tl;dr: NPM mi się zepsuł, halp.

Jestem stosunkowo nowy w świecie nodejs, NPM itp.; obecnie w sumie używałem tego do kompilowania SASSa i jakiegoś live-servera do nauki. Wczoraj, bez żadnych zmian z mojej strony, przestał mi działać kompilator SASS. Nie przejmując się tym zbytnio odpaliłem go znów (wcześniej działał z flagą -w) - nic.

Restart pc nie pomógł, więc przeinstalowałem cały node (windows here). Po Instalacji nowego node (i stabilna i najnowsza), przy
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kolin4: ale globalnie,node_modules z nodejs? To wtedy nie odpalę za bardzo npm install, skoro npm tam jest. A jak nie globalnie, to gdzie i czemu, skoro ten problem mam właśnie globalnie niezależnie od projektu?

@epi: w sumie i tak jestem zdziwiony, że komentarz doradzający zmianę systemu nie pojawił się jako pierwszy ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Cześć, szukam jakiejś alternatywy dla Wordpressa - prostego CMS, który będę w stanie ogarnąć z podstawową znajomością JavaScriptu. Takiego do bardzo prostych stron-wizytówek, żeby "klient" (znajomi xD) mógł raz na rok zalogować się i zmienić jakąś treść na stronie, może dodać jakiś wpis w aktualnościach i tyle. Może Contentful?
#webdev #frontend #naukaprogramowania
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Za kilka dni mam mieć test z CSS oraz JavaScript w jednej z polskich firm. Aplikowałem na stanowisko juniorskie. Macie jakieś rady z czego powinienem się głównie przygotować? Każda rada jest na wagę złota. Nie spodziewałem się tak szybkiego odzewu i będę musiał wypić hektolitry kawy, żeby odświeżyć sobie całą wiedzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#frontend #naukaprogramowania #nieprogramowanie #pracait
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

zacznij od css, sass, less, javascript, potem typescript, angular, vue.js, react, redux, webpack, babel, to tak na początek, oczywiście sprawdzaj co kilka godzin czy te frameworki/biblioteki są jeszcze aktualne, bo różnie to może być
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@LibertyPrime: usuwaj w inspektorze elementy lecąc od góry drzewa i zawężaj dotąd aż zniknie scroll, dowiesz się który element go powoduje
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
#programowanie #frontend #kariera #rozmowakwalifikacyjna
Jestem początkującym programistą, startuję na stanowisko junior frontend / junior webdeveloper. Znam HTML/CSS(i SCSS, LESS), składnie JS i TS, JQuery, Bootstrap (uczyłem się 4 ale i z 3 sobie poradzę), znam składnie i podstawy PHP, Python i MySQL. Nie mam studiów i doświadczenia komercyjnego. Uczyłem się podstaw Angulara 5, korzystam z Node, Gita, gulpa, ale to pewnie zna
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@enslavedeagle: pracowałeś kiedyś w firmie bardziej "agencyjnej"? Tam pracuje się inaczej, a testy mogą być czymś zbędnym do projektów, które za 3-6 miesięcy mają umrzeć. Darujmy sobie tutaj własnych licytacji "co ja bym to zrobił", poradźmy coś naszemu OP-owi ;) Uważasz, że na pierwszą pracę taka firma nie jest odpowiednia? Powinien od razu dostać się do korpo z pokojami do chillu? Mi się wydaje, że powinien spróbować każdej opcji, zanim
  • Odpowiedz
Cześć! Dzisiaj mamy dla Was nowości w kategoriach: Backend, Fullstack i Frontend.

`

**BACKEND JOBS**

`
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Googluje i czytam ze ona ma obliczenia dla nas robic, ale czego obliczenia?


@Obel: sieci neuronowe, sztuczna inteligencja i takie tam. Artykuł jest teoretycznie poprawny, ale jeśli ktoś nie potrzebuje liczyć sieci 365 dni w roku tylko 10 dni, to taniej wyjdzie AWS. Zwłaszcza, że może wziąć tych maszyn 10 i policzyć to w dzień
  • Odpowiedz
@Rangy: Tylko jeśli serio się czegoś chcesz nauczyć, to uważaj aby te praktyki z programowania, nie skończyły się miesiącem kopania rowów pod światłowody, albo coś
  • Odpowiedz
#51 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Zapisz się na mirkoListę, aby otrzymywać powiadomienia.
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W firmie poszukamy jakiegoś mocniejszego juniora, bo seniora od 3 miesięcy nie możemy znaleźć. Natomiast zgłoszeń od juniorów tyle, że chcę jakąś platformę nająć typu codility by przyśpieszyć wstępne odsianie. Widzę, że tych platform trochę się zrobiło - polecacie jakąś szczególnie, jakaś Wam się wyjątkowo spodobała? Czy to ze strony aplikującego, czy rekrutującego? :)
Póki co hackerrank wydaje mi się lepszy od #codility - w sekcji pisania kodu daje kilka
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maur: Polecam @iksdede

patrz na praktyczne doświadczenie, realnie działające projekty, a nie gwiazdki czy suwaczki w cv, odrzuć jednostrzałowców githuba, bootcampa i pewnie ogarniesz kogoś bez problemu


@getin: I mają tak sprawdzić dziesiąt cefałek? Jazda z codility.
  • Odpowiedz
https://teb.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne/oferta/programowanie-aplikacji-internetowych-i-mobilnych,191

Warto brać pod uwagę takie szkoły zaoczne jeżeli chciałbym się poduczyć w kierunku frontend-developera ?
Na te chwilę znam tylko html i css ale w dość dobrym stopniu, zaczynam coś działać z js, ale nie wiem jak to dalej rozwijać czy uczyć się samodzielnie w domu czy może warto sobie zrobić coś takiego jak podałem wyżej albo np. https://teb.pl/oferta-edukacyjna/szkoly-policealne/oferta/projektowanie-stron-internetowych,914

Co myślicie ? A może jest ktoś kto robił któryś z tych kierunków i się
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Skipi1111: pierwsze średnio pod frontend, drugie to strata czasu. Oczywiście oceniając tylko po zadeklarowanych umiejętnościach absolwenta, bo w praktyce to już widzę jak cię tam w rok nauczą js, php i javy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ucz się sam, szkoda czasu na takie pierdoły. A jak się nie umiesz uczyć sam to programisty z ciebie i tak nie będzie.
  • Odpowiedz
Mam projekt w którym mam dosłownie 8 czy 9 ikonek. Pytanie brzmi czy w porządku jest po prostu wycięcie ich i w stawienie w [img] czy popełniam jakąś zbrodnie? Bo podpinanie całego font awesome to byłby chyba overkill ;) Jak to najlepiej rozwiązać?

#css #frontend #webdev #naukaprogramowania
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DevMeetings: i co na takich warsztatach jest? Wprowadzenie teorii blockchainu czy porady na trade kryptowalut?

Ostatnio widzę wręcz przehajpowanie słowem "blockchain", wszystko co to ma to jest super, nowoczesne, najlepsze. Blockchain rozwiązaniem na wszystkie problemy świata.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
#pytanie #ux #frontend #grafika #pracbaza

Pytanie do grafikujacych Mirków, wolicie odpowiadać przed klientem przy pracy nad projektem graficznym czy przed pm'em ? Jakie są różnice ? Czy z reguły bardziej w--------e sie przy gownopoprawkach od klientów czy od srajacych ze strachu pm'ow którzy chcą wypaść jak najlepiej ?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

WalecznyMirek: Zdecydowanie wole poprawki od PM bo znam i on mnie zna i wie co można zrobić a czego nie... Od klientów natomiast miałem poprawki typu: proszę zrobić kolor tego kółeczka taki pomarańczowy jak zachodzi Słońce nad morzem... no to pyk - C 0%, M 80%, Y 100%, K 0% a klient ale nie, nie nad morzem śródziemnym tylko martwym - tam wie Pan jest taki kolor śliwkowo-buraczkowy.... a już konwercji
  • Odpowiedz
Hej, mam za zadanie stworzyć ("prosty") projekt w metodologii MEAN (MongoDB, Express, Angular, Node) i CRUD.
Pomyślałem o fake'u Twittera, ale raczej fajniej byłoby gdyby mógł on być czymś praktycznym, co mógłbym sobie wrzucić do githuba i portfolio. Czy któryś Mirek miałby jakiś ciekawy pomysł?
#webdev #frontend #angular #node #programowanie
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

system drzewek turniejowych i fazy grupowej


Popieram :) lepsze to, niż kolejny CMS. Tylko ładnie ostyluj to i można robić ligi w dowolnej grze :)
  • Odpowiedz
Cześć! Dzisiaj mamy dla Was nowości w kategoriach: Backend, Fullstack i Frontend.

`

**BACKEND JOBS**

-
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#50 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Zapisz się na mirkoListę, aby otrzymywać powiadomienia.
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach