Właśnie sprawdzalem i wychodzi na to że #23andme nie wysyła do polski Health+Ancestry.
Jedynie Ancestry
Zawsze tak było? Health tylko dania, Szwecja, Finlandia i jeszcze jakieś 2...
Próbowałem opłacić paypalem ale zwracali kasę i był komunikat o tym że zły kraj, a przez ich checkout nie da się polski wybrać z listy krajów:<
Głównie mi na tym health zależało bo ancestry to prawie każdy robi
#genetyka #myheritage
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@lronman: Niestety nie wiem. Wiem, że jak masz w rodzinie osobę obciążoną genetycznie to za darmo, a jak jesteś gościem z ulicy i chcesz takie badanie to nie wiem jaki koszt.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@zxc21: już w starożytności były znane przypadki, że jakieś geny się gdzieś tam za podziały i rodziły się z tego dziwne stworzenia np. Minotaury albo Centaury. Pewnie ktoś z rodziny musiał puścić się koniem albo dziadek ruchał krowy. Ale to jest właśnie cud życia.
  • Odpowiedz
@MoroMoro: @danielemilka: @Wiktor1975: byłem na poczcie. Pani pokiwała na początku przecząco głową, ale poprosiłem, żeby się upewniła, bo na wykop pe el mówili, że powinno pójść. Pani kierowniczka poczty pouczyła pracownicę, że oczywiście, może to iść za darmo. Dopłaciłem tylko dwie dyszki za śledzenie.
  • Odpowiedz
Czy robił sobie ktoś ostatnio sekwencjonowanie całego genomu(WGS) / testy DNA?

Próbuje rozeznać temat i interesuje mnie:
1. Gdzie najlepiej zrobić takie badania z perspektywy osoby mieszkającej w Polsce?
2. Jakie formaty plików najlepiej mieć po takim badaniu, żeby móc potem je analizować?
3. Jakie strony oprócz Promethease dostarczają najlepszą analizę?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@youngmlody3456 Oczywiście oznaczanie konkretnych genów ma sens np. w przypadku rodzinnych obciążeń lub ich podejrzenia - jeśli może to wpłynąć na naszą profilaktykę.

Ale na ten moment wiedza o pewnych rzadkich mutacjach - poza sama wiedzą - niestety niewiele zmienia.
  • Odpowiedz
powiem wam coś kontrowersyjnego za co zapewne zostanę z linczowany,

Wbrew temu co [...] ludzie, którzy wam wmawiają, że jesteście kowalami własnego losu to [...] są zależne od genów.


@Ynfluencer: A ja mysle, ze w duzej mierze "jestesmy kowalami" wlasnego losu, tylko "zmiana siebie" to nie jest kwestia decyzji, która mozna podjac przez noc. To dlugotrwała praca i zanim sie zamienimy "starego ja" na "nowego ja" moze to zajac kilka lat.

Ja
  • Odpowiedz
@Dentka7: Niestety, ale to bzdury. O ile da się wytrenować ciało, aby przebiegło 42 km, to raczej nie da się zmienić siebie. To kim jesteśmy jest wypadkową genów, wychowania i naszych życiowych doświadczeń, a nad żadnym z tych czynników nie mamy kontroli. Jakąś tam ograniczoną kontrolę mamy nad doświadczeniami i w teorii można próbować nimi sterować poprzez świadome wybory (np. przeczytam książkę na temat nerwicy, aby pomóc sobie z niej
  • Odpowiedz