Pytania na których najczęściej wykładają się ubiegający się o pracę jako front-end / js / react developer? Szczególnie juniorzy.

Ostatnio zadałem podobne pytanie, ale nie uzyskałem satysfakcjonujących odpowiedzi. Może tak sformułowane da lepszy rezultat. Pytam, żeby samemu nie popełnić podobnych błędów na nadchodzącej rozmowie.
#pytanie #javascript #react #frontend #programowanie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@warning_sign: mają wykute na blachę co odpowiadać, a na rozmowie nie zawsze masz jak sprawdzić zrozumienie (bo do tego z reguły jest potrzebny jakiś przykład)
@Garg84: jak tak patrzę po rozmowach które ja przeprowadzam, to ficzery z ES6 są dla większości tajemnicą, o dziwo. A jeśli chodzi o Reacta to jakieś mniej znane koncepty, typu portale, refy, optymalizacja (shouldComponentUpdate). O dziwo prawie żaden z kandydatów nie
  • Odpowiedz
Od kilku lat siedzę w #aspnetmvc (bardziej backend) i do tej pory korzystałem tylko z Razora/ręcznie mieszałem w DOM za pomocą jquery. Mam już tego powoli dosyć, chcę podnieść kwalifikacje a i przy okazji nie bez znaczenia jest fakt, że w ofertach pracy pojawia się często para #aspnet + #react. Zacząłem więc naukę reacta i o ile sama mechanika i użycie wydaje mi się w
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@blackredwhite: Musisz dowiedzieć się u źródła, bo my niestety nie mamy takich informacji. Możesz zapytać przez formularz aplikacyjny lub formularz kontaktowy na profilu firmy w naszym serwisie. Trzymamy kciuki za owocną rekrutację! :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@erayman: Wiesz wszędzie znajdą się kiepscy pracownicy, a dużo tych stron to kopiuj wklej, ja zawsze jak dawałem nr tel to był wpisany ręcznie z obrazkiem telefonu i po kliknieciu na obrazek lub na numer wykonywalo sie"tel:", rozwazalem jeszcze dodanie obok przycisku do skopiowania nr ale odpuscilem.
  • Odpowiedz
najlepsze jest to mielenie contact form WordPress, to kręcące kółeczko i (krzywy lub mniej krzywy) komunikat "jedno z pól jest błędnie wypełnione" chociaż nie wypełniłeś żadnego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
albo próba dodania komentarza i oddzielna strona błędu php, wordpress ma 20 lat i serio nie można tego było zrobić w jakimś ajaxie/jquery/js? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Cześć! Dzisiaj mamy dla Was nowości w kategoriach: Backend, Fullstack i Frontend.

`
`
BACKEND JOBS

-
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#53 DevRSS.com - zbiór popularnych blogów związanych z programowaniem.

Zapisz się na mirkoListę, aby otrzymywać powiadomienia.
Posty publikowane z tagiem #devrss są zbiorem wpisów z aktualnego tygodnia.
Polub również naszego Facebooka, gdzie znajdziesz wybrane wpisy oraz aktualne informacje na temat rozwoju
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki mam pytanie dla osób zajmujących się #frontend. Otóż używam sobie Firefoxa na Debianie i często zdarza mi się - ale: nie na każdej stronie,że pola kontaktowe do wpisywania komentarzy/rozmowy ze sprzedawcą/logowaniu na pocztę itp są białe (co jest jeszcze ok) i jak piszę tekst to on też jest biały (a to już ok nie jest !). Nie jest tak jednak zawsze,choćby jeśli chodzi o pisanie komentarzy tutaj.Więc
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy,

Pracuję nad frontem pewnej aplikacji. Przychodząc do firmy niejako odziedziczyłem kod po developerze, który został oddelegowany do innych projektów. Aplikację przedstawiono mi uprzednio, jako jego "cudowne dziecko", w którym zastosowano najnowsze technologie webowe, a całość jest super wydajna, szybka i piękna. Chociaż wiedziałem, że te "najnowsze" technologie takowymi nie są to firma płaci mi solidne pieniądze.

Rzeczywistość jest taka, że kod jest dramatyczny, a aplikacja jest szybka tylko na najwydajniejszych komputerach i
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#programowanie #frontend #javascript #angularjs #angular
Mirki zaczynam swoją przygodę z frontem i mam problem jeśli chodzi o instrukcje warunkowe, konkretnie chodzi o ngIf. Mam endpoint który zwraca albo pustą mapę albo normalną mapę z oczekiwanymi danymi. Utworzyłem takiego ngIfa, przy testach response jest pustą mapą ale mimo to nie wykonuje się 'else'. Czy może ktoś rzucić okiem? https://paste.ofcode.org/U5pLAvsgVSSmWvrVh7DJqt
Dominias - #programowanie #frontend #javascript #angularjs #angular
Mirki zaczynam s...

źródło: comment_Jp8oddL477lhtWPw9mqFTo2HOrMMpyQX.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach