Wykopki możecie polecić jakiś ogarnięty kurs z #nodejs? Dostałem zadanie rekrutacyjne z użyciem tej technologii, a znam jedynie #javascript, #php, no ale może jakoś dam radę ( ͡ ͜ʖ ͡). Fajnie jakby nie był jakiś bardzo szczegółowy, bo mam na to tydzień ( ͡º ͜ʖ͡º)
#programowanie #webdev
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SiarkoWodor:
Nie ma takiej (praktycznej( konstrukcji dla dowolnych wiązań leksykalnych, a.k.a. "zmiennych". I się nie zanosi, żeby były.

Są dynamiczne właściwości obiektów, tak jak napisał @rbielawski, ale zaczynasz je od statycznej nazwy obiektu (obj), więc samo wiązanie jest statyczne. O użyciu eval, wspomnianym przez @anonim1133 nawet nie ma co mówić, bo to już zupełnie wolna amerykanka, od której lepiej trzymać się z daleka (wolne, nieczytelne, podatne na błędy).

Można
  • Odpowiedz
Mirki, jako przyszły #technikinformatyk uczę się obecnie w szkole #javascript (teraz w nowej podstawie nie ma PSiO i Pascala/C++ tylko jest tworzenia aplikacji internetowych - teraz JS potem mamy mieć PHP i coś jeszcze). Niestety mam problem tkwiący w tym, że o ile ze składnią nie mam problemów, to ciężko mi z klepaniem kodu który by dane zadanie rozwiązał.
Na przykład na ostatniej lekcji było takie zadanie:
Utwórz
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TheLaw: czo? Serio masz z tym problem? Ja rozumiem że to podstawy, dopiero się uczysz itp., ale to jest naprawdę proste zadanie (chyba że czegoś nie rozumiem). Robisz pętlę iterującą po pierwszej połowie komórek i wpisujesz liczby, przy każdej iteracji robisz inkrementację. Potem identyczna pętla dla drugiej połowy tylko że zaczynasz wpisywanie od 100 i dekrementujesz. Rozwiązanie bardzo proste i brzydkie, ale nie ma sensu tego bardziej komplikować. Wypisać na
  • Odpowiedz
Mirki jeżeli ktoś zna jakiś dłuższy niż 20 linijek przykład właściwej praktyki przy implementacji serviców w angularze i odwoływania się do nich, niech podrzuci naprawdę będę wdzięczny.

Szukam i szukam i jedyne co znajduje to albo stare artykuły albo hinduskie tutoriale gdzie kod jest zaprzeczeniem jakiegokolwiek rozumu i godności człowieka. Pomóżcie mirkowi bo już mi ręce opadają. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#angularjs
#angular
#
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki jeżeli ktoś zna jakiś dłuższy niż 20 linijek przykład właściwej praktyki przy implementacji serviców


@lerner: Może tutaj jest problem, że szukasz usługi robiącej zbyt wiele. Możesz też zacząć szukać w innych językach/technologiach. Dobre praktyki są dobre w różnych językach.
  • Odpowiedz
Zrobiłem sobie pętlę, która po wpisaniu liczby małej a następnie dużej, uporządkowuje je rosnąco. Jak zrobić, gdybym wpisał najpierw dużą liczbę a potem mniejszą i żeby wyszły mi liczby w kolejności malejącej? Jak wpisać for(x;x>=y,x--) pod tym?


var x=prompt("Podaj liczbę początkową");
var y=prompt("Podaj liczbę końcową");
for (x;x<=y;x++)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@undream: nie wolisz w ten sposób?

var y = parseInt(prompt("Podaj liczbę końcową"));
var x = parseInt(prompt("Podaj liczbę początkową"));
while (y>x)
  • Odpowiedz
Ohayo!
Wrzuciłem aktualny kod źródłowy PlayGate na Githuba, co byście mogli robić code review i abym mógł dostawać feedback z postępów prac, jak i sugestie dotyczące jego przyszłości ()

https://github.com/PsichiX/PlayGate

#playgate #gamedev #programowanie #playcanvas #csharp #javascript #codereview #chwalesie
PsichiX - Ohayo!
Wrzuciłem aktualny kod źródłowy PlayGate na Githuba, co byście mogl...

źródło: comment_WnpnYrdIHQGrJueTWZedbG5Iv10VDfLz.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PsichiX: Hejo, też chwilę przeglądałem kod i kontynuując wątek dodam parę rzeczy od siebie. No offense.

1. Nazewnictwo zmiennych - trzeba się na co zdecydować. Najlepiej jeśli nie używasz swojego stylu tylko potrafisz dostosować się do jakiejś normy. (ms_regexEscapes - to nie c++ :))

2. Brak jednolitej architektury. Widać, że pewne klasy powstawały spontanicznie i bez większego celu (TemplateFilesManager - zaglądam do środka i poza paroma metodami statycznymi nie widzę żadnego
  • Odpowiedz
Chcę dać funkcję przypisywaną do onload poza pętlę.

let xhr = new XMLHttpRequest();
for(var i=0; i<tabDTD.length; i++){
if(ss.storage.retl10n[tabDTD[i]] === undefined) {
xhr.open("GET", tabDTD[i], false);
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
Hej.
Bardzo dziwny pomysł, ale jeśli musisz to musisz sobie zachować zmienną w nowym kontekście tworząc środowisko.

// ...
for (var i = 0; i < tabDTD.length; i++) {
    let item = tabDTD[i];
  • Odpowiedz
No elo mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tydzień temu napisałem ten wpis

W związku z tym, że ustalony termin minął wrzucam link
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pietrek558: są one pobierane z kontenera, domyślnie angular odpala te wszelkie controllery w kontenerze i wtedy te $scope, $http i tak dalej odwołują się do zmiennych z kontrolera, przy np minifikacji plików to te zmienne zostaną zastąpione krótkimi nazwami i dlatego korzysta się w 99,9% przypadków z tej drugiej opcji
  • Odpowiedz
@kary_koniu: To nie widziałeś jak wygląda literówka w szablonie c++, a undefined is not a function to taki null pointer exception. Czysty js to jeden z najłatwiejszych w debuggowaniu języków.
  • Odpowiedz
Zgłupiałem. Jak zadeklarować klasę, abym metody miał w innym obiekcie np.

class Mirek{...};
let mirek = new Mirek();
let atencja = mirek.mikroblog.atencja();
czy obiekt mirkoblog wraz z metodami muszę zadeklarować w constructor() {...}? Ale wtedy jest taki problem, bo nie mam dostępu do metody klasy np. mirek.pobierzMirko(); z którego korzysta mirek.mikroblog.atencja();
#javascript
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kondominium-rosyjsko-niemieckie

wtedy jest taki problem, bo nie mam dostępu do metody klasy np. mirek.pobierzMirko(); z którego korzysta mirek.mikroblog.atencja()

Śmierdzi to defektem inżynieryjnym typu "zazdrość o kod".

Co do rozwiązania, to dostęp zawsze masz, jak go sobie dasz. Jeśli mikroblog używa Mirka, możesz mikroblogowi przekazać referencję do Mirka jako argument konstruktora. Ale to jest JS, więc nawet nie musisz mieć konstruktora: możesz po prostu przypisać w konstruktorze Mirek w ten
  • Odpowiedz
#jquery #javascript #gif #programy

Jaki polecacie program do tworzenia GIF-ów z tego co się dzieje na ekranie?

Bo nagrywanie pulpitu jako film (np. za pomocą CamStudio czy tam jakimś Frapsem), potem wycinanie tego i konwertowanie na GIF trwa trochę długo (a i jakość pewnie nie będzie zbyt dobra).

Bo potrzebuję zrobić kilkanaście animacji w jQuery, ale potem chcę je mieć jako GIF (żeby wstawić
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mk321:
Prawdę mówiąc nie widzę innej metody.
Ale jakie wycinanie? Jak nagrywasz normalnym programem to powinno się dać zaznaczyć obszar do nagrywania. Tak jest w ocam na przykład.,
  • Odpowiedz
@serok: Właśnie dlatego chcę GIF, bo będę miał pewność, że zadziała na każdym komputerze (a wstawianie filmów, czy próba odpalenia przykładów z jQuery z pluginami na np. IE6 czy nie wiem czym może skończyć się niepowodzeniem).

OK, to spróbuję oCam.
  • Odpowiedz
jak w #expressjs wyciągnąć ipv4 klienta?

app.get('/api/getPosts', function(req, res) {
var data={};
data.reqip = req.ip;

bo tu reqip to ::ffff:192.168.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Stało się. Nadszedł dzień by powiedzieć dość. Pół życia przed kompem przesiedziane, a wiedzy i umiejętności żadnych. Od dłuższego czasu szykowałem się z zamiarem nauki programowania. I nie, nie dla zarobków czy czegoś w tym stylu (zresztą nie wiem czy typowy humanista w wieku 21 lat może w ogóle zmienić sposób myślenia na tyle by jego programowanie naprawdę było na poziomie), ot tak dla satysfakcji, porobienia jakiś prostych amatorskich projektów i dla
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@4rchibald:

1. Nie przywiązuj się do języka => wszystkie mają zady i walety.
2. J.w. do frameworka
3. Wiele problemów jest uniwersalne.
4. Zwróć uwagę na bezpieczeństwo aplikacji webowych (musisz rozumieć, wręcz samemu sobie zrobić i ciągle się dokształcać na temat sql–injection, html–injection, xss, session hijacking, itp.) – to jest na prawdę bardzo
  • Odpowiedz
kod nie działa na chrome, ale śmiga na ff.
Co przyczyną jest?

var obiekt_1 =
{
marka: "Fiat",
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, ktoś z Was zna framework do tworzenia okienek (modalnych, confirm, czy totalny custom) + podpiecia modeli do tego + angular.js?

Jakieś pomysły, korzystacie z czegoś takiego?

Zauwazylem, ze jest Webix oraz cos takiego jak OS.js.

Może
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach