Wpis z mikrobloga

Szczerze powiedziawszy byłem niemal pewien, że przy takiej inflacji jaką mamy sklepy powoli zaczną się wycofywać z oferowania rat 0% lub chociaż mocno je ograniczać. A tymczasem wczoraj kupione kolejne rzeczy na raty zero i to jeszcze z odroczeniem na pół roku i pierwszą ratą gratis. xD

Nie rozumiem tego, serio. Przecież kupowanie za gotówkę w takiej sytuacji całkowicie mija się z celem, a nie chce mi się wierzyć, że oni (sklepy) wyrównają sobie takiego mnie kilkoma innymi ludźmi, którzy do tych rat wezmą ubezpieczenie czy dodatkową gwarancję.

Niepojęte, ale cóż, dla mnie dobrze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#inflacja #gospodarka #zakupy #kredyt
  • 10
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Krupier: myślę, że sklep dostaje od razu całą kwotę od banku, a takie oferty wciąż są, żeby ludzie wciąż kupowali pomimo tego, że ich nie stać. Banki zarobią na tym, że część ludzi nie będzie stać na spłaty rat i popadną w długi już z większym oprocentowaniem
@Krupier: Gdzie i co kupowałeś? Też myślę kupić coś z RTV i chyba pierwszy raz na raty, chociaż mnie stać normalnie. Jeszcze widzę, że jedna miniratka gratis. To już ogólnie lepiej wychodzi.
@kfeed: @ProofOfConcept: ma sens co mówicie chopy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@arsze_nick: jakąś frytkownicę beztłuszczową z grillem, nie wiem, moja chciała. xD NINJA AG551EU

Ja od lat biorę 0% na co tylko się da pomimo tego, że mógłbym wyłożyć gotówkę, ale po co? Tym bardziej w dzisiejszych czasach gdzie hajs można wrzucić na 8%. Przeważnie z Euro lub ME biorę, MM rzadziej.

No, chyba że
@Krupier: No właśnie przy obecnej inflacji to takie raty to opłacalne. A nie wciskają dodatkowych ubezpieczeń do kredytu? I serio pół roku się nie płaci? xd To jak chce kupić lapka za 3tys, to te pieniądze w tym czasie sobie będą leżeć ładnie na koncie 8% xd
@arsze_nick:

No właśnie przy obecnej inflacji to takie raty to opłacalne. A nie wciskają dodatkowych ubezpieczeń do kredytu?


Stacjonarnie ponoć wciskają, ale nie trzeba nic brać. Ja kupuję tylko przez internet więc sam decyduję czy i jakie dodatkowe opcje chcę. No i najlepiej jeszcze przez jakiś cashback typu Goodie to jeszcze parę złotych zwrotu wpadnie.

I serio pół roku się nie płaci? xd To jak chce kupić lapka za 3tys, to
@Krupier: To elegancko zwrot na tych cashbackach jak goodie jest też za produkty kupione na raty? I długo taki wniosek rozpatrują przez neta? A ogólnie to sklepy promują takie raty, żeby właśnie kupowało się nawet mało potrzebne rzeczy. Teraz niby recesja, a jakoś się musi to kręcić.
@Krupier: Brałem kredyt 0% 2 tygodnie temu. W reklamie było, że mogę dostać do 6 miesięcy. Najdłuższy jaki mi zaproponowano to na 3 miesiące. Mogłem jeszcze wziąć kredyt na 3 lata, ale musiałbym oddać jakieś 180% pożyczki. XD