via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
pytanie #aliexpress #dhl #import #chinskacebulakupony

zamowilem kamere, ktora przyzszla dzisiaj i zostala odebrana przez ojca. po fakcie przyszedl sms z informacja o zaplacie cla itp 200 zl.
nie jestem biegly w temacie, ale w Kanadzie gdzie mieszkam w celu zwolnienia przesylki najpierw trzeba ja oplacic, chocby kurierowi przy dostawie, nigdy po. co myslicie ?

sms jewt legitny, bo przekierewuje na strone dhl do wlasciwego numeru
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@gruby007: kurier zapewne się pomylił i zapomniał pobrać lub pomyślał że płatność poszła przelewem, w SMS od DHL Express jest numer konta zazwyczaj, radzę zapłacić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Witajcie. Mam pytanie do znawców tematu, jak wygląda sprawa sprowadzania towaru z zagranicy. Przykładowo mam producenta z USA, dogaduję się z nim co, jak i po ile. Opłacam zamówienie. No ale co potem? Ktoś mógłby krótko wyjaśnić jak to wygląda? Muszę opłacić CŁO i podatek? Są jakieś dodatkowe koszta poza tym? Nigdy tego nie robiłem, a nie mam nikogo znajomego co by coś wiedział na ten temat.

#import #firma
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Reiden: chyba zależy od tego co dokładnie importujesz, z tego co kojarzę to do niektórych rzeczy trzeba mieć jeszcze jakieś zezwolenia itd. chyba że to coś standardowe, ale ogólnie tak cło i podatki, plus żeby cokolwiek importować musisz mieć EORI
  • Odpowiedz
@Reiden: Po opłaceniu zamówienia (pierwsze wyzwanie - jak tanio przelać pieniądze do US + mieć pewność, że się nie zostanie oszukanym) on Ci wysyła zamówienie (najprościej kurier - zwykły DHL) podając Twój adres w Polsce. Gdy przesyłka dotrze do PL, skontaktuje się kurier w celu przeprowadzenia procedury importu. Gdy jej dopełnisz - dostaniesz towar i dokument potwierdzający poprawny import, który przekażesz księgowej (będzie mogła to wrzucić w koszty, a Ty
  • Odpowiedz
Witam Mirków obeznanych z #import z #chiny

Mam pytanie, interesuje mnie jedroazowy zakup z Chin na serwisie alibaba 20 sztuk interkomów motocyklowych. Zakup na osobę prywatną.

Jak to jest z opłatami celnymi, jak to ogarnąć. Chińczyk chciałby wysłać do mnie to kurierem UPS. Czy jako nie prowadząc działalności gospodarczej mogę jednorazowo kupić tyle sztuk danej rzeczy?
Jakie muszę spełnić warunki, jak wygląda odprawa celna oraz jej koszty. Jak się ktoś orientuje
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Alf_Rudy: dalbym sobie spokoj, bo nie dzialaja normalnie. Pewnie w zaleznosci od miasta i regionu wyglada to inaczej. W mojej okolicy sa otwarte ale tylko i wylacznie z terminem, na ktory czekasz ok 3 dni.
  • Odpowiedz
  • 0
@epic_25: Słaba ta strona bo moge sprawdzić tylko postawowe informacje które widnieją i tak w ogłoszeniu typu wyposażenie itp a historia kilometrów, incydentów itp jest na szaro ze nie ma archiwum ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Pytanko dla osób importujących z Chin drogą kolejową. Jaki jest czas oczekiwania, jak odbywa się cały proces, ile taniej wychodzi niż samolotem, czy polecacie jakieś firmy?

#import #handel #chiny
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zna się ktoś na podatkach celno-importowych? Konkretnie interesuje mnie cło. Podpowie ktoś gdzie znajdę rzetelne dane na temat cła? Sprawdzalem tabele isztar, ale to jest czarna magia dla mnie

Konkretnie chodzi o cło na produkty z USA

#podatki otaguje #usa, bo może ktoś wysyła produkty do Polski i ma wiedzę #import
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witajcie, mam pytanie. Czy jeśli plik importu CSV do woocommerce zawiera tylko średniki to jest możliwość w jakiś sposób zrobić, żeby importer (cron job, skrypcik dodatkowy) ogarniał nowe wiersze? Aktualnie problem jest taki, ze w importerze ustawiam delimiter średnik, ale wszystko pokazuje w jednej linii, bo nie przechodzi mi do nowego wiersza ( w żadnym importerze tego pliku). Jakaś porada, rada? cokolwiek, płacę złotem jeśli ktoś też zna sie na takim temacie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach