Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 2
Zamówiłem sobie paczkę z allegro - ot, zwykła sprawa - alternator po regeneracji do C4 bo się spalił, stopił, zjarał - no 420 u wątpliwego elektromechanika - bo byłem tam pierwszy raz. Wszystko pięknie, przesyłka za pobraniem, zapłacę kilka groszy więcej i zdam stary alternator w paczce zwrotnej dla sprzedającego (temat ogarnięty, czwartek +/- 14:00 ). No i mowie - pewnie wyjdzie to dojedzie do Krakowa na piątek, w sobotę zamontuje, sprawdzę
źródło: comment_HBl1TRFce5peuPmhP6pttJtbkmnbfjG4.jpg
Pobierz@sorasill: no bo kurier ci będzie wiózł osobiście XD w sortowni jest
@sorasill: a teraz powiem ci jak to wygląda, bo widzę kolejnego nieświadomego jak wygląda transport przesyłek w PL.
1. nadanie paczki w Kłodzku
2. miejscowy kurier odbiera
3. paczka trafia do regionalnego magazynu w Bielawie
4. przeładunek na TIRa i jazda do krajowej sortowni w Strykowie (większość jak nie wszystkie firmy kurierskie mają tam swoją główną sortownię)
5. no i tu chyba poszedł fakap, bo paczka pewnie trafiła przez przypadek do złego kontenera, albo zły
1. nadanie paczki w Kłodzku
2. miejscowy kurier odbiera
3. paczka trafia do regionalnego magazynu w Bielawie
4. przeładunek na TIRa i jazda do krajowej sortowni w Strykowie (większość jak nie wszystkie firmy kurierskie mają tam swoją główną sortownię)
5. no i tu chyba poszedł fakap, bo paczka pewnie trafiła przez przypadek do złego kontenera, albo zły
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@OrzechowyDzem: Kurier nie ma obowiązku dzwonić do odbiorcy przed próbą doręczenia przesyłki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
@NaChMiNick: rzadko korzystam z kurierów, bo wygodniejsze są paczkomaty. Tutaj niestety nie było innej opcji i tylko się człowiek w-----a, bo siedzę pod wskazanym adresem od 7...
- 0
#banggood #priorityline #gls #edm
Czy ktos sie spotkal z taka sytuacja ? Da sie cos jeszcze zrobic, dzwonic do Belgii ?
Czy ktos sie spotkal z taka sytuacja ? Da sie cos jeszcze zrobic, dzwonic do Belgii ?
źródło: comment_yRahnVQ5UcAjxXHOJo6m0lDZQuVz8rNx.jpg
Pobierz- 0
@Drejku: no bylo tak ze wyslali resenda, ale nie rozumiem dlaczego tej nowo wyslanej paczki nie cofneli tylko ta ktora mialem juz prawie pod nosem, z reszta pisalem do banggood a oni niby nic nie wiedza ale pewnie sciemniaja i wez tu czekaj kolejne tygodnie .....
- 0
@Drejku: nie wie czy bede sie smial czy plakal jak paczka wroci do Belgii i od razu ruszy ta resend po prostu logistyka XXI wiek
@andromenda: u mnie to wygladalo tak. 19.07 oplacilem przesylke na mailboxde:
generated on: 19. 7. 2019 Time: 21:35
Pozniej na stronie GLSu::
24.07.2019 12:31 Paczka doreczona Polska Wroclaw
24.07.2019 07:47 Paczka w doreczeniu
generated on: 19. 7. 2019 Time: 21:35
Pozniej na stronie GLSu::
24.07.2019 12:31 Paczka doreczona Polska Wroclaw
24.07.2019 07:47 Paczka w doreczeniu
- 1
@FinestEDM: dotarło w końcu ale nie pamiętam jaki poślizg
@pociong: to zależy, z reguły pewnie do ok. 18-tej, aczkolwiek 3-4 lata temu najpóźniej kurier wbił do mnie przed 23, bo miał awarię auta (oczywiście wcześniej pytając czy pasi dostarczenie o tej porze)
@pociong: czasami potrafią przechomikować paczkę na drugi dzień, albo jak maja ciebie np. po drodze do domu to w ostatnim kursie ci przywiozą,
- 4
@withoutSmallGarden: W wypadku dpd i gls to rzekłbym standard, a nie kryzys. Jeszcze do tego grona doliczyłbym kurierów Inpost (nie paczkomaty, bo te jako tako działają).
@withoutSmallGarden: Jedyni kurierzy jacy w moim wypadku nigdy nie zaliczyli wtopy to UPS i Fedex - ale to droższe firmy. No i paczkomaty inpost - ale być może dlatego, że w wypadku paczkomatu ciężej jest coś z----ć w dostawie.
W związku z ta akcja z #gls przypomniała mi się akcja w #xkom. Zamówiłem telefon z odbiorem w sklepie. Nie zapłaciłem, przyjechałem i powiedziałem ze chce sprawdzić sprzęt. Koleś, ze najpierw muszę zapłacić i wtedy moge bo inaczej jak otworzy i odmowie to tego nie sprzedadzą. Czy tak się robi? W sumie jak kupię, otworze przy nim to okaże się ze zepsute i muszę bawic się w
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 63
Tak wygląda moja paczka z zooplusa, nie pierwszy raz zresztą. Tym razem jednak dostałem ją po ponad tygodniu od zamówienia (11 sierpnia).
Czemu o tym piszę? Bo kurier to GLS. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Po dzisiejszych gorących w ogóle mnie to nie dziwi.
#kurierzy #gls #logistyka #transport #bekaztransa #zooplus #heheszki #pdk
Czemu o tym piszę? Bo kurier to GLS. ( ͡º ͜ʖ͡º)
Po dzisiejszych gorących w ogóle mnie to nie dziwi.
#kurierzy #gls #logistyka #transport #bekaztransa #zooplus #heheszki #pdk
źródło: comment_qWcvuCPE8Jbrl3WsbeFisUnvGWkLNOLp.jpg
Pobierz- 13
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@lesny-demon: ja z reguły z zooplusa mam eleganckie, niepogięte paczki. Nie pamiętam z jakiej firmy, ale pewnie oddział każdej jest inny. Wg mnie nadaje się to na inbę
2263
Tak kurierzy GLS traktują paczki klientów

Jeden z pracowników się spóźnia, więc koledzy postanowili mu zrobić psikus. Jak otworzy drzwi wszystko się wysypie. Łącznie z "Ostrożnie szkło" na samym szczycie piramidy.
z- 291
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Mam takie pytanie dotyczące GLS'u. Jedzie do mnie paczka ale problem jest taki, że nie było żadnej aktualizacji od 26 godzin,. Mam informacje na trackerze, że paczka "wyjechala z filii GLS Niemcy Neuenstein". Filia ta znajduje się 400km od miejsca mojego zamieszkania. Minęło już 26 godzin i dalej nic. Czy to jakiś leniwy pracownik nie zeskanował paczki czy po prostu nie pracują ze względu na upału w Niemczech / Belgii ?
#
#
12
Kurier wyrzuca butelki przez okno
w ostatni piątek 19 lipca o godz 17:15 (na filmie jest zła godzina) zarejestrowałem taki obrazek na obwodnicy. Z samochodu firmy kurierskiej GLS nr rej GKA 18801 poleciały butelki na pobocze. Jak zrównaliśmy się z szoferką auta okazało się, że to dziecko wyrzucało te butelki a tatuś...
z- 0
- #
- #
- 0
@futhorc: Jest możliwość zamówienia paczki do tzw. parcel shop ale nie wiem jak to wygląda przy wysyłce przez prywatna osobę. Zamawiam często z jednego sklepu, towar przyjeżdża przeważnie z DPD ale czasami muszę odebrać w domu, bo nie mam możliwości wysłania do punktu odbioru. Kiedyś myslalem, że to zależy od wielkości paczki ale to nie to. Możesz zawsze wysłać jakiemuś mireczkowi do Belgii. Jest nas tu kilku.
@futhorc: wpisałem dla przykładu Antwerpen i działa
źródło: comment_ROBXE8lSS26PLX6yt9Pcq7FUIDx9r3ba.jpg
Pobierz@KenAdamsBong nie wiem, jak to w gls wygląda, ale w niektórych firmach dane klepią Hindusi i śmieszne rzeczy czasem wychodzą xD
@KenAdamsBong nadawca paczki
#dhl #gls #kurierzy #allegro
Słuchajcie mam problem - zamawiam z Allegro paczki dla mojej mamy - starsza osoba bez samochodu. Przez lata nie było problemu, a nagle zaczęła się plaga "parcel shopów" często położonych 2-3 przystanki autobusowe od mamy (w zupełnie innym mieście niż ja mieszkam).
Czy jest jakaś metoda przy zakupach na Allegro aby uzyskać pewność dostawy do domu (mama zawsze jest w
Słuchajcie mam problem - zamawiam z Allegro paczki dla mojej mamy - starsza osoba bez samochodu. Przez lata nie było problemu, a nagle zaczęła się plaga "parcel shopów" często położonych 2-3 przystanki autobusowe od mamy (w zupełnie innym mieście niż ja mieszkam).
Czy jest jakaś metoda przy zakupach na Allegro aby uzyskać pewność dostawy do domu (mama zawsze jest w
@michalexpromo: w dpd nie ma tej pułapki. Do tego dostajesz maila i sam wybierasz dzien dostawy.
@michalexpromo: cały problem polega na tym, że kupując kurierem teoretycznie powinna być dostarczona do domu, jednak cześć dostawców udaje, że to się nie udało lub od razu daje do miejsca odbioru licząc na to, że większość się nie upomni i pójdzie odebrać.
- 1
Co tu się podziało. Chińczyk nie podał adresu na paczce co spowodowało nieudane doręczenie w piątek. Wczoraj wykonałem telefon na infolinię i podałem prawidłowy adres. Dzisiaj paczka wraca do nadawcy.
Na infolinii dowiedziałem się że adres został zmieniony ale paczka i tak wróci do nadawcy i co nam pan zrobisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
GLS ignoruje własny regulamin brakiem drugiej próby doręczenia i zignorowaniem terminu min. 10 dni
Na infolinii dowiedziałem się że adres został zmieniony ale paczka i tak wróci do nadawcy i co nam pan zrobisz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
GLS ignoruje własny regulamin brakiem drugiej próby doręczenia i zignorowaniem terminu min. 10 dni
źródło: comment_S0XsoR4D9nboMWiJUyV4PGG5b5evbKMz.jpg
Pobierz@Erehr GLS to jakaś kompletna porażka. Jeszcze nigdy nie odebrałem od nich przesyłki, bo kurier usilnie twierdzi, że nigdy nie ma mnie w domu. Za każdym razem trzeba szturmować lokalny punkt odbioru paczek. ( ͡° ʖ̯ ͡°)





















#gls #kurier #kurierzy