Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
wpisy
Najnowsze
Archiwum

wyjdezszuflozy
- 1

inquis1t0r
- 3
@wyjdezszuflozy: Bootstrap wystarczy.

Razi91
- 1
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
- 1
Czy ktos zna ten kurs i moze polecic?
Stefan Mischook's Interactive Web Developer Course
https://shop.killervideostore.com/
#frontend #backend #fullstack #webdev #programowanie
Stefan Mischook's Interactive Web Developer Course
https://shop.killervideostore.com/
#frontend #backend #fullstack #webdev #programowanie
Dzisiaj Mastering CSS (October 2017)
https://www.packtpub.com/packt/offers/free-learning
#packtpubfreelearning #css #frontend
https://www.packtpub.com/packt/offers/free-learning
#packtpubfreelearning #css #frontend
źródło: comment_AKJePXVsjgjpuAy40RTOPzGYJoM5eC8d.jpg
Pobierz- 12
Chyba już im się skończyły książki z pythonem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 5
Chyba już im się skończyły książki z pythonem
@TheMrDraven: Jeszcze im zostały:
- Python dla doradców podatkowych
- Python dla kucharek
oraz
- Python dla opiekunów dzieci niepełnosprawnych
Reszta już faktycznie była.
- 12
Witamy Was serdecznie Mirki i Mirabelki!
Jako, że to pierwszy post tutaj, to wypada się przedstawić. (☞⌐▀͡ ͜ʖ͡▀ )☞
Jesteśmy DevMeetings i od 8 lat organizujemy bezpłatne warsztaty dla zaawansowanych developerów. Spotkania odbywają się w sobotę przez cały dzień, gdzie już możecie sami stworzyć aplikację przy użyciu nowej technologii. Specjalizujemy się w #frontend #javascript #react #reactjs #angularjs
Jako, że to pierwszy post tutaj, to wypada się przedstawić. (☞⌐▀͡ ͜ʖ͡▀ )☞
Jesteśmy DevMeetings i od 8 lat organizujemy bezpłatne warsztaty dla zaawansowanych developerów. Spotkania odbywają się w sobotę przez cały dzień, gdzie już możecie sami stworzyć aplikację przy użyciu nowej technologii. Specjalizujemy się w #frontend #javascript #react #reactjs #angularjs
- 1
Siemka. Ma ktos jakis prosty sposob na zrobienie, paska wypelnienia w google chrome w input range? Dziala w mozilli jak i na lecz na chromie nie :( Ma ktos jakis pomysl? #css #webdev #programowanie #javascript #frontend
Mireczki, podrzućcie jakieś rzeczy dla PHP ucontentowanego dla WordPress'a i PrestaShop, coś from scratch. Będę bardzo wdzięczny. #programowanie #php #kursy #kiciochpyta #frontend
@parlament: Das niekoniecznien.
- 13
Na dobre zakończenie tygodnia - zbiór #nofluffoffers z kategorii #backend, #fullstack i #frontend :)
BACKEND JOBS
- [REMOTE] Python Developer @ 10clouds.com 6.7k-13.0k
- [REMOTE] Remote Java Reactive Expert @ nofluffjobs.com
BACKEND JOBS
- [REMOTE] Python Developer @ 10clouds.com 6.7k-13.0k
- [REMOTE] Remote Java Reactive Expert @ nofluffjobs.com
- 1
Dlaczego Chrome nie ładuje mi zmian w pliku .css gdy na Firefox działa wszystko jak należy? Tworzę projekt w ASP.NET MVC. Wygląda to tak jakby Chrome nie widział zmian w pliku.
#programowanie #frontend
#programowanie #frontend
Jak to jest z tymi hoverami z urządzeniami dotykowymi? Wiadomo, nie chcemy hoverów na urządzeniach dotykowych więc jak to najlepiej zrobić? Zacząć dodawać hovery dopiero powiedzmy od tych 1200px? Jaka jest dobra praktyka?
#css #frontend #naukaprogramowania
#css #frontend #naukaprogramowania
- 3
@PolaroidalnY: Działają, tylko ich działanie na urządzeniach mobilnych jest nieco inne.
@LibertyPrime: w obecnej chwili nie ma żadnej dobrej praktyki. Niby masz coś takiego, jak:
...ale interaction media queries to jest rzecz obecnie niewspierana przez zbyt wiele przeglądarek.
Ja w pracy używam zwykle JSa, żeby przy pierwszym przeładowaniu strony określić, z jakim urządzeniem mam do czynienia, a potem na podstawie tego decydować, czy w danym miejscu mam np. kliknąć w link, czy rozwinąć menu.
@media (hover: hover) { ... }...ale interaction media queries to jest rzecz obecnie niewspierana przez zbyt wiele przeglądarek.
Ja w pracy używam zwykle JSa, żeby przy pierwszym przeładowaniu strony określić, z jakim urządzeniem mam do czynienia, a potem na podstawie tego decydować, czy w danym miejscu mam np. kliknąć w link, czy rozwinąć menu.
Rekrutuję przez agencję developerów, aktualnie #frontend developerów, żadne stawianie portali na nowo, zwykła dłubanina html+css+jquery w tym co już jest, koniecznie z przynajmniej podstawową znajomością #php i mam wrażenie, że agencja specjalnie daje oczekiwane zarobki z kosmosu (mają prowizję 25% od rocznych zarobków) albo to ja jestem jakiś oderwany od rzeczywistości;-) Goście bez portfolio i z doświadczeniem typu "rok" wołają po 10k za prostą pracę... za niewiele więcej
Ile teraz zarabia średnio doświadczony frontend developer
- 3-4k 12.8% (6)
- 4-6k 12.8% (6)
- 6-8k 23.4% (11)
- 8-10k 12.8% (6)
- 10k+ 38.3% (18)
- 2
bo jak świeżynka po roku chce 10k to taki pro musiałby wołać ze 100k
@DzonyNajedzony: Akurat zarobki w it są bardzo nieliniowe. O ile na początku (tak gdzieś przez pierwsze 2 lata) rosną w bardzo szybkim tempie to potem się zazwyczaj stabilizują i zostają na praktycznie stałym poziomie (coś jak na załączonym obrazku). W przypadku frontendu ten początkowy etap przebiega szczególnie szybko, ponieważ technologie się zmieniają również bardzo szybko. Np.
źródło: comment_4pI3sSfphETF5tP8mK6XGPT4IF2Jiqbw.jpg
Pobierz#anonimowemirkowyznania
Jak znaleźć prace jako junior programista bez statusu studenta? Nie wiem co robić, CV rozsyłam już od 9 miesięcy w Warszawie i dostałem dwie odpowiedzi. Szukam jako junior front-endu. Czytajac grupki juniorskie widzę, że są ludzie którzy od roku już szukają zatrudnienia i wrzucają co kilka tygodni swoje portfolio z nadzieją, że ktoś się odezwie.
#programowanie #naukaprogramowania #frontend
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym
Jak znaleźć prace jako junior programista bez statusu studenta? Nie wiem co robić, CV rozsyłam już od 9 miesięcy w Warszawie i dostałem dwie odpowiedzi. Szukam jako junior front-endu. Czytajac grupki juniorskie widzę, że są ludzie którzy od roku już szukają zatrudnienia i wrzucają co kilka tygodni swoje portfolio z nadzieją, że ktoś się odezwie.
#programowanie #naukaprogramowania #frontend
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym
- 29
@AnonimoweMirkoWyznania: od roku szukają zatrudnienia, bo nic nie potrafią.
Na rekrutacji odrzucamy ludzi, bo nie potrafią napisać fibonacciego albo nie wiedzą co to sesja, czy nie znają różnic między post/get.
Marnują nam czas "juniorzy" którzy na staż by się nie załapali.
Na rekrutacji odrzucamy ludzi, bo nie potrafią napisać fibonacciego albo nie wiedzą co to sesja, czy nie znają różnic między post/get.
Marnują nam czas "juniorzy" którzy na staż by się nie załapali.
- 17
@maur: co xD
Zwolnić się czy nie?
Pracuje przy produkcji kotlow C.O. praca jest ok, ale straszny syf i raczej bez perspektyw na lepsze. Placa 15,5netto/h. Po pracy mam troche czasu wiec jak sie uda to dorabiam sobie kodujac proste stronki. I mocno sie zastanawiam czy nie sprobowac tego na pelen etat lub poszukac pracy we frontendzie.
Ale wczesniej musialbym sie zwolnic z aktualnej pracy, a troche sie cykam co bedzie jak sie nie uda? Ogolnie
Pracuje przy produkcji kotlow C.O. praca jest ok, ale straszny syf i raczej bez perspektyw na lepsze. Placa 15,5netto/h. Po pracy mam troche czasu wiec jak sie uda to dorabiam sobie kodujac proste stronki. I mocno sie zastanawiam czy nie sprobowac tego na pelen etat lub poszukac pracy we frontendzie.
Ale wczesniej musialbym sie zwolnic z aktualnej pracy, a troche sie cykam co bedzie jak sie nie uda? Ogolnie
Zwolnić?
- Tak 47.8% (22)
- Nie 52.2% (24)
@schriker: Jeżeli nie masz pracy to zwolnienie się z obecnej to debilizm do kwadratu, bo:
- proste stronki na których chcesz dorabiać robią teraz hindusi za 5 dolarów i generalnie wygrywa ten który zrobi za mniej
- nie masz sieci przyszłych klientów
- rynek juniorów frontu jest przesycony i trochę minie czasu zanim znajdziesz prace i o ile w ogóle znajdziesz
- proste stronki na których chcesz dorabiać robią teraz hindusi za 5 dolarów i generalnie wygrywa ten który zrobi za mniej
- nie masz sieci przyszłych klientów
- rynek juniorów frontu jest przesycony i trochę minie czasu zanim znajdziesz prace i o ile w ogóle znajdziesz
- 9
@schriker: po co masz siedziec na bezrobociu, szukaj pracy majac prace. Chyba kazdy tak robi.
Ktoś mi powie dlaczego to nie działa? https://codepen.io/anon/pen/dgbPJo Problem jest z before. Jak wpierole * > ::before to działa i nie wiem dlaczego tak się dzieje. Tzn. nie wiem dlaczego nie działa ;)
#css #frontend #naukaprogramowania
#css #frontend #naukaprogramowania
Komentarz usunięty przez autora
- 1
@LibertyPrime: https://codepen.io/anon/pen/gBYbNG
chociaz zapewne chcesz uzyskać to:
https://codepen.io/anon/pen/VEZYom
chociaz zapewne chcesz uzyskać to:
https://codepen.io/anon/pen/VEZYom
- 2
W ogóle jak sprawdzić swoje skillsy we #frontend #webdev ? Mam problem z miarodajnym oszacowaniem swoich umiejętności. Nie wiem czy to Impostor syndrome czy faktycznie mi jeszcze brakuje. Dać swoje projekty do code review komuś mądrzejszemu, a poza tym? Jakieś inne opcje? #naukaprogramowania (? XD)
- 1
@FairPlay: pobaw się tym: https://know-it-all.io/
Komentarz usunięty przez autora
Hej Mirki i Mirabelki :)
Chciałabym zapytać czy macie jakieś źródła (strony, blogi, książki), które pomogą kompletnemu laikowi w nauce? Myślałam o tym, żeby się przebranżowić w kierunku front end developera, więc pytam ekspertów - co powinnam umieć, z jakich materiałów korzystać?
Póki co ogarniam html i css, umiem stworzyć proste strony. I to w sumie tyle. xD
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
#programowanie #programista15k #frontend
Chciałabym zapytać czy macie jakieś źródła (strony, blogi, książki), które pomogą kompletnemu laikowi w nauce? Myślałam o tym, żeby się przebranżowić w kierunku front end developera, więc pytam ekspertów - co powinnam umieć, z jakich materiałów korzystać?
Póki co ogarniam html i css, umiem stworzyć proste strony. I to w sumie tyle. xD
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.
#programowanie #programista15k #frontend
@PeachMilk: Jeśli korzystasz z fejsbunia, to polecam gorąco grupki takie, jak "HTML i CSS: Pierwsze kroki", a jak już się wkręcisz w JSa, to także "JavaScript: Pierwsze kroki" ;)
@PeachMilk: Prawie 4 lata temu też postanowiłem się przebranżowić w kierunku front end developera i się udało.
Tak więc powodzenia :)
Tak więc powodzenia :)
źródło: comment_uj0Zl2g6xQ08X7IXjEl8d3u8ecZGRxie.jpg
PobierzZna ktoś jakieś sprawdzone rozwiązanie na stopkę przyklejoną do dołu strony? Chciałbym żeby przy małej zawartości przyklejała się na dole, a przy pojawieniu się scrolla normalnie przesuwała się na sam dół pod innymi elementami.
Testowałem już parę rzeczy i nadal nic. Piszę w scss i chciałbym jak najmniej korzystać z js-a, ale jak będzie trzeba to sięgnę. Ktoś coś?
#webdev #frontend #kiciochpyta
Testowałem już parę rzeczy i nadal nic. Piszę w scss i chciałbym jak najmniej korzystać z js-a, ale jak będzie trzeba to sięgnę. Ktoś coś?
#webdev #frontend #kiciochpyta
- 1
@Snowdr0p @Chanandler:
Dzięki, właśnie flexboxa ogarniam, na razie działa.
Sztuczki z wysokością stopki też próbowałem, ale może coś źle robiłem, idk.
Dzięki, właśnie flexboxa ogarniam, na razie działa.
Sztuczki z wysokością stopki też próbowałem, ale może coś źle robiłem, idk.
- 1
ktos uczacy sie #frontend.u nie chcialby razem porobic projekty? szukam jednej osoby, bylaby to wspolpraca na zasadzie ze ja robie backend a ta osoba frontend do tego
chcialbym wyprobowac nauke w ten sposob bo widze po kilku ostatnich projektach ze dwa-trzy dni robie caly backend a potem mecze sie z frontem (glownie chodzi o wyglad) co mnie nie rozwija, poza tym nie zamierzam isc na fullstacka, po prostu chcialem
chcialbym wyprobowac nauke w ten sposob bo widze po kilku ostatnich projektach ze dwa-trzy dni robie caly backend a potem mecze sie z frontem (glownie chodzi o wyglad) co mnie nie rozwija, poza tym nie zamierzam isc na fullstacka, po prostu chcialem
@Bruno_: Spróbuj tutaj: HTML, CSS i JS: pierwsze kroki
Komentarz usunięty przez autora
- 2
Halo, halo, frontendowcy :D
Kraków
• Senior Frontend Developer | ABB
https://crossweb.pl/job/JBG4t
• Senior Front-end Developer | Grand Parade part of William Hill
Kraków
• Senior Frontend Developer | ABB
https://crossweb.pl/job/JBG4t
• Senior Front-end Developer | Grand Parade part of William Hill
Jak mam przetłumaczyć aplikację w #angular na kilka jężyków?
Jest jakiś inny sposób poza dublowaniem html-a i zwiększania ilości zbędnego kodu ? #naukaprogramowania #programowanie #pytaniedoeksperta #frontend
Jest jakiś inny sposób poza dublowaniem html-a i zwiększania ilości zbędnego kodu ? #naukaprogramowania #programowanie #pytaniedoeksperta #frontend
@Cashflow88: masz wbudowane rozwiązanie https://angular.io/guide/i18n
albo możesz skorzystać np. z ngx-translate. W obu wersjach wyciągasz teksty i tłumaczysz je w osobnych plikach.
albo możesz skorzystać np. z ngx-translate. W obu wersjach wyciągasz teksty i tłumaczysz je w osobnych plikach.
- 1
@Cashflow88 wygląda ok, poczytaj też docsy tego toola
- 1
Wtorkowa lista ofert z Wrocławia :)
Back-end
• .NET Developer | intive
https://crossweb.pl/job/UqIWl
• Senior Java Developer | intive
Back-end
• .NET Developer | intive
https://crossweb.pl/job/UqIWl
• Senior Java Developer | intive
























