Wpis z mikrobloga

Wykopki,

Prowadzę gospodarstwo rolne i rozliczam VAT już 5 lat.
Ostatnio założyłem działalnosć pozarolniczą i w CEIDG przesło zarejestrowanie na ten sam NIP co wcześniej.
Zamierzam niedługo rozliczyć VAT z tej działalnosci i wystawiam FV zmieniając tylko nazwę a reszta danych identyczna.
Czy ktoś mi powie czy moze byc w przypadku takiego rozliczania problem?

#podatki #urzadskarbowy #nip #dzialalnoscgospodarcza #interpretacja
  • 12
Miło słyszeć, pytanie czy gospodarstwo rolne również rozliczają VAT. Najgorsze że mam dwie księgowe od każdej działalności, musze to chyba ujednolicić.
@kuncfot: Co w przypadku jak jest oddzielnie?. FV nadal mam zmieniać nazwę jak wystawiam na Gospodarstwo Rolne a jak na działalność? Bo na razie mam jedną księgową od Rolnego i drugą od pozarolniczej, gdzie dostarczam FV w zależność na co wystawiam.
i z obu działalności idą jpk? Z której działalności idzie deklaracja vat-7?
Nie rozliczam rolnika, więc nie wiem jak to wygląda.
Nip masz jeden na całe życie, na ile byś działalności na siebie nie założył.
@kuncfot: ostatatnio w sumie z dwóch - jpk. Pozarolnicza dopiero w styczniu ruszyła z vat-7 gdzie nic w sumie nie rozliczałem, a dopiero w lutym ma obrót spory. A w przypadku standardu (nie rozpatrywania jako rolnik) dwóch działlnosc która prowadzi jedna osoba, jak to wygląda. I czy mam zrezygnować z jednej ksiegowej i przerzucić wszystko na jedno biuro?
tak naprawdę nie możesz sobie wpisywać co chcesz, jak jesteś zgłoszony w ceidg to wpisujesz to co tam podałeś.

O ile masz pole wystawca to możesz tam wpisać np. "naprawa samochodów ...." a pole sprzedawca powinno się pokrywać z ceidg.
@kuncfot: Oczywiście się pokrywa z tym co jest w CEIDG. Miałem na myśli w przyapdku zakupu na Gospodarstwo a na Firmę. Zmianie ulega tylko nazwa bo nip i adres jest identyczny.