Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Helou, małe pytanko dla ekspertów z topologii / hard surfaces / subD. Modeluję sobie prostą oponkę, ale jak zwykle mam problemy w logicznym rozłożeniu quadów. Pozostaje mi trójkąt, jak można się go pozbyć? W sumie trójkąty w pewnych sytuacjach nie są problemem (co widać na środkowym obrazku). Ale tak dla wprawy, zawsze można się ich pozbyć ;)

Jeszcze jedno, może jakiś tag dla takich pytań dotyczących topologii? Proponuję #subd lub
matt881 - Helou, małe pytanko dla ekspertów z topologii / hard surfaces / subD. Model...

źródło: comment_tgB1fS2IOaQAlA9YOjj5ajBsF6tP0ppT.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gorion103: Te dwa elementy wystające z bieżnika będą się powtarzały, następnie Bend i mamy koło. Tzn. mogę spokojnie zostawić trójkąt, ale pytam się, czy można taką sytuację załatwić w inny sposób. Ogólnie nie widzę innego rozplanowania loopów, muszę tak zostawić, bo gdybym chciał dodać kolejne loopy w dolnej części, to znowu musiałbym zmniejszyć ilość na dole... może najlepiej zrzut ekranu to zobrazuje :)
matt881 - @Gorion103: Te dwa elementy wystające z bieżnika będą się powtarzały, nastę...

źródło: comment_vMWmHQe9jLF0f8dxIOrkOd5ZH68psn1I.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@osael: Shaderki podglądałem i robiłem render w ramach testu sIBL. I tak oglądałem sobie lekcje rysunku na drugim ekranie, to co maszyna ma tak stać bezczynnie. 35 minut tylko się renderowało, a kompozytor już był ustawiony. :)
  • Odpowiedz
Odkopałem w sieci kolejną paczkę HDR-ek do oświetlenia sceny. Niektórzy może już to mają, ale jednak nie wszyscy jeszcze wiedzą, że czasem HDR-ek trzeba szukać pod hasłem IBL - Image Based Lighting. Tak też jest w tym przypadku.

Smart IBL od HDRLabs

Pod linkiem znajdziemy 56 obrazów HDR wysokiej rozdzielczosci oraz kilka tekstur do użycia przy oświetlaniu modelami. Mam nadzieję, że się Wam przyda.
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Cześć mirasy, ktoś z was może ma jakieś doświadczenie z realflowem? Szukam sposobów na ogarnianie odpryskujących/wybuchających cząsteczek - narazie zwiększenie substepów, nierówne (np. 99 zamiast 100) wartości i negatywny surface tension (akurat to do gęstych płynów) mi pomagają, ale jak tylko chcę coś zmienić np. resolution problemów wychodzi coraz i coraz więcej. Jakieś banalne rady czego unikać?

#3dsmax #grafika3d #realflow #januszeblendera #cgi
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@osael: to nie działało. Ale już sobie poradziłem, wystarczył mały programik "BES", który niby działa tylko pod xp ale na w7 też śmiga i jak na razie nic się nie posypało.
  • Odpowiedz
Powiedzcie mi mirki, czy tylko mi się wydaje że Maya 3d interfejs ma strasznie nie intuicyjny? Jestem w trakcie przesiadki z blendera wymuszonej przez #studbaza. To co w blenderze można zrobić jednym kliknięciem w maya 3d zajmuje całą wieczność. Jednak przyznam, że różnica w nakładzie pracy przy renderowaniu jest znacznie mniejsza(na plus dla Maya 3d).

Macie może jakieś tutoriale, dla użytkowników blendera, którzy przesiadają się na maye?

#januszeblendera
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Darmowe HDRki w wysokiej rozdzielczości od HDRI-Hub Nie ma tego dużo, co prawda - ale jest bardzo przydatne.

Tutaj jeszcze 3 paczuszki studyjnego oświetlenia, również HDRi

Paczka nr 1

Paczka
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Witajcie Przyjaciele!

Potrzebuje kompa... czyli waszej pomocy bo kompletnie się na tym nie znam...

Pracuje głównie w grafice 2d (cały pakiet Adobe) no i zaczynam przygodę z grafiką 3d.

Do
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach