Mam pytanie. Jak to w końcu jest z tym roamingiem w play? Posiadam ofertę Formuła Play na Kartę z pakietem Unlimited w którym mam nielimitowane wszystko do wszystkich oraz 6GB neta. Planuję wyjechać na jakiś czas za granicę (Malta) i w sumie wolałbym korzystać ze swojego numeru, ale czy to się opłaca - moja oferta tak samo obowiązuje poza granicami PL (poza netem) czy będę ponosił spore koszty? Czy nie lepiej kupić
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 1
- 1
@krry: w teorii okres 4msc jest brany pod uwagę przy wprowadzeniu ewentualnych ograniczeń w roamingu. Bp jak wiadomo nowe stawki to ukłon w stronę turystów itp a nie emigrantów zarobkowych.
W okresie 4msc w teorii ponad połowę powinieneś korzystać w sieci rodzimego operatora itp. Ale nie wiem jak to będzie wyglądać w praktyce, bo od 15.06 dopiero 3msc minęły...
W okresie 4msc w teorii ponad połowę powinieneś korzystać w sieci rodzimego operatora itp. Ale nie wiem jak to będzie wyglądać w praktyce, bo od 15.06 dopiero 3msc minęły...
- 1
@krry: long story short - opłaca się.
W momencie jeśli będziesz zostawał dłużej, a bedą mieli zacząć naliczać jakieś opłaty za korzystanie z usług, będziesz najpierw poinformowany SMSem coś na zasadzie że masz 14 dni na zmiane sposobu korzystania z usług.
Więc wtedy akurat byś musiał kupić numer zagranicznego operatora żeby nie mieć naliczanych opłat.
W momencie jeśli będziesz zostawał dłużej, a bedą mieli zacząć naliczać jakieś opłaty za korzystanie z usług, będziesz najpierw poinformowany SMSem coś na zasadzie że masz 14 dni na zmiane sposobu korzystania z usług.
Więc wtedy akurat byś musiał kupić numer zagranicznego operatora żeby nie mieć naliczanych opłat.
- 1
- 2
Poleci ktoś jakiegoś operatora na kartę? Jakieś rozmowy/sms'y + sensowne pakiety internetu. Ktoś coś? Ostatnio słyszałem, że jakiś operator niby wprowadził ofertę prepaidową, która "nie wygasa", że nie trzeba co miesiąc doładowywać regularnie, wie ktoś jaki to operator?
Bonus question: ile +/- trwa rejestracja prepaida i czy czasowo wychodzi na to samo w kiosku co u operatora w salonie? Chodzi mi oczywiście o cały proces (jakaś aktywacja karty? zależy mi na czasie).
Bonus question: ile +/- trwa rejestracja prepaida i czy czasowo wychodzi na to samo w kiosku co u operatora w salonie? Chodzi mi oczywiście o cały proces (jakaś aktywacja karty? zależy mi na czasie).
konto usunięte via Android
- 3
Mirki, korzysta ktoś z was z Premium mobile? Oferta całkiem przyzwoita, 20gb za 29zl i umowa na miesiąc. Ciekaw jestem, czy nie ma żadnych problemów z zasięgiem, roamimgiem.
#telefony #gsm #pytanie #kiciochpyta
#telefony #gsm #pytanie #kiciochpyta
- 2
konto usunięte via iOS
- 1
@nu3ns: czasem się zdarza. Pewnie to zależy od nieudanych prób odblokowania srajfona przez Touch ID.
#orange #gsm #telefony
Taka sytuacja. Posiadam oferte Orange Free na karte. 1 lipca aktywowalem usluge Konto Wazne Rok by przedluzyc waznosc konta glownego i pakietu internetowego. 14 wrzesnia skonczyl mi sie pakiet internetowy (wazny do 1 lipca 2018) i dostałem SMS informującego o tym, oraz, że moge korzystać do tego okresu z internetu za darmo z ograniczoną prędkością.
Wszystko OK, ale po 2 dniach dostaje SMS, że
Taka sytuacja. Posiadam oferte Orange Free na karte. 1 lipca aktywowalem usluge Konto Wazne Rok by przedluzyc waznosc konta glownego i pakietu internetowego. 14 wrzesnia skonczyl mi sie pakiet internetowy (wazny do 1 lipca 2018) i dostałem SMS informującego o tym, oraz, że moge korzystać do tego okresu z internetu za darmo z ograniczoną prędkością.
Wszystko OK, ale po 2 dniach dostaje SMS, że
- 2
@matowoszary: Lejek obowiązuje od 18.07.2017 r. - z tego co piszesz, od 18.07 nie doładowałeś konta, więc lejek Ciebie nie dotyczy (nowy regulamin dotyczy tylko osób, które dokonały doładowania od chwili wejścia w życie regulaminu - innych dotyczy stary regulamin, który nie przewiduje lejka).
Tu będzie jeszcze problem z ważnością bonusu, bowiem nowy regulamin można traktować dwojako - są w nim podane określone ważności doładowań, więc lejek może być ważny
Tu będzie jeszcze problem z ważnością bonusu, bowiem nowy regulamin można traktować dwojako - są w nim podane określone ważności doładowań, więc lejek może być ważny
- 0
@Clear: no nie doładowałem, Zrobiłem to wczoraj z konieczności, bo telefon został bez łączności ze światem. Jednak ważność konta nadal jest do 1 lipca 2018. Tak czy inaczej reklamację raczej złożę. Gdybym wiedzial, ze beda pobierane oplaty doladowalbym od razu i nie tracil kasy z konta glownego.
- 1
Jak karta sim uzyskuje IP?
Czy przełożenie z jednego telefonu do drugiego IP zostanie zmienione? Czy da się zidentyfikować ze to ta sama karta sim?
#gsm #3g #4g #telefony #ip #siecikomputerowe #http #internet #internetmobilny
Czy przełożenie z jednego telefonu do drugiego IP zostanie zmienione? Czy da się zidentyfikować ze to ta sama karta sim?
#gsm #3g #4g #telefony #ip #siecikomputerowe #http #internet #internetmobilny
Która sieć?
- Plus/Plush/A2Mobile 12.5% (4)
- Play 43.8% (14)
- Orange/NJU 25.0% (8)
- T-Mobile 18.8% (6)
konto usunięte via Android
- 0
@export a2mobile za 19,90 masz wszystko bez limitu tyle że są lejki jak przekroczysz 5GB:
0-5 GB - brak ograniczeń;
5-10 GB - prędkość max. 3 Mb/s
0-5 GB - brak ograniczeń;
5-10 GB - prędkość max. 3 Mb/s
Mirki z #telefony #smartfon #gsm, jakiś czas temu pisałem o przesiadce z #samsung S6 Edge na #motorola #lenovo Moto Z.
Pomyślałem, że może kogoś zainteresuje moja opinia, zatem parę słów na ten temat:
Moto deklasuje Samsunga pod prawie każdym względem, poza aparatem. Czysty Android śmiga jak Volvo po przeglądzie, nie muli, nie atakuje dziesiątkami preinstalowanych aplikacji. Fakt, brakuje mu
Pomyślałem, że może kogoś zainteresuje moja opinia, zatem parę słów na ten temat:
Moto deklasuje Samsunga pod prawie każdym względem, poza aparatem. Czysty Android śmiga jak Volvo po przeglądzie, nie muli, nie atakuje dziesiątkami preinstalowanych aplikacji. Fakt, brakuje mu
Jaki internet mobilny teraz najtaniej wychodzi? Wcześniej wziąłem w Play na rok 100gb i spokojnie starczyło, ale tej promocji już nie ma i nie wiem co wybrać. Wiem, że Play ma 25gb na rok za 50zł. Będzie coś taniej? Albo w podobnych pieniądzach, ale pakiet większy? #internetmobilny #gsm #play #orange #plus
Mirki szukam do domu intetnetu LTE. Moze ktos z was robil jakies porownanie dostepnych opcji? Fajnie jak by byl nielimitowany lub minimum 50GB. Router juz mam. #internetmobilny #gsm #lte #pytanie
- 1
@WasylBazyl: nielimitowane w plusie XD
@piotr167: z "nielimitowanych" to tylko najdroższe oferty orange i t-mobile można ściągać setki GB, w play masz limity do 100 GB.
Warto sobie poczytać o darmowym internecie LTE z #redbullmobile ja z tego korzystam od 3 lat.
@piotr167: z "nielimitowanych" to tylko najdroższe oferty orange i t-mobile można ściągać setki GB, w play masz limity do 100 GB.
Warto sobie poczytać o darmowym internecie LTE z #redbullmobile ja z tego korzystam od 3 lat.
@piotr167: Sprawdź Internet LTE w Plusie, gdzie za 49,99 zł otrzymasz:
- 50 GB,
- 3 miesiące abonamentu gratis,
- LTE bez limitu danych, co oznacza, że nawet po przekroczeniu podstawowego pakietu, nadal możesz korzystać z Internetu bez ograniczenia prędkości, jeśli jesteś w zasięgu technologii LTE.
Zerknij tutaj: https://www.plus.pl/internet-lte-bez-urzadzenia#
- 50 GB,
- 3 miesiące abonamentu gratis,
- LTE bez limitu danych, co oznacza, że nawet po przekroczeniu podstawowego pakietu, nadal możesz korzystać z Internetu bez ograniczenia prędkości, jeśli jesteś w zasięgu technologii LTE.
Zerknij tutaj: https://www.plus.pl/internet-lte-bez-urzadzenia#
- 1
Hej Mirki!
Żona mi wierci dziurę w brzuchu o nowy telefon. Jedyne na czym jej zależy to dobry (relatywnie) aparat, reszta chyba w każdym modelu będzie wystarczająca.
Co możecie polecić? Byle by było to tańsze od iPhona, bo jak w podobnej cenie to wolę już kupić apla.
Dzięki!
Żona mi wierci dziurę w brzuchu o nowy telefon. Jedyne na czym jej zależy to dobry (relatywnie) aparat, reszta chyba w każdym modelu będzie wystarczająca.
Co możecie polecić? Byle by było to tańsze od iPhona, bo jak w podobnej cenie to wolę już kupić apla.
Dzięki!
@giker lg g6? Xperia xa1?
@tadocrostu: mam nadzieję
@tadocrostu: smsapi
- 1
Mirasy mam problem i potrzebna pomoc, wczoraj mój telefon ASUS Zenfone 3 max leżąć przede mna zresetował się na moich oczach i włączając wrócił do wyboru ustawień fabrycznych (wybór języka itp) razem z tym przepadły wszystkie moje ważne pliki których nie zdążyłem zgrać... podróże, wyjazdy, imprezy ok 1,5k zdjęć wspaniałych wspomnień. Czy istnieje jakaś szansa na odzyskanie tego? Czy ktoś z Was jest w stanie mi pomóć?
#asus #telefony
#asus #telefony
#gsm #telekomunikacja #operatorzykomorkowi jest w Polsce jakiś operator godny polecenia z ofertą No limit? Obecnie mam play jeszcze przez 3 miesiące i rozglądam się za alternatywami. Z Plusem miałem złe przeżycia, byłem ich abonentem 8 lat i podziękuje.
@devcio1992: warto. Abonament to finansowy rak.
Ogólnie, to sprawa wygląda tak:
Pick one.
Orange
Dobry operator
Pick one.






























Z tego co słyszałem to pakiet internetu jest na rok. Jest jakiś operator który daje co miesiąc? Orange chyba tak robi przy abonamencie, na kartę też?
Co w przypadku jak będę skakał między sieciami? U każdego operatora będę startował z niewykorzystanym pakietem w roamingu? WTylu ich teraz jest, a oferty podobne.
Wykorzystałem pakiet na wakacjach, a pewnie pojadę raz czy dwa na
Byłem w dwóch punktach, w obu nie ma kart aby się przenieść.
A nie widzę opcji kuriera na stronie