Pytanie z zakresu #programowanie #javascript #nodejs #django i przede wszystkim socket.io.

Tworze "pokoje" identyfikowane random stringiem, czy poprawnie byloby robic cos takiego:

Na poczatku klient wystosowuje zadanie dolaczenia do pokoju:

socket.on('connect',
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znacie jakieś fajne kursy javascript w necie dla początkujących? Mogą być po angielsku, chociaż na sam początek wolałbym po polsku. Byłbym wdzięczny za linki. Dobrze znam html i css oraz trochę php, więc nie musi to być stronka dla kompletnych noobów w webdevie.
#javascript #webdev
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jeśli nie znasz to http://freecodecamp.com . Dużo podstaw, które można pominąć, trochę zadań do zrobienia ala codekata, parę "projekcików" css/html/js, potem kilka full stack. Po zrobieniu wszystkiego można popracować nad projektami dla organizacji nonprofit coby mieć co wrzucić do portfolio. Całkiem przyjemna społeczność.
  • Odpowiedz
Szukam fluidboksa ale takiego, który ten powiększany obrazek trzyma jako ![]() a nie jako background-image (żeby łatwo można było zrobić "Zapisz obrazek jako")
Mógłbym sam przerobić, ale mi się nie chce, może jest jakiś gotowiec

#webdev #javascript
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rbielawski: Łatwiej, ale po pierwsze primo priorytetem jest obejrzenie większej wersji, pobranie to nawet nie wiem czy by było wykorzystywane, a po drugie primo podoba mi się to otwieranie obrazka przez fluidboksa ;)
Zresztą fluidbox nie używa background-size, nie mam pojęcia czemu tak to zrobili
A tam, nie chce mi się tego robić, następny ticket :D
  • Odpowiedz
I jest już także dostępna opcja robienia customowych edytorów definiowanych w plikach HTML! ()
Oto kod tego edytora: https://gist.github.com/PsichiX/87d3fa0f94b57b062fe1#file-date-editor-html

Powiem Wam, że to cudo działa przecudnie :3 dodatkowo przetestowałem na tym komunikację Aplikacja <-> Podgląd sceny i wiem już jak szybko osiągnąć realtime'ową edycję sceny (czego nie ma i jakiś dłuższy czas nie będzie w online'owym edytorze PlayCanvasa - nie mówiąc o customowych edytorach, bo
PsichiX - I jest już także dostępna opcja robienia customowych edytorów definiowanych...

źródło: comment_BThoofhAEIGrN2D908TKibmpfdWBCZRz.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy z #javascript i #jquery, no i ogólnie #webdev. Mam problem z przewijanym tekstem... Mam zrobiony widok, do którego za pomocą Ajax'a ładuję widok częściowy, zawierający tekst do przewijania. Samo to działa ok. Projekt jednak wymaga bym załadował kilka takich widoków częściowych (niektóre zawierają obrazy zamiast tekstu) na raz... i tu się zaczynają schody, bo albo raz działa, raz nie działa. Czasem wcale nie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@StronaGlowna: ja miałem niedawno nieco podobny problem (czy wszystkie dane zostały dodane do bazy danych - poprzez wywołania AJAX). Pobierz jakoś wartość o tym, ile oczekujesz załadowanych wyników oraz zainicjuj zmienną o liczbie widoków załadowanych. Po poprawnym (może także niepoprawnym?) załadowaniu zwiększ licznik i sprawdź, czy pokrywa się z wartością oczekiwaną. Jeśli się pokrywa, to $('.marquee').maqruee(); w kodzie .done(funkcja)
  • Odpowiedz
Mirki, mam problem i nie wiem jak go rozwiązać. Mam sobie takie factory, w którym trzymam listę userów.

app.factory('userFactory', function() {
usernames = [{
flag: 0, // 0 - not logged, 1 - logged
name: "John",
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Taki problem: muszę przed wysłaniem formularza przeprowadzić pewien test na serwerze, i w jego wyniku zdecydować, co zrobić z formularzem. Robię to tak:

$form = $('#form');
function onSubmit() {
var daneFormularza = {}; // w tej chwili niewazne
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale coś takiego w ogóle nie działa - formularz się nigdzie nie wysyła.


@singollo: Podepnij się pod onclick na button, nie do formularza.

Tam sobie sprawdź wszystko, jak wszystko przejdzie okej to wtedy rób

$('form').submit();
  • Odpowiedz
Hej,

mam zrobioną nawigację, w której każdy - zawiera obraz i tekst. Chciałbym osiągnąć następujący efekt: po najechaniu na dany - zmienia się tło, kolor tekstu i przełącza na alternatywną (białą) wersję danego obrazka. Mam problem z wczytaniem nowego obrazka.

Staram się to zrobić przy pomocy jQuery. Znalazłem taką podpowiedź na StackOverflow:

//
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#jquery #javascript #webdev #bootstrap #programowanie
Hej. Chce dodać sobie animacje z biblioteki animate.css do swoich elementów. Robię to za pomocą jQuery i metody addClass. Problem w tym, że to mi się wykonuje wszystko na raz. Jak zrobić, by elementy się animowały w kolejności w jakiej się pojawiają na stronie?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak to zastąpić bez używania require("chrome")?
W nowych wersjach Firefoksa będzie to "potępione". ;)

var self = require('sdk/self');
const {Cc, Ci, Cu} = require("chrome");
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
@P0lip: Przeglądarki. To jest takie coś: styl dla elementów slider, thumb i scrollbar. To są elementy takiego xul-owego shadow-dom, nazywa się chyba cośtam-binding.
Więc są to elementy widoczne w każdym scrollbarze, również na stronach, ale DOM nie ma do tego dostępu.

Ty tworzysz jakieś dodatki? Mógłbym się trochę popytać na priv o różne pierdoły, z którymi mam problem?
  • Odpowiedz
Jak wykryć główny scrollbar strony?

Niektóre strony np. dokumenty Google mają główny scrollbar strony w elemencie #docs-editor-container a nie body.

To jest mi potrzebne do dodatku do Firefoksa który robi coś z scrollbarami(ale nie zmiana wyglądu).

#html #webdev #javascript
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
Mirki, mam taki kod, ktory ma udawac system logowania. Chce sobie sprawdzic console logiem czy prawidlowo pobiera sie dlugosc loginu itd. a wiec daje w googlowskiej konsoli "console.log(userLogin); i dostaje blad "Uncaught ReferenceError: userLogin is not defined". Jestem poczatkujacy jezeli chodzi o JS a wiec prosze o wyrozumialosc no i o pomoc.

Moj kod

(function() {
'use strict';
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TeflonDon: Edit, bo nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem: gdzie sprawdzasz to console.logiem? Wklepujesz już po odpaleniu skryptu w konsoli przeglądarkowej? Jeśli tak to powtórzę moją poprzednią wypowiedź: zmienna userLogin nie jest widoczna poza funkcją, w której jest zadeklarowana. Żeby była widoczna przez konsolę, musiałaby być zmienną o zasięgu globalnym lub skrypt musiałby być zatrzymany wewnątrz tej funkcji (debugger). Także radzę zacząć od zupełnych podstaw JavaScriptu, zwłaszcza przed nauką Angulara.
  • Odpowiedz
@TeflonDon: Tu jest tyle błędów, że nawet nie wiem od czego zacząć. Przede wszystkim, ten null oznacza, że nie można było znaleźć elementu - więc albo błędne id, albo uruchamiasz skrypt jeszcze przed zbudowaniem drzewa DOM. Dalej, nawet gdyby udało ci się już pobrać tę wartosć, to robisz to raz, na początku skryptu. Jak potem wpiszesz coś do inputa to zmienna ci się magicznie nie zmieni, bo już dawno do
  • Odpowiedz