Wpis z mikrobloga

@Azja_Tuhajbej:

Czy jakiś mądry biolog jest w stanie odpowiedzieć jak to jest możliwe?


1. Rewolucja neolityczna zaburzyła dobór naturalny. 2. Medycyna sprawiła, że nieporządane geny przechodzą dalej. 2.5. Trudno nawet opisać co to są nieporządne geny bo Ewolucja jest ślepa. 3. Badania nad rasami człowieka to temat tabu. 4. Porównaj z rasami psów - ten sam gatunek jak to możliwe xD

5. Niejasne nieprecyzyjne w szczególach słowo gatunek - w
  • Odpowiedz
Nie każdy samiec oragutana tak wygląda. Istnieją dwa typy samców: tzw. "flanged" i "unflanged", nie wiem jak to się mówi po polsku. Ogólnie chodzi o to, że niektóre samce mają bardzo rozbudowane policzki (tak jak na zdjęciach) a inne ich nie mają i przypominają bardziej samice. I co zabawne chociaż te z #!$%@? policzkami są w waszym języku typowym tenkiem węgla, czy tam innym czadem, to ich sukcesy w serduszkowaniu samic nie
ZOOlogiczna - Nie każdy samiec oragutana tak wygląda. Istnieją dwa typy samców: tzw. ...

źródło: comment_1616404007CjyFtWVcasxW3HQ8Qxw9VR.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@aaadam91: tak jak wilk i pies ( ͡° ͜ʖ ͡°) kontakty seksualnie między tymi sarnami są utrudnione, póle genetyczne zaczynają się wyodrębniać, mamy doczynienia ze specjacją. To, że nie da się jasno ustalić granicy to właśnie pointa mojej wypowiedzi. Biologowie mają tendencje donrworzenia nomenklatury z której często niewiele wynika - vide brak ostrej granicy. Między jajaki mezo- i oligo- lecytalnymi ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Azja_Tuhajbej: Widziałeś kiedyś zdjęcia Azjatów? Jeżeli nie miałeś na co dzień dużo do czynienia z Azjatami to wszyscy wydają się na pierwszy rzut oka podobni. W drugą stronę też to działa. I ty jako człowiek jak patrzysz na przykład na kaczki krzyżówki do dla ciebie wygląda to jak atak klonów, chociaż każda z nich ma inną wagę, inne wymiary ciała, inny kształt obroży na szyi czy inne detale w upierzeniu.
  • Odpowiedz
@Uriel12: Jeżeli sednem twojej wypowiedzi jest fakt, że różnica między populacjami tego samego gatunku, ekotypami, podgatunkami, rasami i gatunkami jest płynna, a my ludzie staramy się to wszystko usystematyzować stawiając jasne granice to zgadzam się z tobą w 100%.
  • Odpowiedz
Widziałeś kiedyś zdjęcia Azjatów? Jeżeli nie miałeś na co dzień dużo do czynienia z Azjatami to wszyscy wydają się na pierwszy rzut oka podobni. W drugą stronę też to działa.


@aaadam91: To czemu biali ludzie generalnie nie mają problemów z odrażaniem twarzy czarnych i arabów, tylko z tymi azjatami mają problem?
  • Odpowiedz
@Azja_Tuhajbej:

To czemu biali ludzie generalnie nie mają problemów z odrażaniem twarzy czarnych i arabów, tylko z tymi azjatami mają problem?


Nie wiem, czy to prawda, bo ja np. mam z tym problem. Ale jeżeli tak jest jak piszesz to nie mam pojęcia dlaczego.
  • Odpowiedz
@aaadam91: Wydaje mi się, że z tym rozróżnianiem poszczególnych Azjatów trochę upraszcza obraz. Nie chcę się kłócić, ale pozwól, że przedstawię swój punkt widzenia. Zróbmy 100 zdjęć twarzy natywnych Europejczyków wszystkie jak do dowodu - przodem do kamery i w dobrej jakości. Podobnie z Cinczykami. Następnie napiszmy program, który będzie badał kolor poszczególnych pikseli i odległości pomiędzy skoncentrowaniem tychże. Chcemy, żeby obiektywnie ustalał różnice w siatce pikseli na zdjęciu i
  • Odpowiedz