Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@SiarkoWodor: Nie, bo wszyscy wiedzą, że to poroniony pomysł.
- 4
@SiarkoWodor:
Nie ma takiej (praktycznej( konstrukcji dla dowolnych wiązań leksykalnych, a.k.a. "zmiennych". I się nie zanosi, żeby były.
Są dynamiczne właściwości obiektów, tak jak napisał @rbielawski, ale zaczynasz je od statycznej nazwy obiektu (obj), więc samo wiązanie jest statyczne. O użyciu eval, wspomnianym przez @anonim1133 nawet nie ma co mówić, bo to już zupełnie wolna amerykanka, od której lepiej trzymać się z daleka (wolne, nieczytelne, podatne na błędy).
Można
Nie ma takiej (praktycznej( konstrukcji dla dowolnych wiązań leksykalnych, a.k.a. "zmiennych". I się nie zanosi, żeby były.
Są dynamiczne właściwości obiektów, tak jak napisał @rbielawski, ale zaczynasz je od statycznej nazwy obiektu (obj), więc samo wiązanie jest statyczne. O użyciu eval, wspomnianym przez @anonim1133 nawet nie ma co mówić, bo to już zupełnie wolna amerykanka, od której lepiej trzymać się z daleka (wolne, nieczytelne, podatne na błędy).
Można
- 1
Mirki, jako przyszły #technikinformatyk uczę się obecnie w szkole #javascript (teraz w nowej podstawie nie ma PSiO i Pascala/C++ tylko jest tworzenia aplikacji internetowych - teraz JS potem mamy mieć PHP i coś jeszcze). Niestety mam problem tkwiący w tym, że o ile ze składnią nie mam problemów, to ciężko mi z klepaniem kodu który by dane zadanie rozwiązał.
Na przykład na ostatniej lekcji było takie zadanie:
Utwórz
Na przykład na ostatniej lekcji było takie zadanie:
Utwórz
konto usunięte via Android
- 9
@TheLaw: czo? Serio masz z tym problem? Ja rozumiem że to podstawy, dopiero się uczysz itp., ale to jest naprawdę proste zadanie (chyba że czegoś nie rozumiem). Robisz pętlę iterującą po pierwszej połowie komórek i wpisujesz liczby, przy każdej iteracji robisz inkrementację. Potem identyczna pętla dla drugiej połowy tylko że zaczynasz wpisywanie od 100 i dekrementujesz. Rozwiązanie bardzo proste i brzydkie, ale nie ma sensu tego bardziej komplikować. Wypisać na
konto usunięte via Android
- 3
@Zarazeqq: jave w wersji script?
Mirki jeżeli ktoś zna jakiś dłuższy niż 20 linijek przykład właściwej praktyki przy implementacji serviców w angularze i odwoływania się do nich, niech podrzuci naprawdę będę wdzięczny.
Szukam i szukam i jedyne co znajduje to albo stare artykuły albo hinduskie tutoriale gdzie kod jest zaprzeczeniem jakiegokolwiek rozumu i godności człowieka. Pomóżcie mirkowi bo już mi ręce opadają. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#angularjs
#angular
#
Szukam i szukam i jedyne co znajduje to albo stare artykuły albo hinduskie tutoriale gdzie kod jest zaprzeczeniem jakiegokolwiek rozumu i godności człowieka. Pomóżcie mirkowi bo już mi ręce opadają. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#angularjs
#angular
#
@lerner: Jak chcesz to zrobić ładnie, to pierwsze primo:
- https://github.com/johnpapa/angular-styleguide#services - a najlepiej cały dokument przeczytać i to kilka razy
- http://weblog.west-wind.com/posts/2014/Oct/24/AngularJs-and-Promises-with-the-http-Service - tutaj masz ładny serwis i implementacja w kontrolerze (w składni 'controller as')
- https://github.com/johnpapa/angular-styleguide#services - a najlepiej cały dokument przeczytać i to kilka razy
- http://weblog.west-wind.com/posts/2014/Oct/24/AngularJs-and-Promises-with-the-http-Service - tutaj masz ładny serwis i implementacja w kontrolerze (w składni 'controller as')
Mirki jeżeli ktoś zna jakiś dłuższy niż 20 linijek przykład właściwej praktyki przy implementacji serviców
@lerner: Może tutaj jest problem, że szukasz usługi robiącej zbyt wiele. Możesz też zacząć szukać w innych językach/technologiach. Dobre praktyki są dobre w różnych językach.
- 1
Zrobiłem sobie pętlę, która po wpisaniu liczby małej a następnie dużej, uporządkowuje je rosnąco. Jak zrobić, gdybym wpisał najpierw dużą liczbę a potem mniejszą i żeby wyszły mi liczby w kolejności malejącej? Jak wpisać for(x;x>=y,x--) pod tym?
var x=prompt("Podaj liczbę początkową");
var y=prompt("Podaj liczbę końcową");
for (x;x<=y;x++)- 3
zauważyłem, że najnowszy Chrome na #android działa sobie w tle i pozwala na wysyłanie powiadomień ze stron bez konieczności robienia natywnych apek z pushem, zajebiście. Wątek na reddicie:
https://www.reddit.com/r/Android/comments/3k6nbc/notifications_from_chrome_for_android_and/
#webdev #programowanie #javascript
https://www.reddit.com/r/Android/comments/3k6nbc/notifications_from_chrome_for_android_and/
#webdev #programowanie #javascript
- 9
Ohayo!
Wrzuciłem aktualny kod źródłowy PlayGate na Githuba, co byście mogli robić code review i abym mógł dostawać feedback z postępów prac, jak i sugestie dotyczące jego przyszłości (。◕‿‿◕。)
https://github.com/PsichiX/PlayGate
#playgate #gamedev #programowanie #playcanvas #csharp #javascript #codereview #chwalesie
Wrzuciłem aktualny kod źródłowy PlayGate na Githuba, co byście mogli robić code review i abym mógł dostawać feedback z postępów prac, jak i sugestie dotyczące jego przyszłości (。◕‿‿◕。)
https://github.com/PsichiX/PlayGate
#playgate #gamedev #programowanie #playcanvas #csharp #javascript #codereview #chwalesie
źródło: comment_WnpnYrdIHQGrJueTWZedbG5Iv10VDfLz.jpg
Pobierz- 2
- 2
@PsichiX: Hejo, też chwilę przeglądałem kod i kontynuując wątek dodam parę rzeczy od siebie. No offense.
1. Nazewnictwo zmiennych - trzeba się na co zdecydować. Najlepiej jeśli nie używasz swojego stylu tylko potrafisz dostosować się do jakiejś normy. (ms_regexEscapes - to nie c++ :))
2. Brak jednolitej architektury. Widać, że pewne klasy powstawały spontanicznie i bez większego celu (TemplateFilesManager - zaglądam do środka i poza paroma metodami statycznymi nie widzę żadnego
1. Nazewnictwo zmiennych - trzeba się na co zdecydować. Najlepiej jeśli nie używasz swojego stylu tylko potrafisz dostosować się do jakiejś normy. (ms_regexEscapes - to nie c++ :))
2. Brak jednolitej architektury. Widać, że pewne klasy powstawały spontanicznie i bez większego celu (TemplateFilesManager - zaglądam do środka i poza paroma metodami statycznymi nie widzę żadnego
- 2
Chcę dać funkcję przypisywaną do
onload poza pętlę.let xhr = new XMLHttpRequest();
for(var i=0; i<tabDTD.length; i++){
if(ss.storage.retl10n[tabDTD[i]] === undefined) {
xhr.open("GET", tabDTD[i], false);Hej.
Bardzo dziwny pomysł, ale jeśli musisz to musisz sobie zachować zmienną w nowym kontekście tworząc środowisko.
// ...
for (var i = 0; i < tabDTD.length; i++) {
let item = tabDTD[i];
Bardzo dziwny pomysł, ale jeśli musisz to musisz sobie zachować zmienną w nowym kontekście tworząc środowisko.
// ...
for (var i = 0; i < tabDTD.length; i++) {
let item = tabDTD[i];
- 9
No elo mireczki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tydzień temu napisałem ten wpis
W związku z tym, że ustalony termin minął wrzucam link
Tydzień temu napisałem ten wpis
W związku z tym, że ustalony termin minął wrzucam link
- 4
Jeśli ktoś tworzy strony i potrzebuje dobrego validatora to polecam: http://formvalidation.io/
Cena śmiesznie mała za możliwości jakie są zawarte. Polecam serdecznie. Zakupiłem i nie żałuję.
#html #html5 #javascript #webmastering #php #polecam #oswiadczenie
Cena śmiesznie mała za możliwości jakie są zawarte. Polecam serdecznie. Zakupiłem i nie żałuję.
#html #html5 #javascript #webmastering #php #polecam #oswiadczenie
Wiecie może, czy istnieje jakiś sposób na usunięcie wszystkich pomocniczych okienek w google maps, tak, aby otrzymać czystą mapę? Osadzam ją na stronie przy pomocy 'a.
#webdev #webdesign #javascript #jquery
#webdev #webdesign #javascript #jquery
- 2
@wuoente: Rozwiązaniem jest google maps API + jquery.
https://www.google.com/intx/en_uk/work/mapsearth/products/mapsapi.html?utm_source=HouseAds&utm_medium=cpc&utm_campaign=2015-Geo-EMEA-LCS-GEO-MAB-DeveloperTargetedHouseAds&utm_content=Developers&gclid=Cj0KEQjwms-vBRDlsM7utpaJ47ABEiQAIpKjTLD7qgbL7FIsAU0AqISKNs-uVeLHtRITT_aMcsAPKmsaAsEc8P8HAQ
Elementów w nie zedytujesz, jeżeli są na innej domenie. Też to przerabiałem ;) .
https://www.google.com/intx/en_uk/work/mapsearth/products/mapsapi.html?utm_source=HouseAds&utm_medium=cpc&utm_campaign=2015-Geo-EMEA-LCS-GEO-MAB-DeveloperTargetedHouseAds&utm_content=Developers&gclid=Cj0KEQjwms-vBRDlsM7utpaJ47ABEiQAIpKjTLD7qgbL7FIsAU0AqISKNs-uVeLHtRITT_aMcsAPKmsaAsEc8P8HAQ
Elementów w nie zedytujesz, jeżeli są na innej domenie. Też to przerabiałem ;) .
- 0
#programowanie #angularjs #javascript #noobalert
Mam kod z pewną aplikacją w AngularJS, próbuję to jakoś ogarnąć, ale mam dosyć podstawowe pojęcie jak to działa.
Mam kontroler o nazwie "AdminCtrl":
Mam kod z pewną aplikacją w AngularJS, próbuję to jakoś ogarnąć, ale mam dosyć podstawowe pojęcie jak to działa.
Mam kontroler o nazwie "AdminCtrl":
angular.module('nodetestsApp')@Pietrek558: słowo klucz: dependency injection
- 1
@Pietrek558: są one pobierane z kontenera, domyślnie angular odpala te wszelkie controllery w kontenerze i wtedy te $scope, $http i tak dalej odwołują się do zmiennych z kontrolera, przy np minifikacji plików to te zmienne zostaną zastąpione krótkimi nazwami i dlatego korzysta się w 99,9% przypadków z tej drugiej opcji
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 4
@kary_koniu: polecam Visual Studio Code + Intellisense + TypeScript + DefinitelyTyped. Nie trzeba pisać w TS a robi dużą robotę.
- 3
@kary_koniu: To nie widziałeś jak wygląda literówka w szablonie c++, a undefined is not a function to taki null pointer exception. Czysty js to jeden z najłatwiejszych w debuggowaniu języków.
Zgłupiałem. Jak zadeklarować klasę, abym metody miał w innym obiekcie np.
czy obiekt mirkoblog wraz z metodami muszę zadeklarować w
#javascript
class Mirek{...};let mirek = new Mirek();let atencja = mirek.mikroblog.atencja();czy obiekt mirkoblog wraz z metodami muszę zadeklarować w
constructor() {...}? Ale wtedy jest taki problem, bo nie mam dostępu do metody klasy np. mirek.pobierzMirko(); z którego korzysta mirek.mikroblog.atencja();#javascript
- 3
@kondominium-rosyjsko-niemieckie: nie do końca rozumiem problem, może być też
class Mikroblog i potem w konstruktorze klasy Mirek this.mikroblog = new Mikroblog() (ew this.mikroblog = Mikroblog.getInstance() jeśli to miałby być singleton)- 1
@kondominium-rosyjsko-niemieckie
Śmierdzi to defektem inżynieryjnym typu "zazdrość o kod".
Co do rozwiązania, to dostęp zawsze masz, jak go sobie dasz. Jeśli mikroblog używa Mirka, możesz mikroblogowi przekazać referencję do Mirka jako argument konstruktora. Ale to jest JS, więc nawet nie musisz mieć konstruktora: możesz po prostu przypisać w konstruktorze Mirek w ten
wtedy jest taki problem, bo nie mam dostępu do metody klasy np. mirek.pobierzMirko(); z którego korzysta mirek.mikroblog.atencja()
Śmierdzi to defektem inżynieryjnym typu "zazdrość o kod".
Co do rozwiązania, to dostęp zawsze masz, jak go sobie dasz. Jeśli mikroblog używa Mirka, możesz mikroblogowi przekazać referencję do Mirka jako argument konstruktora. Ale to jest JS, więc nawet nie musisz mieć konstruktora: możesz po prostu przypisać w konstruktorze Mirek w ten
- 1
#jquery #javascript #gif #programy
Jaki polecacie program do tworzenia GIF-ów z tego co się dzieje na ekranie?
Bo nagrywanie pulpitu jako film (np. za pomocą CamStudio czy tam jakimś Frapsem), potem wycinanie tego i konwertowanie na GIF trwa trochę długo (a i jakość pewnie nie będzie zbyt dobra).
Bo potrzebuję zrobić kilkanaście animacji w jQuery, ale potem chcę je mieć jako GIF (żeby wstawić
Jaki polecacie program do tworzenia GIF-ów z tego co się dzieje na ekranie?
Bo nagrywanie pulpitu jako film (np. za pomocą CamStudio czy tam jakimś Frapsem), potem wycinanie tego i konwertowanie na GIF trwa trochę długo (a i jakość pewnie nie będzie zbyt dobra).
Bo potrzebuję zrobić kilkanaście animacji w jQuery, ale potem chcę je mieć jako GIF (żeby wstawić
@mk321:
Prawdę mówiąc nie widzę innej metody.
Ale jakie wycinanie? Jak nagrywasz normalnym programem to powinno się dać zaznaczyć obszar do nagrywania. Tak jest w ocam na przykład.,
Prawdę mówiąc nie widzę innej metody.
Ale jakie wycinanie? Jak nagrywasz normalnym programem to powinno się dać zaznaczyć obszar do nagrywania. Tak jest w ocam na przykład.,
- 0
@serok: Właśnie dlatego chcę GIF, bo będę miał pewność, że zadziała na każdym komputerze (a wstawianie filmów, czy próba odpalenia przykładów z jQuery z pluginami na np. IE6 czy nie wiem czym może skończyć się niepowodzeniem).
OK, to spróbuję oCam.
OK, to spróbuję oCam.
jak w #expressjs wyciągnąć ipv4 klienta?
bo tu reqip to ::ffff:192.168.
app.get('/api/getPosts', function(req, res) {
var data={};
data.reqip = req.ip;bo tu reqip to ::ffff:192.168.
- 24
Stało się. Nadszedł dzień by powiedzieć dość. Pół życia przed kompem przesiedziane, a wiedzy i umiejętności żadnych. Od dłuższego czasu szykowałem się z zamiarem nauki programowania. I nie, nie dla zarobków czy czegoś w tym stylu (zresztą nie wiem czy typowy humanista w wieku 21 lat może w ogóle zmienić sposób myślenia na tyle by jego programowanie naprawdę było na poziomie), ot tak dla satysfakcji, porobienia jakiś prostych amatorskich projektów i dla
- 3
@4rchibald: do phpa http://pl.phptherightway.com/
- 14
@4rchibald:
1. Nie przywiązuj się do języka => wszystkie mają zady i walety.
2. J.w. do frameworka
3. Wiele problemów jest uniwersalne.
4. Zwróć uwagę na bezpieczeństwo aplikacji webowych (musisz rozumieć, wręcz samemu sobie zrobić i ciągle się dokształcać na temat sql–injection, html–injection, xss, session hijacking, itp.) – to jest na prawdę bardzo
1. Nie przywiązuj się do języka => wszystkie mają zady i walety.
2. J.w. do frameworka
3. Wiele problemów jest uniwersalne.
4. Zwróć uwagę na bezpieczeństwo aplikacji webowych (musisz rozumieć, wręcz samemu sobie zrobić i ciągle się dokształcać na temat sql–injection, html–injection, xss, session hijacking, itp.) – to jest na prawdę bardzo
- 1
Kto mi powie jak dodać na koniec linii przejście do nowego wiersza?
Coś z /n zamiast "
"
#javascript #programowanie
Coś z /n zamiast "
"
#javascript #programowanie
- 1
@undream: \n
Komentarz usunięty przez autora
- 1
kod nie działa na chrome, ale śmiga na ff.
Co przyczyną jest?
Co przyczyną jest?
var obiekt_1 =
{
marka: "Fiat",Mirki, ktoś z Was zna framework do tworzenia okienek (modalnych, confirm, czy totalny custom) + podpiecia modeli do tego + angular.js?
Jakieś pomysły, korzystacie z czegoś takiego?
Zauwazylem, ze jest Webix oraz cos takiego jak OS.js.
Może
Jakieś pomysły, korzystacie z czegoś takiego?
Zauwazylem, ze jest Webix oraz cos takiego jak OS.js.
Może
Komentarz usunięty przez autora
- 1

























#programowanie #webdev
Pierwszy level jest bezpłatny. Jak będziesz miał czas i na inne kursy to warto wziąć subsktypcję.