Wpis z mikrobloga

@Saru1299: Kiedys miałam tak jak Ty podwyższone limfocyty, eozynofile i płytki krwi, poszłam do hematolog i pani stwierdziła ze to prawdopodobnie astma/alergia co się później potwierdziło. Ale lekarzem nie jestem ;)
@Sanus7: hmmm a może pomyślałeś, że 6 lat studiów i wiele praktyk i staży po coś są potrzebnych? Podwyższone płytki krwi są mechanizmem kompensacyjnym organizmu na jakieś krwawienia (więcej płytek = łatwiej zatamować), a reszta pasuje pod niedokrwistość mikrocytarną (obniżone MCV, MCH i MCHC i podwyższone RDW-CV), która jest najczęściej wynikiem krwawień. Limfocyty, PCT i eozynofile nieznacznie ponad normą bez większego znaczenia diagnostycznego (może lekkie przeziębienie i alergia, a może norma,
@Saru1299: nie napisałaś nigdzie swojego wieku, ale jeśli masz ok. 15 - 20 lat i jesteś szczupłą dziewczyną, to zaburzenia miesiączkowania są dosyć często spotykane. U większości osób przechodzi z wiekiem lub/oraz jeśli lekko przytyją, bo tkanka tłuszczowa to nie tylko zbędny balast, ale też produkuje hormony które pomagają uregulować cykl, a u bardzo otyłych osób sprzyjają rozwojowi nadciśnienia, miażdżycy, cukrzycy itd. W tej chwili nie wygląda na nic poważnego i