Cześć mirki z #webdev
Napisałem niedawno #dodatek do wykopu. Jego działanie jest podobne do działania czarnej listy na wykopie ale jest (mam nadzieję) wygodniejsze w użytkowaniu. Dodaje ono małe menu na pasku nawigacji. Po najechaniu kursorem pod przyciskiem "Menu tagów" pojawia się lista. Na początku zawiera tylko pole do wprowadzania tekstu, po wpisaniu w nie tekstu: np polityka i kliknięciu spacji tag polityka pojawi się na liście. Kilkanie LPM
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć.
Chciałbym w HTML wyświetlić zmienne z JavaScript, które nie będą się zmieniać, do wykorzystania mam JQuery. Mógłbym to robić za pomocą JQuerowego .html lub zwykłego .innerHTML opierając się na ID elementów, ale nie o to mi chodzi.
Załóżmy, że mam takiego DIVa

To jest przykladowy tekst {{zmienna}} tutaj dalej tekst
I w dokumencie może ta zmienna wystąpić kilka razy. Jak mogę podmienić {{zmienna}} na daną zmienną w skrypcie JS w jak
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@booktoPL: Skoro jest taka cena to jakaś ilość osób to kupuje i musi się im opłacać, jest podaż jest popyt. Absolutnie nie mam pretensji do wydawców czy autorów, jedynie nie stać mnie na taką ilość kupowanych regularnie książek natomiast gdyby sytuacja się zmieniła i nie będzie to dla mnie jakimś większym wydatkiem to oczywiście, że tak - z miłą chęcią dam im zarobić. U mnie wybór to ściągnąć/nie czytać, a
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@le1t00: Można by określić jsem wysokość strony, dodać wysokość stopki i wszczyknąć stopkę z odpowiednio ustawionymi stylami. Coś takiego?
  • Odpowiedz
Chcę zaapendować (nie wiem czy dobrze piszę) kawałek kodu javascript, dosłownie dwie linijki i nie dam rady :/ Nie wiem dlaczego kod mi się nie pokazuje :/

`jQuery('
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mysql co jakiś czas zrywa mi połączenie z #nodejs i wyrzuca PROTOCOLCONNECTIONLOST.
Co muszę zrobić żeby obsłuzyć ten błąd bo to mi nie pomaga ;/

function handleDBConnections() {
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Taki #protip i #cebuladeals dla wszystkich Mirków i Mirabelek, którzy płacą za odnowienie domen .pl. Otóż jeśli płacicie ok. 120 zł brutto, to przepłacacie. Możecie zmienić rejestratora za darmo i przenieść się do takiego, który skasuje za to ok. 50 zł brutto. Od słowa do słowa okazało się, że nie wszyscy są świadomi możliwości przyoszczędzenia 70 cebulionów...
#webdev #hosting #php #javascript
alosha - Taki #protip i #cebuladeals dla wszystkich Mirków i Mirabelek, którzy płacą ...

źródło: comment_PmgDWc0WsQHG6peg4TS2sCfsEdM2NLWO.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@alosha: bardziej mi chodziło o to, że Twój wpis to raczej oczywistość dla każdego zajmującego się stronami dłużej, niż 2 tygodnie, oraz o milion niepotrzebnych tagów.
  • Odpowiedz
Mam funkcję która po kliknięciu w miniaturę zdjęcia podmienia obraz w głównym oknie, wygląda to tak:

function changeImage1(){
document.getElementById('toChange').src='images/img-l1.jpg';
}
function changeImage2(){
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pchelek: zapisuj sobie src 'dużego' zdjęcia jako data-attribute (googlaj) w htmlu przy miniaturce. Nadaj miniaturkom jedną klasę, np. .thumbnail i przy kliknięciu na .thumbnail pobieraj np atrybut data-src z tego elementu i podstawiaj jako src w dużym zdjęciu.
  • Odpowiedz
Mam taki kod:
``

Jak w javascript zwrócić element dla tego inputa ? Potrzebuje go, aby dostać się do pola "value" i potem poprzez js ustawić nową wartość.

Gdy w arg miałem id to robiłem tak i to działało:
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jurigag: @paki81: ok metoda paki81 działa, jednak jak ustawię nową wartość to nie widać jej bezpośrednio w przeglądarce tylko dopiero po ponownym odczycie value i wyświetleniu wartości w alert(pass.value);

Trzeba dodatkowo jakoś odświeżyć lub przemalować inputa ?
  • Odpowiedz
@paki81: @Jurigag: dziwna sprawa, bo dla checkboxa z kodu poniżej jest taka sama sytuacja-zmienia się wartość, ale już nie widać tej zmiany bezpośrednio w przeglądarce.

``

kod zmiany
  • Odpowiedz
@yourboss: Sam o Promise mialem pisać =] w pracy caly projekt który zostal napisany w jquery i calej masie ślicznych callbackow przepisalem na knockout i Promise. Komfort pracy poszybowal w górę.
  • Odpowiedz
Mirki jak mogę sprawdzić gdzie znajduje się skrypt który wysyła mi dany POST ?
Mam jakąś akcję pod span.button.
Kiedy klikam wywołuje mi się gdzieś funkcja która wysyła POST do /exampl/save
Za nic nie mogę dojść gdzie to jest. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#js #javascript #jquery #ajax #xhr #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#webdev
Mirki, walczę z tym już drugi dzień i kończą mi się pomysły.
Mam mapkę w SVG gdzie każdy element na hover ma wyświetlać diva który jest w pozycji blisko kursora.
Gdy kursor rusza się wolno jest okej. Natomiast gdy ruszam myszką szybciej leci to tragicznie, często wywołując zdarzenie dwa/trzy razy lub gubiąc wartości.
Gdy mam to na kliku, wszystko jest okej.

Próbowałem
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam prosty program z prompt i warunkiem if. Co zrobić, żeby po nie wpisaniu niczego i kliknięciu w OK, program się zapętlił i pytał dotąd aż wprowadzę dane?

if (x=prompt ("Podaj swój nick.")){
document.write ("Witaj " +x);
}

#javascript #programowanie
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lukasz1985m: Pętla użyta to już nie kompromis, wg. przedstawionych wymagań. Nawet przykład rekurencji który podałem jest swoistą pętlą. Także nie ma co się bawić tylko użyć do/while.
  • Odpowiedz
Siema Mirki i Mirabelki, doradźcie!

Lepiej wybrać projekt w #pracbaza który jest hardcorowym backendem w javie gdzie poznam technologie do spodu czy lepiej robić w aplikacji w której jest trochę backendu i frontendu jednoczesnie (java + js, webowe technologie)? Zastanawiam się co lepiej zaprocentuje na przyszłość.

#programowanie #java #javascript #webdev
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bimber31: Ja brałbym backend, jeśli będziesz miał możliwość zaczynać coś od zera, rozłożyć wszystko na czynniki pierwsze, to idealna opcja żeby się tego nauczyć, bo jak naku*wiasz z gotowców, to nie zawsze analizujesz cały kod, nie wnikasz dogłębnie, co i jak działa. Można pracować cały czas w nieświadomości, ale jak chcesz być dobry w tym co robisz to powinieneś wiedzieć dokładnie co robisz. To według mnie jest bardziej przyszłościowe i
  • Odpowiedz