@ZOOlogiczna:
I to jest niestety powód zalewu fake newsów i innych wysrywów, wyssanie bzdury z palca zajmuje chwilę- a ile Ty musiałaś poświęcić czasu na coś merytorycznego i popartego źródłami?
  • Odpowiedz
@Woody_90: Bardzo smutne jest też to, że czytelnicy takich bzdur biorą to wszystko za pewnik. Nikt nie pomyślał, aby chociażby wpisać w google frazę "czy zwierzęta ewoluują do mniejszych rozmiarów".

Ja już kiedyś pisałam o tym, że blackpill działa bardzo podobnie do antyszepionkowców. Obie grupy bazują na badaniach naukowych, ale że jest to specjalnie wyselekcjonowana grupa publikacji, która albo jest nieaktualna, albo dotyczy baaardzo wąskiej dziedziny, która wyciągnięta z kontekstu
  • Odpowiedz
@Azja_Tuhajbej: to prawda, idą nieciekawe czasy także gatunek ludzki musi być teraz jak najsilniejszy tj. przekazywać dalej tylko silne geny. Nie przeszkadza mi to, przeszkadza mi tylko p---------e różowych i ich służących simpów, którzy twierdzą że tak nie jest.
  • Odpowiedz
Skoro czarny przyciąga więcej światła (co za tym idzie ciepła) a biały odbija światło to czemu ludność (chodzi mi o rdzenna xd) afrykańska/australijska jest czarnoskóra a chociażby ludność skandynawska jest biała skoro ich klimat jest zdecydowanie chłodniejszy i mają mniejszy dostęp do światła? Na mój chłopski rozum powinno być na odwrót jednak ewolucja raczej się nie myli, jest ktoś kto mi to wytłumaczy?xD

#nauka #ewolucja #pytanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Pytanie może być głupie ale tak się zacząłem zastanawiać na porannej toalecie w pracy. Załóżmy, że jakimś cudem ludzkości wyginie, to czy przy założeniu, że ziemia i inne zwierzęta będą istniały biliony lat, możliwa jest ewolucja innych zwierząt do poziomu, no nie wiem, sytuacji Kiedy jakieś zwierzęta nauczą się regularnie tworzyć ogień, albo tworzyć prymitywną sztukę?
#pytaniedoeksperta #filzofia #ewolucja #nauka #historia #
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jrv20: gatunków było 3 i były ze sobą spokrewnione.
Kolejne gatunki mogą powstać i ewoluować do naszego poziomu lecz z czasem to będzie coraz mniej prawdopodobne. Szansa jest duża choć równie duże szanse są, że nic po nas nie wyewoluuje.
  • Odpowiedz
Luty i zimowa aura trwa w najlepsze, a więc czas na kolejny krótki, jeszcze zimowy filmik z kalendarza #pszczeleparazyty . Tym razem bohaterką pasożytniczych opowieści jest oleica krówka. Bardzo duży i ciekawy chrząszcz majkowaty.
https://www.youtube.com/watch?v=oSLUK_Ypbf8&feature=youtu.be
Do zabawy edukacyjnej niniejszym zapraszam (czyli w nowoczesnym języku: nominuję):
@LukaszLamza (Czytamy Naturę), @Megachilidae (Dzicy Zapylacze), Justynę Kierat (Żołna na Łowach), Bartłomiej Mal (Skoro chcą mieć trutnie niech je mają), Emil Gawin (Pasieka Prowincjonalna), Krzysztof
R.....a - Luty i zimowa aura trwa w najlepsze, a więc czas na kolejny krótki, jeszcze...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zapraszam do robienia filmików pod tagiem #pszczeleparazyty​ .
Zasady:
1. Zrobić maksymalnie 60-sekundowy filmik o jakimś ciekawym pasożycie pszczół (lub wypowiedź audio ze zdjęciem pasożyta). Mogą to być również mikropasożyty czyli: pierwotniaki, bakterie, grzyby, archeony czy wirusy.
2. Dać mu w tytule tagi: #pszczeleparazyty
3. Jeżeli filmik jest pionowy to można dać też tag: #shorts
4. Udostępnić w mediach społecznościowych z hasztagiem: #
R.....a - Zapraszam do robienia filmików pod tagiem #pszczeleparazyty​ .
Zasady:
1....
  • Odpowiedz