Jak to jest z internetem w roamingu w UE? Telefon na kartę.
Z tego co słyszałem to pakiet internetu jest na rok. Jest jakiś operator który daje co miesiąc? Orange chyba tak robi przy abonamencie, na kartę też?

Co w przypadku jak będę skakał między sieciami? U każdego operatora będę startował z niewykorzystanym pakietem w roamingu? WTylu ich teraz jest, a oferty podobne.

Wykorzystałem pakiet na wakacjach, a pewnie pojadę raz czy dwa na
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie. Jak to w końcu jest z tym roamingiem w play? Posiadam ofertę Formuła Play na Kartę z pakietem Unlimited w którym mam nielimitowane wszystko do wszystkich oraz 6GB neta. Planuję wyjechać na jakiś czas za granicę (Malta) i w sumie wolałbym korzystać ze swojego numeru, ale czy to się opłaca - moja oferta tak samo obowiązuje poza granicami PL (poza netem) czy będę ponosił spore koszty? Czy nie lepiej kupić
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krry: w teorii okres 4msc jest brany pod uwagę przy wprowadzeniu ewentualnych ograniczeń w roamingu. Bp jak wiadomo nowe stawki to ukłon w stronę turystów itp a nie emigrantów zarobkowych.
W okresie 4msc w teorii ponad połowę powinieneś korzystać w sieci rodzimego operatora itp. Ale nie wiem jak to będzie wyglądać w praktyce, bo od 15.06 dopiero 3msc minęły...
  • Odpowiedz
@krry: long story short - opłaca się.

W momencie jeśli będziesz zostawał dłużej, a bedą mieli zacząć naliczać jakieś opłaty za korzystanie z usług, będziesz najpierw poinformowany SMSem coś na zasadzie że masz 14 dni na zmiane sposobu korzystania z usług.

Więc wtedy akurat byś musiał kupić numer zagranicznego operatora żeby nie mieć naliczanych opłat.
  • Odpowiedz
Poleci ktoś jakiegoś operatora na kartę? Jakieś rozmowy/sms'y + sensowne pakiety internetu. Ktoś coś? Ostatnio słyszałem, że jakiś operator niby wprowadził ofertę prepaidową, która "nie wygasa", że nie trzeba co miesiąc doładowywać regularnie, wie ktoś jaki to operator?

Bonus question: ile +/- trwa rejestracja prepaida i czy czasowo wychodzi na to samo w kiosku co u operatora w salonie? Chodzi mi oczywiście o cały proces (jakaś aktywacja karty? zależy mi na czasie).
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bonus question: ile +/- trwa rejestracja prepaida i czy czasowo wychodzi na to samo w kiosku co u operatora w salonie?


@asunez: Jeżeli nie am kolejek to kilka minut. Kiosk, salon, poczta - taki sam czas.
  • Odpowiedz
Mirki za ile mogę sprzedać Huawei P9 w idealnym stanie, kupiony rok temu i do dzisiaj siedzący w pudełku? Mam taki sam, dostałem drugi i nie znam się na cenach. Pewnie nie za dużo ale nawet 800 zł nie leży na ulicy.
#telefony #gsm #huawei
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema, czy wam tez kaze wpisywac jakies kody autoryzacyjne po wejsciu w muzyke?co z tym mozna zrobic .mam wersje SE #ios #apple #gsm
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#orange #gsm #telefony
Taka sytuacja. Posiadam oferte Orange Free na karte. 1 lipca aktywowalem usluge Konto Wazne Rok by przedluzyc waznosc konta glownego i pakietu internetowego. 14 wrzesnia skonczyl mi sie pakiet internetowy (wazny do 1 lipca 2018) i dostałem SMS informującego o tym, oraz, że moge korzystać do tego okresu z internetu za darmo z ograniczoną prędkością.
Wszystko OK, ale po 2 dniach dostaje SMS, że
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@matowoszary: Lejek obowiązuje od 18.07.2017 r. - z tego co piszesz, od 18.07 nie doładowałeś konta, więc lejek Ciebie nie dotyczy (nowy regulamin dotyczy tylko osób, które dokonały doładowania od chwili wejścia w życie regulaminu - innych dotyczy stary regulamin, który nie przewiduje lejka).
Tu będzie jeszcze problem z ważnością bonusu, bowiem nowy regulamin można traktować dwojako - są w nim podane określone ważności doładowań, więc lejek może być ważny
  • Odpowiedz
@Clear: no nie doładowałem, Zrobiłem to wczoraj z konieczności, bo telefon został bez łączności ze światem. Jednak ważność konta nadal jest do 1 lipca 2018. Tak czy inaczej reklamację raczej złożę. Gdybym wiedzial, ze beda pobierane oplaty doladowalbym od razu i nie tracil kasy z konta glownego.
  • Odpowiedz
Jaka sięć aktualnie najlepsza jeśli chodzi o zasięg, jakość i internet? Kończy mi się umowa w Play, nie zależy mi na kosztach - zależy mi na internecie w telefonie i zasięgu.

#telefony #android #gsm #ios

Która sieć?

  • Plus/Plush/A2Mobile 12.5% (4)
  • Play 43.8% (14)
  • Orange/NJU 25.0% (8)
  • T-Mobile 18.8% (6)

Oddanych głosów: 32

  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@murgal półtora roku temu przeszedłem z Orange do play, mimo że byłem bardzo zadowolony. Jak skończy się umowa, osobiście wracam do Orange. Nie miałem nigdy problemów z zasięgiem
  • Odpowiedz
Mirki z #telefony #smartfon #gsm, jakiś czas temu pisałem o przesiadce z #samsung S6 Edge na #motorola #lenovo Moto Z.
Pomyślałem, że może kogoś zainteresuje moja opinia, zatem parę słów na ten temat:
Moto deklasuje Samsunga pod prawie każdym względem, poza aparatem. Czysty Android śmiga jak Volvo po przeglądzie, nie muli, nie atakuje dziesiątkami preinstalowanych aplikacji. Fakt, brakuje mu
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jaki internet mobilny teraz najtaniej wychodzi? Wcześniej wziąłem w Play na rok 100gb i spokojnie starczyło, ale tej promocji już nie ma i nie wiem co wybrać. Wiem, że Play ma 25gb na rok za 50zł. Będzie coś taniej? Albo w podobnych pieniądzach, ale pakiet większy? #internetmobilny #gsm #play #orange #plus
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej Mirki!
Żona mi wierci dziurę w brzuchu o nowy telefon. Jedyne na czym jej zależy to dobry (relatywnie) aparat, reszta chyba w każdym modelu będzie wystarczająca.

Co możecie polecić? Byle by było to tańsze od iPhona, bo jak w podobnej cenie to wolę już kupić apla.

Dzięki!
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie odnośnie nowej oferty "Internet domowy" w T-mobile. Może ktoś używa tej oferty od dziś ? Zastanawia mnie jakie realne osiągi są oraz przede wszystkim prędkość wysyłu, jest mowa tylko o odbiorze a nie ma o upload ani słowa.
#telefony #gsm #tmobile #pytanie
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy mam problem i potrzebna pomoc, wczoraj mój telefon ASUS Zenfone 3 max leżąć przede mna zresetował się na moich oczach i włączając wrócił do wyboru ustawień fabrycznych (wybór języka itp) razem z tym przepadły wszystkie moje ważne pliki których nie zdążyłem zgrać... podróże, wyjazdy, imprezy ok 1,5k zdjęć wspaniałych wspomnień. Czy istnieje jakaś szansa na odzyskanie tego? Czy ktoś z Was jest w stanie mi pomóć?

#asus #telefony
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach