Wpis z mikrobloga

W firmie poszukamy jakiegoś mocniejszego juniora, bo seniora od 3 miesięcy nie możemy znaleźć. Natomiast zgłoszeń od juniorów tyle, że chcę jakąś platformę nająć typu codility by przyśpieszyć wstępne odsianie. Widzę, że tych platform trochę się zrobiło - polecacie jakąś szczególnie, jakaś Wam się wyjątkowo spodobała? Czy to ze strony aplikującego, czy rekrutującego? :)
Póki co hackerrank wydaje mi się lepszy od #codility - w sekcji pisania kodu daje kilka przykładów danych wejściowych, podczas, gdy codility tylko 1, różnica może być spora w przypadku nie zrozumienia przed kandydata opisu zadania.
Czekam na odpowiedź jakie mają ceny i rozglądam się po innych alternatywach..

#frontend #webdev #programowanie
  • 27
@kolin4: warszawa, projekt portal działający od paru lat na rynku, całkiem fajnie rozwinięty (nazwy tutaj nie podam), widełki - szczerze nie pamiętam, coś pomiędzy 15, a 19k szukaliśmy seniora. Dla juniora oczywiście byłoby trochę mniej, ale z możliwościami i czasem na dokształcanie.
@getin: To co innego?
To co innego?


@maur: patrz na praktyczne doświadczenie, realnie działające projekty, a nie gwiazdki czy suwaczki w cv, odrzuć jednostrzałowców githuba, bootcampa i pewnie ogarniesz kogoś bez problemu
@getin: Myślałem o takim codility jako wstępny proces, bo jeśli rozpatrujemy juniorów, to koło 60 aplikacji mamy, a ja nie jestem hrowcem, mam (tez) inne obowiązki ;)
I mają tak sprawdzić dziesiąt cefałek? Jazda z codility.


@warning_sign: zwłaszcza, że to nie tylko cvki, na githubie większość ma jakiś demo projekt który nigdy nie był live, w cv jak ma doświadczenie rok w firmie to ogólnikowo napisane, trzeba zadzwonić (lub zaprosić na rozmowe) by dowiedzieć się co robił i w czym.
Jazda z codility.


@warning_sign: a kto ze skillem w wa-wie ci będzie codility rozwiązywał?
machnie ręką, bo ma kilkadziesiąt innych ofert gdzie idziesz i ciebie biorą bez zbędnych formalności, tym bardziej, ze studenci obecnie zajęci nowym rokiem

@maur: też szukaj ludzi którzy robili komercyjnie i działają live, bądź są screeny apki i opis projektu w readme
@getin: nie widziałem by tacy ludzie wrzucali screeny/opisy na githuba (w cv zwykle 2-3 zdaniowy opis - mało), a paredziesiąt cv/githubów przejrzałem ludzi z doświadczeniem ;o
Junior ma kilkadziesiąt ofert gdzie idzie i biorą bez formalności? Poważnie? A midów/seniorów screenują? :)
nie widziałem by tacy ludzie wrzucali screeny/opisy na githuba


@getin: porządna dokumantacja i kod to raczej wyróżnia osoby z lepszymi umiejętnościami, ale możliwe, że sie mylę ( ͡º ͜ʖ͡º)
No tak, ale często nie wrzucisz kodu komercyjnego projektu na githuba.


@maur: to prawda, no ale jak kandydat ma rok lub więcej komercyjnego to już chyba coś tam umie i github ma marginalne znaczenie, a totalnych zielonek nie szukacie przecież
@getin: No właśnie tych co mają 1-2 lata doświadczenia mamy stosunkowo mało cv, więc pomyślałem o egzaminach online by puścić linki do całkowitych zielonek i potem top10-20% zaprosić na rozmowę.