Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@futhorc: zamawiając przez internet jest czasem opcja wysyłki do urzędu pocztowego Bpost. Wtedy idę na pocztę i sobie odbieram, tylko nie wiem, jak to działa kiedy wysyłasz sam do siebie. Możesz chyba zaadresować na siebie i dać adres placówki pocztowej, gdzie chcesz to odebrać. Paczkomaty też istnieją, choć nie ma ich tyle, co w Polsce.
@futhorc: Jest możliwość zamówienia paczki do tzw. parcel shop ale nie wiem jak to wygląda przy wysyłce przez prywatna osobę. Zamawiam często z jednego sklepu, towar przyjeżdża przeważnie z DPD ale czasami muszę odebrać w domu, bo nie mam możliwości wysłania do punktu odbioru. Kiedyś myslalem, że to zależy od wielkości paczki ale to nie to. Możesz zawsze wysłać jakiemuś mireczkowi do Belgii. Jest nas tu kilku.
@futhorc wyślij w dzień wyjazdu/lotu busem, takim co wozi ludzi z pl. Za 20-40 euro (zależy od ilości i wielkości) dowiozą Ci pod adres. Ja zawsze tak robiłem, żeby nie płacić milionów za bagaż w samolocie ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Raczej lokalnie, bo każde województwo, czy nawet większe miasto ma swoje firmy. Zważ i zmierz bagaż i zadzwoń do 5-10 firm zapytać o cenę. Najlepiej jeśli jesteś elastyczny, czyli kilka dni nie robi Ci różnicy, bo jeśli będą musieli jechać specjalnie tylko z twoim bagażem to więcej zapłacisz, a jak będzie mniej więcej na trasie gdzie i tak muszą z kimś jechać to jest taniej :)
@futhorc no zrób jak uważasz, oby się udało :). Z drugiej strony jak twój znajomy nie ma czasu i nie ma go w domu, to wyślij do niego i zostawią coś a'la awizo. Wtedy masz tydzień na odbiór z centrali/parcel shopu