD YYYYYYY YYYYYYY
M:::::::M M:::::::ME::::::::::::::::::::ET:::::::::::::::::::::T OO:::::::::OO D::::::::::::DDD Y:::::Y Y:::::Y
M::::::::M M::::::::ME::::::::::::::::::::ET:::::::::::::::::::::T OO:::::::::::::OO D:::::::::::::::DD Y:::::Y Y:::::Y
M:::::::::M M:::::::::MEE::::::EEEEEEEEE::::ET:::::TT:::::::TT:::::TO:::::::OOO:::::::ODDD:::::DDDDD:::::D Y::::::Y Y::::::Y
M::::::::::M M::::::::::M E:::::E EEEEEETTTTTT T:::::T TTTTTTO::::::O O::::::O D:::::D D:::::DYYY:::::Y Y:::::YYY
MMMMMMMM MMMMMMMMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEETTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT OOOOOOOOO DDDDDDDDDDDDD YYYYYYY YYYYYYY
M:::::::M M:::::::ME::::::::::::::::::::ET:::::::::::::::::::::T OO:::::::::OO D::::::::::::DDD Y:::::Y Y:::::Y
M::::::::M M::::::::ME::::::::::::::::::::ET:::::::::::::::::::::T OO:::::::::::::OO D:::::::::::::::DD Y:::::Y Y:::::Y
M:::::::::M M:::::::::MEE::::::EEEEEEEEE::::ET:::::TT:::::::TT:::::TO:::::::OOO:::::::ODDD:::::DDDDD:::::D Y::::::Y Y::::::Y
M::::::::::M M::::::::::M E:::::E EEEEEETTTTTT T:::::T TTTTTTO::::::O O::::::O D:::::D D:::::DYYY:::::Y Y:::::YYY
@MirkoStats: nie mam kompa, zerkne jutro
Mam problem. Robię sobie takie luźne zadanie. Mam mapę kraju (zwykły div z backgroundem), chcę na niej umieszczać markery. Zrobiłem sobie diva, który dodaję przy użyciu
Marker pozycjonuję absolutnie względem diva z mapą (.map). No i teraz dodałem sobie 2 inputy, w które chcę wpisywać wartości dla left i top dla następnego markera. Czyli wpisuje sobie np. 30px i 33px klikam add i dodaje mi się marker, który w .css ma
$(".map").append('');Marker pozycjonuję absolutnie względem diva z mapą (.map). No i teraz dodałem sobie 2 inputy, w które chcę wpisywać wartości dla left i top dla następnego markera. Czyli wpisuje sobie np. 30px i 33px klikam add i dodaje mi się marker, który w .css ma
394
Który język programowania wybrać? [INFOGRAFIKA]
![Który język programowania wybrać? [INFOGRAFIKA]](https://wykop.pl/cdn/c3397993/link_xJTIYHQZvCBaWLZUTSpsCM8tEaUxdFeU,w220h142.jpg)
Jeżeli chcesz rozpocząć przygodę z branżą IT pierwszą bardzo ważną decyzją będzie wybór języka programowania. Oczywiście to, na jaki język postawimy może wiązać się nie tylko z tym, co chcemy tworzyć, lecz w dużym stopniu uzależnione to będzie od popularności danego języka, możliwą płacą [...]
z- 400
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@look997: Ok to może to pomoże - przesyłanie wiadomości między stroną i workerem: http://plnkr.co/edit/oq1l7xSL4HW9rh0kd4RC
Pliki index.html i sw.js musisz sobie skopiować i testować na localhoscie. Service Workery działają tylko przez https albo na localhost.
U mnie na chrome działa po właczeniu :
Pliki index.html i sw.js musisz sobie skopiować i testować na localhoscie. Service Workery działają tylko przez https albo na localhost.
U mnie na chrome działa po właczeniu :
"Go to chrome://flags and turn on experimental-web-platform-features; restart browser (note that some features are now enabled by default in Chrome.)"
- 0
@object_Object: Jak śliczny przykład. Działa, dzięki. ;D
Teraz jeszcze offline (niby to po event fetch ale jakoś nie zawsze działa, tak jak mówiłem z przykładem od Mozilli) i będę szczęśliwy w tej sprawie.
Teraz jeszcze offline (niby to po event fetch ale jakoś nie zawsze działa, tak jak mówiłem z przykładem od Mozilli) i będę szczęśliwy w tej sprawie.
- 1
Jaka jest idea
https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/API/ExtendableEvent/waitUntil
Czytam ten opis i nic z tego nie wynika. Na co to czeka?
#javascript
ExtendableEvent.waitUntil()?https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/API/ExtendableEvent/waitUntil
Czytam ten opis i nic z tego nie wynika. Na co to czeka?
#javascript
@look997: Przedłuża Ci event i mimo Promise możesz nadal w nim zostać i używać jego scope.
- 0
Komentarz usunięty przez autora
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@poszlo_wyszlo: jak bym wsadzał definicje pól czy wartości z wypełnionego formularza?
to pierwsze to po kolei inserty, chyba, że chcesz się od razu bawić w optymalizację to jeden insert wstawiający od razu wszystkie wiersze (INSERT INTO tabela(...) VALUES (...), (...), (...))
a to drugie to tabela tak jak napisałeś we wpisie, tylko przypuszczam, że dany formularz można wypełnić wielokrotnie, czyli jeszcze musiałbyś dodać pole z identyfikatorem wypełnionego formularza, czyli masz takie
to pierwsze to po kolei inserty, chyba, że chcesz się od razu bawić w optymalizację to jeden insert wstawiający od razu wszystkie wiersze (INSERT INTO tabela(...) VALUES (...), (...), (...))
a to drugie to tabela tak jak napisałeś we wpisie, tylko przypuszczam, że dany formularz można wypełnić wielokrotnie, czyli jeszcze musiałbyś dodać pole z identyfikatorem wypełnionego formularza, czyli masz takie
- 1
@poszlo_wyszlo: proponuje tylko dodać pole enum na typ pola np. checkbox, radio itp.
zależnie od wybranego pola zapisywać jego ustawienia w uniwersalnej kolumnie gdzie sobie będziesz wrzucał je np. w formie jsona
np. przy polu datetime dajesz użytkownikowy do wyboru tylko title i typ, gdy wybierze datetime'a to przez jsa pokazujesz mu np. dodatkowo opcje wybory min. max. i domyślnej daty których ustawienia później zapisujesz w jsonie do tabeli.
przy wyświetlaniu później do
zależnie od wybranego pola zapisywać jego ustawienia w uniwersalnej kolumnie gdzie sobie będziesz wrzucał je np. w formie jsona
np. przy polu datetime dajesz użytkownikowy do wyboru tylko title i typ, gdy wybierze datetime'a to przez jsa pokazujesz mu np. dodatkowo opcje wybory min. max. i domyślnej daty których ustawienia później zapisujesz w jsonie do tabeli.
przy wyświetlaniu później do
- 133
Pamiętam jak matka mojego syna spytała się go ile jest 20+20.
Powiedział że to 2020.
Będzie javasciptowcem.
#humorinformatykow #javascript #nieprogramowanie #heheszki
Powiedział że to 2020.
Będzie javasciptowcem.
#humorinformatykow #javascript #nieprogramowanie #heheszki
@biczek: nie, będzie kopać rowy.
- 2
Hej mirki i mirabelki XD. Kopsnijcie jakiś prosty przykład działajacego w Firefoksie i Chrome ServiceWorkera z Push Notification i Cache Storage bo nie ogarniam. xD
#javascript #webdev
#javascript #webdev
- 1
Proszę podać działający na Firefoksie i Chrome przykład ServiceWorker z Cache Storage offline i push notification.
Znalazłem takie notification co działa tylko na Chrome.
Takie co działa z offline nie znalazłem a to co znalazłem to nie działało.
#javascript #webdev
Znalazłem takie notification co działa tylko na Chrome.
Takie co działa z offline nie znalazłem a to co znalazłem to nie działało.
#javascript #webdev
@plushy: Nie, to jego standardowy i bardzo irytujący sposób zadawania pytań. Jest szansa, że kiedyś zauważy korelację między sposobem zadawania pytań a odpowiedziami.
- 0
Z powiadomieniami sobie poradziłem. Zostało tylko offline.
Dzięki motzno za pomoc. ;)
Dzięki motzno za pomoc. ;)
- 1
Newbie w webdev!
Stworzyłem sobie w html formularz, w którym umieściłem taki znacznik:
Chcę żeby po kliknięciu w to pole napis "What.." znikał i ewentualnie po zrezygnowaniu z wpisywania czegokolwiek znów się pojawiał. Jakieś rady?
#html #javascript #webdev #pomocy
Stworzyłem sobie w html formularz, w którym umieściłem taki znacznik:
Chcę żeby po kliknięciu w to pole napis "What.." znikał i ewentualnie po zrezygnowaniu z wpisywania czegokolwiek znów się pojawiał. Jakieś rady?
#html #javascript #webdev #pomocy
@PanBeton: placeholder="text"
- 1
czemu o taki kod np nie działa:
ng-click=test({{::costam.id}}) ? jak tutaj skorzystać z bind once ?
#javascript #angularjs
ng-click=test({{::costam.id}}) ? jak tutaj skorzystać z bind once ?
#javascript #angularjs
- 0
@ogur: w sensie mówiśz że ng-click nie robi watchera ? bo właśnie nie jestem pewien czy robi czy nie, ten widok akurat się nie bedzie zmieniał, jedynie lista dla ng-repeata się będzie zmieniać bo cała reszta nie
@Jurigag: Tak, jak mówię nie jestem pewien, trzeba by sprawdzić w źródle, ale wydaje mi się, że ma to sens.
z basha:
#pdk #javascript
Tux: JavaScript jest jak szyszka w odbycie: ani wyciągnąć ani wciskać dalej.
#pdk #javascript
#webdev #javascript #css
Mirki mam problem, pracuje dziś od 10 rano i już nie myślę a muszę na rano mieć gotowy projekt :/
Mam taki szablon: http://www.pixel-industry.com/html/elvyre/stretched/index.html
Zostało
Mirki mam problem, pracuje dziś od 10 rano i już nie myślę a muszę na rano mieć gotowy projekt :/
Mam taki szablon: http://www.pixel-industry.com/html/elvyre/stretched/index.html
Zostało
- 2
Wklejam może komuś sie przyda. Paczka web hackera już od 1 dolca.
REFLINK (nawet nie wiem czy działa)
LINK
#programowanie #php #ruby #javascript #django #docker
REFLINK (nawet nie wiem czy działa)
LINK
#programowanie #php #ruby #javascript #django #docker
@adiqq: po pierwsze to 2, a dopiero za 7,5 jest cos sensownego
- 0
- 1
Hej Mirki, pytanie. Wybaczacie, ze bede pisac bez polskich znakow ale takowych tu nie posiadam,
Zalozmy, ze mam strone. w html glownie opisane rzeczy typu ul, i ogolnie podzial rozmieszczen strony.
Layout jest, juz nawet pociety. Ogolnie strona jest w wymiarach 1920x1200. Czesci layoutu .jpg, sa zakodowane w css, gdzie podane jest ich dokladnie polozenie w jakim maja sie znajdowac.
I teraz pojawia sie pytanie. Co zrobic by strona skalalowala sie wraz ze zmniejszaniem
Zalozmy, ze mam strone. w html glownie opisane rzeczy typu ul, i ogolnie podzial rozmieszczen strony.
Layout jest, juz nawet pociety. Ogolnie strona jest w wymiarach 1920x1200. Czesci layoutu .jpg, sa zakodowane w css, gdzie podane jest ich dokladnie polozenie w jakim maja sie znajdowac.
I teraz pojawia sie pytanie. Co zrobic by strona skalalowala sie wraz ze zmniejszaniem

















Potrzebuję trochę lepiej poznać ajaksa. W literaturze, która mam, jest to bardzo po łebkach, a potrzebuję coś więcej o nagłówkach, przesyłaniu (postem) danych ect. Jakieś podpowiedzi dobrej literatury mile widziane, najlepiej, jakby był to jakiś e-book, którego sobie będę mógł zgrać na czytnik.
http://eloquentjavascript.net/17_http.html