#medycyna #lekarz #morfologia #krwiodawstwo #internet #interpretacja #badania #wykop Czy mógłby mi ktoś napisać co może mi dolegać? Jeśli ktokolwiek się choć troszkę zna… Z góry piszę że mój lekarz to dzban, i za każdym razem przepisuje mi tylko magnez. Zbędne kom. niepotrzebne ( ͡° ͜ʖ ͡°).
Saru1299 - #medycyna #lekarz #morfologia #krwiodawstwo #internet #interpretacja #bada...

źródło: comment_162005224321PceFYkgozPQYDlQv5aRb.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sanus7: hmmm a może pomyślałeś, że 6 lat studiów i wiele praktyk i staży po coś są potrzebnych? Podwyższone płytki krwi są mechanizmem kompensacyjnym organizmu na jakieś krwawienia (więcej płytek = łatwiej zatamować), a reszta pasuje pod niedokrwistość mikrocytarną (obniżone MCV, MCH i MCHC i podwyższone RDW-CV), która jest najczęściej wynikiem krwawień. Limfocyty, PCT i eozynofile nieznacznie ponad normą bez większego znaczenia diagnostycznego (może lekkie przeziębienie i alergia, a może
  • Odpowiedz
@Saru1299: nie napisałaś nigdzie swojego wieku, ale jeśli masz ok. 15 - 20 lat i jesteś szczupłą dziewczyną, to zaburzenia miesiączkowania są dosyć często spotykane. U większości osób przechodzi z wiekiem lub/oraz jeśli lekko przytyją, bo tkanka tłuszczowa to nie tylko zbędny balast, ale też produkuje hormony które pomagają uregulować cykl, a u bardzo otyłych osób sprzyjają rozwojowi nadciśnienia, miażdżycy, cukrzycy itd. W tej chwili nie wygląda na nic poważnego
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Obejrzałem sobie wczoraj El Topo. Bardzo mega dziwny film, ale pełen przekazu który wstrzeliwuje się w moje patrzenie na świat, czyli, że nie ma po co dążyć do doskonałości, skoro świat i tak będzie wobec tego obojętny. Nie zmienimy świata rewolucją, ale zawsze zostawimy po sobie jakiś ślad, więc lepiej mieć nadzieję w powolną ewolucję swiata na lepszy. Fajny film, ale nudny trochę, więc polecam, jak ktoś nie ma nic do roboty,
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@scriptkitty: Ja zawsze robię tak, że jak czegoś nie rozumiem, to zawieszam mysli na jakimś słowie klucz, czyli w tym wypadku na doskonałości. Potem już leci z górki, żeby dopasować każdą scenę w jakiś sposób do wybranego tematu :D
  • Odpowiedz
@Gumaa: Teraz już nie dodam ( ͡° ʖ̯ ͡°), a w komentarzu się nie liczy. Zbyt pochopnie oceniłeś. Abstrachując od luźnej interpretacji tego złoczyńcy to sam wiem jak odbierane są osoby martwe w środku. I zaskoczę Cię. Zupełnie nie jest tak, że napisałem tu coś oczywistego. Ci co najbardziej potrzebują obdarzenia uczuciem i są przez całe życie tego pozbawieni to najmniej na to wyglądają.
  • Odpowiedz
Śmiechy-chichy, ale pora chyba coś ustalić. Co autor miał na myśli poprzez osty cień mgły? Czym jest cień mgły? Jakieś intertekstualności? Czy to romantyzm? A może imię jego 44? Czy to nawiązanie do Don Kichota, bo walczy z czymś nierealnym? Czy można tutaj także wymienić bohaterów bez imion jak Zorro i Batman? Czy cień mgły to nawiązanie do jaskini Sokratesa i odbicie idei, które są tylko niedoskonałym odwzorowaniem, czegoś namacalnego, ale nieogarniętego
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wykopki,

Prowadzę gospodarstwo rolne i rozliczam VAT już 5 lat.
Ostatnio założyłem działalnosć pozarolniczą i w CEIDG przesło zarejestrowanie na ten sam NIP co wcześniej.
Zamierzam niedługo rozliczyć VAT z tej działalnosci i wystawiam FV zmieniając tylko nazwę a reszta danych identyczna.
Czy ktoś mi powie czy moze byc w przypadku takiego rozliczania problem?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tak naprawdę nie możesz sobie wpisywać co chcesz, jak jesteś zgłoszony w ceidg to wpisujesz to co tam podałeś.

O ile masz pole wystawca to możesz tam wpisać np. "naprawa samochodów ...." a pole sprzedawca powinno się pokrywać z ceidg.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programowanie #biznes #b2b #interpretacja #podatki

Programistyczne mirki, gdyby ktoś z was zastanawiał się czy można skorzystać z 5% podstawy opodatkowania dla programistów (IP Box) tak po prostu od ręki to w punkcie 75 na stronie 32 objaśnień podatkowych jest wyraźnie napisane, że można tak zrobić jedynie po zatwierdzeniu przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej indywidualnej interpretacji podatkowej: https://www.gov.pl/web/finanse/objasnienia-podatkowe-dot-preferencyjnego-opodatkowania-dochodow-wytwarzanych-przez-prawa-wlasnosci-intelektualnej-ip-box
W przeciwnym wypadku będzie miło
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#interpretacja #polskamuzyka
Czeslaw Spiewa - Maszynka Do Swierkania
Znalazłem ciekawą interpretację teledysku tej piosenki ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Niezmiernie symboliczny jest sam clip. Czesław odgrywa w nim rolę "Przewodnika Dusz" (grecki Psychopompos). Teatr, to na początku "Teatr Życia. Wchodzi do niego Czesław z tacą, jako "kelner", mający coś do oferowania, czyli ponowne "odrodzenie" ciała. Aktorzy, to ludzie "u schyłku życia", starzy, kalecy... Czesław jako
G.....a - #interpretacja #polskamuzyka 
Czeslaw Spiewa - Maszynka Do Swierkania
Zna...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ranger: ja zawsze myślałem ze chodzi o odniesienie do 12 prac Heraklesa dodatkowo Sienkiewicz pisał ten utwór po 11 latach pracy w klinice czyli w 12 roku pracy ale co autor miał na myśli nie wiem . To tylko moje wersja.
  • Odpowiedz
@Ranger: absolutnie nic konkretnego, to symbolika bogactwa którą masz dwa wersy później w zdaniu "kolejny piękny marmurowy pomnik koło domu stoi". Podmiot liryczny ma wszystko co chce łacznie z pieniedzmi i autorytetem i nieskończoną wolnością której jednak i tak nie odczuwa bo zadaje sobie ciągle podstawowe pytanie czemu on i co on tu robi a poza tym widzi że jego siła jest jałowa i "będzie nadal tak jak jest"
Ah
  • Odpowiedz
@Wygryw_z_wyboru: Wydaje mi się że cały środkowy fragment utworu może odnosić się zarówno do kobiety (partnerki) jak i do matki - podmiot liryczny jako dziecko był wierny matce i jej słuchał, w dorosłości ją oszukiwał, jego priorytetem stały się pieniądze. Teraz z perspektywy czasu widzi że zmarnował tylko czas, którego już nie odzyska (matka prawdopodobnie nie żyje). Część wersów odnosi się bezpośrednio do matki, część do partnerki, a część do
  • Odpowiedz