#epapieros #edym #kiciochpyta

Drogie Mirki. Potrzebuję pomocy!!
Czy:

Eleaf Lemo 2

+

eVic-VTC Mini

to dobry wybór? (pale e-papierosy ponad 2 lata i myślę, że czas przejść na bardziej "zaawansowany" zestaw) - czy też polecacie coś lepszego - myślę że budżet to około +-300-350 zł.

Ile toto żre liquida przy "normalnym" wapieniu (tak w zakresie tygodnia/miesiąca)?
Wiem, że temat wałkowany pierdyliard razy.... no ale to mój 1szy "profesjonalny" zakup i liczę na
@Rosuene: po 2 paczkach czerwonych lucky strike - miałem - na starym kartomizerze 24mg, na grzałkach wysokooporowych 18mg (i nie rzuciłem na w/w), na subohmowym ijust2 12 mnie dusiło, 6mg wapuję non-stop (i rzuciłem, nie palę analogów, ale wychodzi mi ponad 10ml na dobę i w 3 tygodnie zajechałem przycisk w baterii z zestawu).
@Unikat:
KTD02-200 Drut Oporowy Kanthal, d = 0,2 mm -szpula 200 metrów
1 44,28 zł 44,28 zł
KTD05-100 Drut Oporowy Kanthal, d = 0,5 mm - szpula 100 metrów
1 49,20 zł 49,20 zł
KTD04-100 Drut Oporowy Kanthal, d = 0,4 mm - szpula 100 metrów
1 49,20 zł 49,20 zł
KTD03-100 Drut Oporowy Kanthal, d = 0,3 mm - szpula 100 metrów
1 36,90 zł 36,90 zł

Z przesyłką niecałe
Witam!

Od niedawna bawię się w regeneracje grzałek do Nautilus Mini. Używam bawełny Muji z e-dym, wszystko OK, transport liquidu świetny.
Jedyne co bardzo przeszkadza to straszny posmak waty! Zapach i smak jakby grzybowy. Czy to normalne? Watę trzeba wygotować?

Próbowałem różnych konfiguracji, mniej waty, więcej waty... Za każdym razem jest ten sam posmak który nie schodzi nawet przy 3 - 4 ml liquidu. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@piekarz139: duzo muji na malej powierzchni. zreszta - jak uzywasz malo intensywnych lq, to bedziesz czul kapcia przez pare pierwszych ml. breaking in time - google it.
edit: i myj rece przed rewickowaniem. nawet jak masz czyste. muji zbiera z palcow pot, kurz itp. albo uzywaj rekawiczek.
@piekarz139: Watę przed uruchomieniem baterii należy nasączyć liquidem - czyli parę kropel liquidu na watę przed skręceniem parownika, tak aby wata była nasączona. Potem zakładasz parownik wypełniony liquidem i z 5-10min czekasz, aż się wszystko odpowiednio nasączy. Wtedy posmaku waty nie będzie ;)
Mirki pomożecie?
Dotarły do mnie takie druty jak na zdjęciu.

Narazie zrobiłem grzałkę (tak z 8 zwoi miała) z tego Nikrothal 80. wyszło 0.5 oma
Max tak z 16 W dało się palić, dalej słychać juz syczenie i bóbr.

Najgorsze, że po 2 dniach palenia juz nie jest ten smak, chyba już za dużo dla niej.
podobnie miałem z drutem Nichrome.

Jeszcze nie próbowałem Kanthal D. Co zrobić, abym bez problemu mógł
Pobierz MRacheron - Mirki pomożecie? 
Dotarły do mnie takie druty jak na zdjęciu.

Narazie zr...
źródło: comment_LDtfZsHynodvq0BiR8BLHuTv9XpbqdOB.jpg
Wiem że tu wszyscy pędzą swoje samogony ale może ktoś poleci coś gotowego i niedrogiego (w sensie że nie chcę przepłacać za jakieś liqueeny)? nie bardzo mam czas i umiejętności by robić własne liquidy

polecicie coś co będzie niedrogie i będzie miało chociaż odrobinę smaku? zdecydowanie nie wapuje żadnych tobacco, odpadają też jakieś capuccino, energy, herbaty - raczej owocowe, słodkie, kwaskowe

najchętniej z linkiem przy okazji poznam wasze źródła sprawdzonych dostawców :)
Nie znam się zbyt dobrze na #epapierosy i dlatego mam pytanie - czy Joyetech eCAB klik to dobry wybór jak na początek? Obejrzałam kilka wideorecenzji i - jak na oko laika - wygląda zachęcająco.
Dobrze rozumiem, że do takiego zestawu dokupuje się cartridge i po prostu napełnia liquidami? Budżet to 120 zł i niestety nie mogę go zwiększyć.

Jakiś mireczek jest mi w stanie polecić bądź odradzić ten konkretny model? A jeśli
http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=drut+oporowy&bmatch=engagement-v10-promo-sm-sqm-hou-1-2-1218 aki kupić? Będę pierwszy raz się bawił w to na serio i drut będzie siedział w chthulhu. Będę robił dual coil.

Dodatkowo, znacie kanał na yt, gdzie ktoś dokładnie wszystko wyjaśnia jeśli chodzi o kręcenie? Tzn jaki drut do czego, jaka temperatura, itp itd. Może być po angielsku, bo oglądałem kilka filmików, ale mnie nie usatysfakcjonowały.
#epapieros #epapierosy
@Hark: jak chcesz krecic zwykle grzalki i nie koniecznie chcesz sie meczyc, to mozesz kupic kuro/coil jig; proste i tanie narzedzia - pewnie ze 20pln - a pozwalaja krecic praktycznie idealne grzalki w paru przekrojach.
@always_peeping: wismec rx200 bedzie okay, jak chcesz potwora jakiegos do tego, to smok tfv 4 z jakims quad coilem (sa gotowe do kupienia) i jedziesz nawet do 110w. :-P szczerze - powyzej 140w w sumie nie zdazy Ci sie pewnie wyjsc, nawet z rda z duzyyymi grzalkami.
Ewentualnie mozesz wejsc w 'markowe' chipy - cos na dna200, albo na starszym yihi (tez 200w), tylko tutaj przygotuj sie na ceny samych boxow
@elbankiero: derringer to male rda raczej pod smak - da sie z tego wydusic duza chmure, ale mala komora i maly airflow powoduja, ze to troche bez sensu. doge to typowy cloud chaser, chociaz jak krecisz 'ciezkie' grzalki, to nic powyzej 2,5mm ID nie wsadzisz - komora zweza sie w kierunku dripa i grzalki moga haczyc o cap. oba rda maja z tego co pamietam po 3 posty (pojedynczy posthole +),
Tak tak wiem, zaraz hejty polecą bo znów ktoś pisze o ijuscie2... trudno ale mam pytanko. Nigdy nie miałem parownika gdzie sam musiał bym kręcić grzałki, a z chęcią spróbował bym swoich sił i efektów tej pracy. Dużo dobrego czytałem o Goblinie mini i myślałem nad zakupem lecz nie chce dokupować boxa czy innej potężniejszej baterii (hajs się nie zgadza :D ) Czy bateria od wspomnianego wcześniej Ijusta2 da radę na tym
@MrEmsik: masz miernik opornosci? znasz prawo ohma? wiesz jaki jest maksymalny prad wyladowania baterii w ijust2? wiesz przy jakiej opornosci odpala sie zabezpiecznie? mozesz nawet dripper zalozyc na ijusta2 i (z dobrze zrobiona grzalka) bedzie chodzilo, ale jak nie masz pojecia co robisz (a nie masz, skoro pytasz o takie rzeczy), to uzywanie wlasnorecznie kreconych grzalek - ktorych nie jestes w stanie sprawdzic pod katem opornosci/ewentualnego zwarcia - na nieregulowanym ep