Wpis z mikrobloga

Mirki, pomożecie złożyć kompa? Zabieram się do kupna stacji, która ma służyć głównie do grafiki 3d (modelowanie, teksturowanie, rendering) i programów bim, ew. czasami jakaś giera. Budżet jaki posiadam to okolice 4500zł. Poniżej na zdjęciu to zestaw jaki sam złożyłem, z tym, że chłodzenie procesora zmienię na Noctua NH-D15, procesor chciałbym podkręcić do 4,5-4,6GHz na stałe. No i nie wiem co z płytą główną, z nią niestety mam największy problem... Może coś polecicie w okolicach 450zł?

#skladaniekompow #komputery #grafika3d #zestawkomputerowy
majeranek - Mirki, pomożecie złożyć kompa? Zabieram się do kupna stacji, która ma słu...

źródło: comment_g5rebp7MQIHdTOpQCIXSZY7TIXg9AOZ8.jpg

Pobierz
  • 10
@majeranek: Nie wiem czy chłodzenie nie za drogie, ja mam wsadzone Zalman CNPS10X PERFORMA(koszt trochę ponad 100zł) i ze słabszego procesora (3770k) mam na stałe wykręcone mnożnikiem na 4,5GHz i sobie całkowicie radzi :)

Tak jak wyżej mam pamięci 1600, raczej takie wystarczają :)
@Shashek Ram faktycznie będzie lepiej kupić 1600mhz ale cl8, co do chłodzenia to też się zastanawiam jeszcze, najbardziej mnie ta płyta główna boli, bo kompletnie nie wiem czego się trzymac
@majeranek: Musisz znaleźć płytę z "Z", nie bierz żadnych "h" bo tylko na "z" można podkręcać proca.

Polecam Ci poszukać w różnych sklepach co gdzie najtanie, sporo można oszczędzić (wliczając nawet więcej kosztów dostaw) ... a jeżeli uzbierasz chociaż parę elementów w morelach to tam można wykorzystać kod na darmowe złożenie. Polecam CI też rozejrzeć się za dodatkowymi wentylatorami, bo w zestawie z obudową pewnie jest jeden albo wcale (ja biorę